علت کم شدن سرمای کولرگازی اسپیلت اسنوا

علت کم شدن سرمای کولرگازی اسپیلت اسنوا

علت کم شدن سرمای کولرگازی اسپیلت اسنوا

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و طهور نسل جدیدی از تجهیزات تهویه هوای منزل و محل کار؛ افراد از کولر گازی‌های اسپیلت در اکثر منازل یا مراکز عمومی استفاده میکنند. این کولر‌ها اما گاهی اوقات به علت گرمای زیاد هوا در فصل تابستان یا استفاده بی رویه باد گرم تولید می‌کنند. این مشکل بسیار رایج است؛ و هر از چند گاهی هوای کولرهای گازی اسپیلت دمای مناسب خود را از دست می‌دهد. در واقع زمانی که دمای هوای خروجی کولر گازی بالا می‌رود؛ به خوبی آن را حس خواهید کرد. به هر میزان که سرمای کولر گازی اسپیلت کمتر بشود؛ ممکن است مشکل و خرابی هم جدی‌تر باشد. بنابراین حتما پیش از خرابی کامل کولر گازی؛ اقدامات لازم جهت تعمیرات آن را انجام بدهید. در اکثر موارد علت کم شدن سرمای کولرگازی اسپیلت اسنوا استفاده غیر اصولی از آن است. در این مقاله از نمایندگی اسنوا پشتیبان دلایل این مشکل را بررسی خواهیم کرد.

مشکل کم شدن سرمای کولر گازی اسپیلت

معمولا زمانی احساس خواهید کرد سرمای کولر گازی کم شده است؛ که دمای هوا بیرون نیز بسیار بالا باشد. در فصول گرم سال احتمال بروز این مشکل بیشتر است. علت آن هم می‌تواند کار کشیدن بیش از حد از کولر گازی اسپیلت یا نصب کولر گازی در مکان نامناسب باشد. البته این که کجا و چطور باید کولر گازی خود را نصب کنیم یا نحوه استفاده صحیح از کولر، در دفترچه راهنمای کولر ثبت شده است. به طور کلی برای اینکه کولر گازی باد گرم تولید نکند یا کیفیت تهویه آن پایین نیاید؛ باید سرویس‌های دوره‌ای کولر گازیرا انجام بدهید و همچنین فشار زیادی به کولر گازی اسپیلت وارد نکنید.

دلایل و علت‌های مختلف کم شدن سرمای کولر گازی اسپیلت

به دلایل مختلفی ممکن است سرمای کولر گازی اسپیلت شما کاهش پیدا کند. اما مهم ترین دلیل آن معمولا استفاده از کولر گازی اسپیلت بیش از حد توان کولر گازی است. در فصل گرم سال، دمای هوا بسیار بالا است؛ و اگر شما هم هنگام استفاده از کولر گازی فشار زیادی به آن وارد کنید؛ ممکن است کولر گازی از کار بیفتد. در بهترین حالت، کولر گازی اسپیلت از کار نمی‌افتد و فقط باد سرد آن کم می‌شود. به هر حال حتما باید در فصل گرم سال از کولر گازی به صورت بهینه استفاده کنید؛ و هرگز آن را در معرض فشار قرار ندهید. همچنین نحوه نصب کولر گازی بسیار مهم است و باید استانداردهای لازم را برای نصب کولر گازی خود رعایت کنید.

دلیل کم شدن سرمای کولر گازی اسپیلت اسنوا چیست؟

معمولا سرمای کولر گازی اسپیلت اسنوا به مرور کم می‌شود. علت آن هم فرسودگی قطعات کولر به علت فشار بیش از حد بر روی آنها و استفاده از کولر گازی بدون انجام سرویس منظم است. با این حال هر زمان احساس کردید سرمای کولر گازی شما بدون هیچ دلیل واضحی کمتر شده است. بهتر است از یک تعمیر کار بخواهید کولر گازی را به طور کامل بررسی کند. اگر تعمیر کار هم این مشکل را تأیید کرد؛ باید دلایل و علت‌های بروز این مشکل را بدانید. معمولا علت کم شدن سرمای کولرگازی اسپیلت اسنوا خرابی یکی از قطعات داخلی یا فرسودگی آنها است‌. خرابی و فرسودگی قطعات هم به دلیل استفاده غیر اصولی رخ می‌دهد. در ادامه دلایل مختلف کم شدن سرمای کولر گازی اسپیلت را عنوان کرده‌ایم.

نصب اشتباه کولر گازی

اگر نصاب کولر واحد بیرونی کولر گازی اسپیلت را به گونه‌ای ساخته باشد که آفتاب و نور خورشید به صورت مستقیم بر روی آن بتابد؛ متاسفانه کندانسور کولر دچار مشکل خواهد شد. خراب شدن کندانسور هم مشکلات زیادی برای کولر گازی به وجود می‌آورد. به هر حال کندانسور کولر یکی از قطعات اصلی برای پایین آوردن دمای کولر است؛ و خرابی آن با خراب شدن عملکرد کولر مساوی است. به همین خاطر اگر نصاب کولر را اصولی و مطابق استانداردها نصب نکند؛ بدون شک این مشکل پیش خواهد آمد.

کافی نبودن تعداد کولر گازی‌های اسپیلت

گاهی اوقات هم تعداد کولر گازی‌هایی که در یک فضا نصب کرده‌اید کافی نیست. به همین خاطر احساس می‌کنید کولر گازی اسپیلت به خوبی کار نمی‌کند. ابعاد فضایی که در آن می‌خواهید کولر گازی را نصب کنید باید کاملا با تعداد کولر گازی‌ها متناسب باشد. اگر تناسب وجود نداشته باشد؛ کولر گازی عملکرد خوبی نخواهد داشت. حتی ممکن است به کولر فشار وارد کنید؛ و در نتیجه آن از کار بیفتد. بنابراین پیش از تهیه وسایل تهویه هوا، حتما به ابعاد آن مکان توجه کنید.

داغ کردن کمپرسور کولر گازی

کمپرسور یکی از اجزای تشکیل دهنده واحد بیرونی کولر گازی است؛ که اگر واحد بیرونی کولر گازی در مکان نامناسبی نصب شده باشد؛ کمپرسور کولر گازی اسپیلت دچار مشکل خواهد شد. دلیل مشکل پیدا کردن آن هم دمای هوا در فصل گرم سال است. زمانی که کمپرسور در واحد بیرونی و زیر نور آفتاب قرار می‌گیرد به صورت مستقیم گرم میشود؛ این گرما به فضای داخل کولر یا همان پنل کولر نیز راه پیدا میکند. از آنجایی که کمپرسور قطعه اصلی ایجاد هوای سرد کولر است؛ خرابی آن مشکلات جدی برای کولر گازی اسپیلت شما پیش می‌آورد.

فن کولر گازی از کار افتاده

گاهی اوقات نیز اجزای داخلی کولر مانند فن آن از کار می‌افتند. در واقع یکی از مهم‌ترین قطعاتی که فضای داخل کولر را خنک میکند؛ فن کولر است. همچنین پروانه‌های فن داخل کولر باد سرد با دمای پایین تولید می‌کنند. البته اگر احساس کنید کولر گازی به جای باد سرد، باد گرم تولید میکند؛ با احتمال بالایی مشکل از فن آن است. برخی از کولر گازی‌ها دریچه‌ای دارند که از درون آن میتوانید فن را مشاهده کنید. اگر فن در حال کار کردن باشد؛ یعنی مشکل از این قطعه نیست. اما اگر پروانه آن کاملا متوقف شده است؛ احتمالا تعمیرکار باید این قطعه را تعویض یا در مواردی تعمیر کند.

خرابی قطعات موتور

یکی دیگر از دلایل تولید باد گرم به واسطه کولر گازی، خرابی قطعات موتور داخلی است. برخی از قطعات موتور مانند ترموستات به علت فرسایش از بین می‌روند. در واقع زمانی که مدام کولر گازی اسپیلت در حال کار کردن است؛ به مرور قطعات داخلی آن ضعیف و از کار افتاده می‌شوند. در صورت رخ دادن چنین مسئله‌ای باید تکنسین‌ کولر گازی اسپیلت خبر کنید؛ تا اقدامات لازم جهت تعویض قطعات کولر را انجام بدهند.

برطرف کردن مشکل کم شدن سرمای کولرگازی اسپیلت اسنوا

سخن پایانی

اگر با این مشکل مواجه شده‌اید؛ بهترین اقدامی که می‌توانید انجام بدهید تماس گرفتن با تکنسین تعمیرات کولر گازی اسپیلت است. معمولا علت کم شدن سرمای کولرگازی اسپیلت اسنوا از کار افتادن یکی از قطعات داخلی است. البته نحوه نصب کولر گازی و همچنین سازگاری کولر گازی اسپیلت اسنوا با محیط نیز مهم است. بنابراین در ابتدا اطمینان حاصل کنید؛ که مشکل بخاطر نصب غیر اصولی کولر گازی نیست. سپس با تکنسین متخصص در زمینه تعمیر کولرگازی اسنوا تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش