علت کار نکردن دکمه های ماکروفر اسنوا

علت کار نکردن دکمه های ماکروفر اسنوا

علت کار نکردن دکمه های ماکروفر اسنوا

یکی از اعضای جدایی ناپذیر در آشپزخانه ها ماکروفر میباشد که برای امور مختلفی مورد استفاده ساکنان منزل قرار میگیرد. از مهمترین وظایف مایکروفر می توان به گرم کردن و پخت و پز غذا های متنوع اشاره کرد. اما ممکن است به هنگام استفاده از این محصول با کار نکردن دکمه های آن مواجه شوید و نگرانی های بسیاری برای تان به وجود آید. لذا باید بگوییم دلایل متنوعی باعث ایجاد مشکل در دکمه های مایکروفر اسنوا می‌شود که با بررسی آنها می توان مشکل اصلی را برطرف نمود و مجددا از دستگاه استفاده کرد. از شما خواهشمندیم تا انتهای مقاله ما را همراهی نمایید چراکه در این قسمت از قصد داریم شما را به طور کامل با علت کار نکردن دکمه های ماکروفر اسنوا آشنا کنیم.

بررسی انواع دکمه در ماکروفر اسنوا

پیش از آنکه بخواهیم به بررسی علت کار نکردن دکمه های ماکروفر اسنوا بپردازیم، باید شما را با انواع دکمه های تعبیه شده بر روی این محصول آشنا کنیم. ماکروفر های اسنوا از دو نوع دکمه لمسی و معمولی بهره مند هستند که هر یک از این دکمه ها قابلیت منحصر به فردی را دارد. هنگامی که دکمه های لمسی مورد آسیب قرار میگیرند دیگر دستور شما اجرا نخواهد شد، اما اگر دکمه های معمولی مورد آسیب قرار گیرند با فشار دادن بیش از اندازه آنها میتوان دستور را اجرایی کرد. اما این امر موقتی خواهد بود و پس از مدت زمانی دیگر با فشردن بیش از اندازه هم نمی توان به استفاده از مایکروفر پرداخت.

چرا دکمه های لمسی ماکروفر کار نمی کند؟

همان طور که میدانید برخی از ماکروفر ها دارای صفحه کلید لمسی می باشند و در کنار آن ها بعضی از دکمه ها به طور عادی تعبیه شده اند. اما عدم کار کردن دکمه های لمسی بیشتر از دکمه های معمولی است. از مهمترین دلایلی که باعث می شود دکمه های لمسی ماکروفر کار نکنند عبارتند از:

  • اسیب دیدن سوئیچ غشایی ماکروفر اسنوا

یکی از قطعاتی که در ماکروفر اسنوا مورد استفاده قرار می گیرد، سوئیچ غشایی نام دارد. کاربرد اصلی این قطعه اتصال دو دکمه و صفحه کنترل مایکروفر است. به عبارت دیگر هنگامی که به استفاده از دکمه های لمسی می‌پردازید، این قطعه دستور شما را اجرا خواهد کرد. حالا اگر سوئیچ غشای مورد آسیب قرار گیرد، دیگر نمی توانید از دکمه های لمسی دستگاه خود استفاده نمایید. بسیاری از افراد ممکن است با خود بپرسند آیا مشکل سوئیچ غشایی قابل حل شدن است؟ در پاسخ به چنین سوالاتی باید بگویم بله، اگر سوئیچ غشایی خراب شود خوشبختانه به صفحه کلید آسیبی نخواهد رساند و با تعمیرات جزئی می توان مشکل آن را برطرف نمود. برای تعمیر دکمه های ماکروفر اسنوا به شما پیشنهاد می دهیم از مجموعه اسنوا پشتیبان کمک بگیرید چرا که این مجموعه با داشتن سال ها فعالیت مداوم در این زمینه از مهارت بالایی برخوردار بوده و می تواند در کمترین زمان ممکن مشکل دستگاه شما را برطرف سازد.

  • خراب شدن پدال های حرکتی ماکروفر اسنوا

از دیگر دلایلی که باعث خراب شدن دکمه های لمسی ماکروفر اسنوا میشود، خراب شدن پدال های حرکتی می باشد. این پدال ها معمولاً در قسمت زیر این دکمه های مایکروفر واقع شده اند. اگر این قطعه مورد استفاده قرار نگیرد، نمی توان اتصالی را میان دو قطعه دکمه و سوئیچ غشایی ایجاد نمود. باید بدانید اگر به استفاده نامناسب از دستگاه و همچنین استفاده طولانی مدت از آن را برگزید پدال های حرکتی مورد آسیب قرار گرفته و دیگر عملکرد اولیه خود را از دست خواهند داد اما خوشبختانه باید بدانید پدال ها اگر خراب شوند به راحتی قابل تعویض می باشند اما برای تعویض آنها باید از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

بررسی دلایل خراب شدن دکمه های معمولی ماکروفر اسنوا

بررسی دلایل خراب شدن دکمه های معمولی ماکروفر اسنوا

حال که با دلایل خراب شدن دکمه های لمسی ماکروفر اسنوا به خوبی آشنا شده اید، وقت آن است که از علل های رایج خراب شدن دکمه های معمولی این ماکروفر آگاه گردید. این دلایل به شرح زیر می باشند:

  • خراب شدن فیوز ماکروفر اسنوا

اولین عللی که باعث خراب شدن دکمه های معمولی مایکروفر می شود خراب شدن فیوز ها است. باید بدانید فیوزها رابطی میان قطعات داخلی دستگاه و مدارها می باشند. حال اگر این قطعه مورد آسیب قرار گیرد، دیگر نمی توان از دکمه ها به خوبی استفاده نمود. برای بررسی فیوز ها به شما پیشنهاد می دهیم در ابتدا دستگاه را از برق جدا کرده و مدتی صبر کنید تا جریان برق به طور کامل از مایکروفر خارج شود. سپس می‌توانید از یک تعمیرکار حرفه ای برای بررسی فیوز ها استقبال نمایید.

  • خراب شدن برد ماکروفر اسنوا

یکی از مهمترین علل های خراب شدن دکمه های معمولی مایکروفر اسنوا آسیب دیدن برد اصلی است. باید بدانید برد دستگاه از بخش های متنوعی تشکیل شده است که هر یک از این بخش ها عملکرد جداگانه‌ای را خواهند داشت. لذا باید توجه داشته باشید حتی اگر قسمت کوچکی از برد اصلی مورد آسیب قرار گیرد، عملکرد دکمه ها تحت تاثیر قرار می گیرد. بسیاری از افراد گمان می‌کنند خود به تنهایی قادر به تعمیر برد مایکروفر اسنوا میباشند، اما باید بگوییم این تصور کاملا اشتباه محسوب می گردد. چرا که این قطعه از حساسیت بالایی برخوردار بوده و اگر به هنگام تعمیرات آن بی گدار به آب بزنید، قطعاً با خسارت‌های مالی بسیاری مواجه خواهید شد.

  • خراب شدن منبع تغذیه ماکروفر اسنوا

از دیگر قطعاتی که در مایکروفر ها مورد استفاده قرار می‌گیرد منبع تغذیه نام دارد. بسیاری از افراد ممکن است با خود بپرسند وظیفه اصلی منبع تغذیه چیست؟ در پاسخ به چنین سوالاتی باید بگوییم این قطعه می‌تواند به خوبی به مدیریت و مراقبت قطعات دیگر دستگاه بپردازد و میزان حرارت داخل کابین را دائماً بررسی و کنترل نماید. به طور کلی می‌توان گفت اگر منبع تغذیه وجود نداشته باشد ایمنی دستگاه به حداقل رسیده و آسیب های جدی به آن وارد می شود. اگر دکمه های معمولی مایکروفر شما همانند قبل کار نکند باید به بررسی منبع تغذیه دستگاه بپردازید تا در صورت مشکل آن را تعویض و تعمیر نمایید.

  • خراب شدن مدار های ماکروفر اسنوا

آخرین موضوعی که می خواهیم به بررسی آن به بپردازیم، خراب شدن مدار های اصلی مایکروفر اسنوا میباشد. همانطور که میدانید تمامی دکمه های داخل ماکروفر به بخش های داخلی این دستگاه اتصال یافته است. اما آیا تا به حال از خود پرسیده اید که این اتصال چگونه رخ می دهد؟ لذا باید بگوییم با استفاده از مدارهای اصلی می توان دکمه ها را به بخش های مختلف دستگاه مرتبط کرد. حال اگر این قطعه به هر دلیلی آسیب ببیند نمی توانید توقع عملکرد مناسبی از دکمه های معمولی داشته باشید.

تعمیرات صفحه کلید لمسی و معمولی مایکروفر اسنوا در محل

تعمیرات صفحه کلید لمسی و معمولی مایکروفر اسنوا در محل

اگر نیاز به تعمیرات صفحه کلید لمسی و معمولی مایکروفر خود دارید می توانید از یک تکنسین مجرب در زمینه تعمیر مایکروفر اسنوا از نمایندگی تعمیرات اسنوا پشتیبان در این زمینه کمک بگیرید. کارشناسان مجموعه ما برای تعمیرات مایکروفر شما در محل مد نظرتان حاضر شده و با دریافت هزینه اندکی تمامی مشکلات دستگاه شما را برطرف کرده و یا به عبارت دیگر آن را سرویس می کنند. تمامی افرادی که در مناطق شرق غرب شمال و جنوب استان تهران ساکن هستند می توانند از خدمات بی نظیر مجموعه ما بهره مند گردند. به امید آن روزی که بتوانیم خدمات خود را به تمام مردمان کشورمان ارائه دهیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش