علت باد گرم زدن کولرگازی اسپیلت اسنوا

علت باد گرم زدن کولرگازی اسپیلت اسنوا

علت باد گرم زدن کولرگازی اسپیلت اسنوا

مشکل خروج باد گرم از پنل کولر گازی، گاهی اوقات اتفاق می‌افتد. به هر حال با بالاتر رفتن دمای کره زمین و گذراندن تابستان‌های گرم؛ ممکن است کارکرد اکثر وسایل برقی با چالش مواجه شود. اما در بهترین حالت علت باد گرم زدن کولرگازی اسپیلت اسنوا می‌تواند خراب شدن قطعات بیرونی کولر باشد. اگر مشکل کولر گازی اسپیلت از قطعات موتور باشد؛ احتمالا باید آنها را با یک قطعه فابریک جایگزین کنید. البته خروج باد گرم از کولر می‌تواند به دلایل ساده‌تری هم اتفاق بیفتد؛ و این دلایل نیز چندان غیر قابل پیش بینی نیستند. با استفاده صحیح از کولر گازی اسپیلت خود می‌توانید از بروز این مشکل جلوگیری کنید.

چرا کولر گازی باد گرم تولید میکند؟

معمولا علت باد گرم زدن کولرگازی اسنوا فقط به خاطر مشکلات داخلی کولر نیست؛ بلکه گاهی اوقات به علت‌های مختلفی مانند خرابی سایر اجزای بیرونی کولر نیز این مشکل رخ می‌دهد. البته محیط نیز بی تاثیر نیست. گاهی اوقات به خاطر این که دمای هوای محیط خیلی گرم است یا اینکه نور آفتاب مستقیما بر روی پنل کولر گازی می‌تابد؛ باد گرم از داخل کولر خارج می‌شود. همچنین ممکن است دلیل بروز مشکلات این چنینی با سایر اجزای کولر گازی همچون ریموت کنترل در ارتباط باشد. برای اینکه علت مشکل کولر گازی را به طور دقیق تشخیص دهید؛ بهتر است ادامه مطلب زیر را که توسط نمایندگی اسنوا پشتیبان تهیه شده است دنبال کنید.

تولید باد گرم به علت کمپرسور معیوب

قطعه کمپرسور وظیفه تنظیم دمای کولر و جلوگیری از گرم شدن هوای درون آن را دارد. البته اگر این قطعه خراب باشد؛ کولر به هیچ وجه هوای سرد تولید نمی‌کند. به همین خاطر هنگامی که احساس کردید از داخل کولر هوای کاملا گرم بیرون می‌آید؛ سریعا آن را خاموش کنید. در بیشتر مواقع علت این اتفاق خرابی کمپرسور است و اگر سریعا اقدام به خاموش کردن آن نکنید؛ ممکن است به کولر گازی اسپیلت شما خسارت بیشتری وارد شود.

گرفتگی فن هوا

فن هوای کولر وظیفه خنک کردن قطعات و به طور کلی هوای خروجی کولر را بر عهده دارد. چنان چه این قطعه از کولر خراب بشود؛ همیشه از آن باد گرم خارج خواهد شد. تشخیص خرابی فن کولر ساده است. از درون دریچه کولر گازی داخل آن را نگاه بیندازید؛ اگر پروانه فن در حال چرخش نیست یعنی فن هوای کولر شما از کار افتاده است یا اینکه گرفتگی دارد. گرفتگی فن هوای کولر هم به علت ورود گرد و غبار به داخل آن و همچنین انجام ندادن سرویس دوره‌ای رخ می‌دهد. برای جلوگیری از خرابی یا گرفتگی فن هوای کولر گازی، باید سرویس‌های آن را به موقع انجام دهید.

از کار افتادن بورد کولر

بورد کولر یا همان کامپیوتر کولر گازی، در واقع اتاق فرمان این وسیله تهویه هوا است. علت باد گرم زدن کولرگازی اسپیلت اسنوا گاهی اوقات می‌تواند به دلیل خرابی بورد آن باشد. البته خرابی بورد همیشه دلیل اصلی این اتفاق نیست. آمد اگر حس کردید در طول روز هوای گرم از کولر خارج میشود یا اینکه کولر به طور کلی از کار افتاده است؛ حتما مشکل پیش آمده از بورد کولر گازی است. به هر حال برای تعمیر آن باید به شرکت یا نمایندگی مجاز شرکت سازنده مراجعه کنید؛ و در اولین فرصت برای رزرو وقت انجام سرویس کولر اقدام کنید. اگر مشکل کولر گازی از بورد آن باشد؛ احتمالا تعمیر کردن این قطعه معیوب تا مدت‌ها طول خواهد کشید. همچنین باید به احتمال زیاد بورد کولر به طور کامل تعویض بشود.

محیط اطراف کولر ‌

دمای محیط اطراف و وسعت آن بسیار بر روی عملکرد کلی کولر گازی اسپیلت تاثیر می‌گذارد. به همین خاطر زمانی که می‌خواهید کولر گازی خریداری کنید؛ باید شرایط محیط نصب کولر گازی و همچنین ظرفیت آن را هم در نظر بگیرید. به طور مثال شما نمی‌توانید برای یک سالن بزرگ ۲۰۰ متری، فقط از یک کولر گازی کوچک استفاده کنید. بلکه باید با توجه به مساحت سالن و عوامل مهم دیگری همچون میزان گرمای محیط، تعداد مناسبی کولر گازی در آن محل نصب کنید. همچنین اگر نصب کولر گازی مشکل داشته باشد؛ آن گاه دمای بالای محیط اطراف عملکرد کولر را دچار مشکل می‌کند. پنل داخلی و خارجی کولر گازی نباید به هیچ وجه در کنار وسایل گرمایشی یا زیر نور آفتاب قرار بگیرد.

دمای بیش از حد و گرما

همانطور که توضیح دادیم؛ دمای هوا اهمیت بسیار زیادی دارد. به طور مثال اگر دمای هوای اطراف کولر گازی بیش از ۵۰ درجه باشد و شما به صورت شبانه روزی و بدون استراحت دادن به کولر از آن استفاده کنید؛ مشخص است که کیفیت باد کولر پایین می‌آید و عملکرد کلی آن دچار مشکل می‌شود. در فصل گرم سال باید دمای کولر گازی را روی یک عدد استاندارد تنظیم کنید؛ و به صورت بهینه از آن استفاده کنید. همچنین توجه کنید که دمای بیش از حد و گرمای اطراف کولر باعث ضعیف شدن کولر گازی به مرور زمان می‌شود. به همین خاطر بهتر است ساعت‌های استراحت کولر گازی را بیشتر کنید و همچنین زمان‌هایی در روز آن را خاموش کنید. انجام دادن سرویس‌های دوره‌ای کولر گازی نیز در سالم ماندن آن برای مدت طولانی‌تر بی تاثیر نیست.

کار کردن کولر گازی با باد گرم

اگر زمانی که کولر گازی باد گرم تولید میکند آن را خاموش نکنید؛ خسارت بیشتری به کولر وارد خواهد شد. اما گاهی اوقات نیز ممکن است شما متوجه این مسئله نشوید. بهتر است به محض این که متوجه شدید از کولر گازی باد گرم خارج میشود؛ اقدام به خاموش کردن کامل کولر گازی اسپیلت کنید. دلیل این کار هم جلوگیری از خراب شدن قطعات دیگر کولر گازی است. معمولا دلیل خروج باد گرم از کولر خرابی یکی از قطعاتی اصلی موتور است. پس اگر در این زمان همچنان روشن بماند به بورد و سنسور‌های کولر آسیب بیشتری وارد می‌شود.

چه زمانی به  تعمیر کار مراجعه کنیم؟

چه زمانی به  تعمیر کار مراجعه کنیم؟

مشکل خروج باد گرم از کولر گازی در اکثر مواقع چیزی نیست که بخواهید آن را به تنهایی حل کنید. اما خودتان گاهی اوقات می‌توانید علت کم شدن سرمای کولرگازی اسپیلت اسنوا را تشخیص دهید. البته برای تماس گرفتن با تعمیر کار، به هیچ وجه عجله نکنید. ابتدا چک کنید که دلیل بروز این مشکل یک مسئله ساده مانند تنظیمات اشتباه کنترل کولر یا مورد دیگری نباشد. پس از اینکه از این مسئله اطمینان حاصل کردید؛ باید یک تعمیر کار حرفه‌ای و ماهر در زمینه تعمیر کولر گازی اسنوا خبر کنید یا به نمایندگی‌های خود شرکت اسنوا مراجعه کنید.

سخن پایانی

همانطور که توضیح دادیم معمولا علت اصلی خروج باد گرم از کولر گازی اسپیلت اسنوا خراب شدن یکی از اجزای موتور کولر است. به طور مثال وقتی کمپرسور کولر یا سنسورهای آن خراب میشوند؛ از کولر گازی باد گرم خارج می‌شود. همچنین علت باد گرم زدن کولر گازی اسپیلت اسنوا گاهی اوقات مسائل ساده‌تری است. به همین خاطر با مطالعه اطلاعاتی که پیش از این عنوان کردیم و تست کولر گازی، از مشکل پیش آمده اطمینان حاصل کنید؛ و سپس با تعمیر کاران مجاز تماس بگیرید. تشخیص دادن حدودی علت خروج باد گرم از کولر زمانی که تنها هستید کار سختی نیست. فقط به هیچ عنوان اجزای داخل پنل کولر را دستکاری نکنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش