علت نچرخیدن سینی در ماکروفر اسنوا

علت نچرخیدن سینی در ماکروفر اسنوا

علت نچرخیدن سینی در ماکروفر اسنوا

همانطور که میدانید، ماکروفر اسنوا دارای قطعات متنوعی می باشد که از مهمترین آنها می توان به سینی گردان اشاره کرد. به هنگام گرم کردن غذا، ظرف بر روی سینی قرار می گیرد و پس از روشن کردن دستگاه، سینی شروع به چرخش میکند تا حرارت به طور مساوی در قسمت های مختلف ظرف غذا پخش شود. اما ممکن است در بعضی از موارد پس از روشن کردن دستگاه با نچرخیدن سینی در ماکروفر مواجه شوید و این موضوع شما را تحت تاثیر خود قرار دهد. اگر می خواهید با علت نچرخیدن سینی در ماکروفر اسنوا آشنا شوید تا انتهای این مقاله از نمایندگی تعمیرات اسنوا پشتیبان ما را همراهی نمایید.

سینی ماکروفر چه وظیفه ای دارد؟

پیش از آنکه بخواهیم به بررسی علت نچرخیدن سینی در ماکروفر اسنوا بپردازیم، باید شما را با کاربرد اصلی این قطعه آشنا نماییم. باید بدانید مهمترین وظیفه سینی ماکروفر پخت یکنواخت مواد غذایی می باشد. اگر به هر دلیلی این سینی مورد آسیب قرار گیرد، پس از آنکه ظرف غذای خود را از ماکروفر خارج می کنید با سرد ماندن غذا یا سوختن قسمتی از آن مواجه خواهید شد. پس می توان گفت چرخش متوالی مهم ترین وظیفه سینی ماکروفر است.

دلیل نچرخیدن سینی داخل ماکروفر اسنوا

 

  • خراب شدن موتور گردان

آیا تا به حال از خود پرسیده اید سینی ماکروفر چگونه می چرخد؟ لذا باید بگوییم زیر سینی ماکروفر یک موتور گردان نسبتاً قوی وجود دارد که سبب چرخیدن سینی می شود. حال اگر موتور مورد آسیب قرار گرفته و یا بسوزد با نچرخیدن سینی در داخل ماکروفر مواجه خواهیم شد. افراد با استفاده از مولتی متر می توانند به تست و بررسی موتور گردان مایکروفر خود بپردازند، در غیر این صورت می بایست از از تعمیرکاران برای تعمیر ماکروفر خود کمک بگیرند. اسنوا پشتیبان همواره در حال خدمات رسانی به مشتری های خود می باشد و افراد می توانند در تمامی روز های هفته از مجموعه ما کمک بگیرند و مشکل ماکروفر خود را برطرف نمایند.

  • خراب شدن کوپلار

در ماکروفر اسنوا برای اتصال موتور به سینی از قطعه پلاستیکی به نام کوپلار استفاده می شود. هنگامی که موتور می چرخد توسط اتصالی که میان سینی و موتور ایجاد شده است، سینی هم شروع به چرخیدن میکند. اما باید بدانید کوپلاژ در اثر استفاده طولانی مدت از مایکروفر مورد آسیب قرار گرفته و می شکند که در این صورت با نچرخیدن سینی در ماکروفر اسنوا مواجه خواهید شد. باید بدانید کوپلینگ هزینه بسیار پایینی داشته و افراد می توانند آن را از مراکز فروش معتبر خریداری فرمایید و مجددا از دستگاه خود استفاده نمایند. هیچ راه تعمیری برای این قطعه وجود ندارد که افراد باید این موضوع را مورد توجه شان قرار دهند.

  • شکستن سینی

یکی از مهمترین علت نچرخیدن سینی ماکروفر شکستن آن می باشد. بسیاری از افراد ممکن است با خود گمان کنند شکستن سینی ماکروفر اهمیت چندانی ندارد، اما باید بگوییم این قطعه اگر مورد آسیب و شکستگی قرار گیرد دیگر قادر به چرخیدن نخواهد بود و در نتیجه مشکلات مختلفی همچون جرقه زدن مایکروفر را با خود به همراه خواهد داشت.

  • خراب شدن ریل سینی

تولیدکنندگان برای چرخش آسانتر سینی ماکروفر، ریلی را در زیر آن قرار داده اند که این ریل ممکن است در اثر استفاده نامناسب مورد آسیب قرار گیرد. به همین خاطر پیشنهاد می دهیم تا در صورت مشاهده نچرخیدن سینی در ماکروفر ریل آن را مورد بررسی تان قرار دهید و سالم بودن آن اطمینان حاصل فرمایید. در صورت ساییدگی ریل،‌ می بایست به تعویض آن بپردازید.

  • شکستن زبانه درب

اگر به درب مایکروفر اسنوا توجه کرده باشید، متوجه می شوید که دو زبانه در این قسمت وجود دارد. زبانه درب دستگاه جنس پلاستیکی داشته و سریعاً مورد آسیب و شکستگی قرار می گیرد. حال اگر زبانه به هر دلیلی خراب شود دستگاه فعالیت مناسبی نداشته و سینی به خوبی نمی چرخد.

  • جایگیری اشتباه سینی بر روی ریل

توجه داشته باشید پس از شستشوی سینی آن را به درستی بر روی ریل قرار دهید. اگر این اقدام به خوبی انجام نشود و سینی در جای مناسب خود نصب نگردد، با نچرخیدن آن مواجه خواهید شد.

  • خراب بودن برد

اگر پس از بررسی موارد بالا باز هم مشکل مایکروفر شما برطرف نشد، می بایست به بررسی برد الکترونیکی دستگاه بپردازید. برای این اقدام کافیست مایکروفر خود را از برق جدا کرده و مطمئن شوید خازن ها دارای شارژ نمی باشند. پس از آن کافیست به بررسی برد دستگاه بپردازید و در صورت خراب بودن اقدام به تعویض آن نمایید. توجه داشته باشید تعویض برد دستگاه کار افراد عادی نخواهد بود و برای این موضوع می بایست از افراد کاربلد و متبحر کمک بگیرید.

چگونه از مشکل نچرخیدن سینی ماکروفر اسنوا جلوگیری نماییم؟

برای اینکه بتوانید از مشکل نچرخیدن سینی در ماکروفر اسنوا در امان بمانید، می‌بایست برخی از اقدامات را همواره انجام داده و مد نظر خود قرار دهید. اسنوا پشتیبان به مشتری های خود توصیه می کند تا برای استفاده از مایکروفر خود حتماً دست هایشان را خشک کنند، چرا که برخورد قطعات آب با مایکروفر باعث نچرخیدن سینی در داخل کابین میشود. همچنین پیشنهاد می شود تا هفته ای دوبار کابین دستگاه را به خوبی تمیز نمایید.

چرا باید از تعمیرکار برای برطرف کردن مشکل چرخش سینی کمک بگیریم؟

چرا باید از تعمیرکار برای برطرف کردن مشکل چرخش سینی کمک بگیریم؟

بسیاری از افراد گمان می کنند تعمیر و تعویض قطعات ماکروفر اسنوا امری آسان بوده و خود به تنهایی قادر به انجام آن خواهند بود. اما باید بگوییم این موضوع درست نمیباشد، چرا که اگر بدون دانش کافی اقدام به تعمیر ماکروفر اسنوا نمایید قطعاً با خسارات مالی بسیاری مواجه خواهید شد و در نهایت باید مجدد به خریداری دستگاه بپردازید. همچنین توجه داشته باشید احتمال برق گرفتگی به هنگام تعمیر مایکروفر وجود خواهد داشت که این موضوع به قیمت از دست دادن جان شما خواهد بود. به همین خاطر پیشنهاد می دهیم تا تمامی امور تعمیر و تعویض قطعات مایکروفر خود را به دست تعمیر کازان ماهر در زمینه تعمیر مایکروفر اسنوا در مجموعه اسنوا پشتیبان بسپارید.

ایا مشکل نچرخیدن سینی در داخل کابین برطرف می شود؟

بله، اگر تعویض و تعمیر قطعات با دقت و دانش کافی انجام شود مشکل نچرخیدن سینی در داخل کابین سریعاً برطرف شده و افراد می توانند دستگاه خود را مجدداً مورد استفاده شان قرار دهند.

سخن پایانی

در این قسمت از مقاله تلاش کردیم تا تمامی دلیل های نچرخیدن سینی داخل ماکروفر اسنوا را برای تان شرح دهیم تا از این طریق بتوانید مشکل اصلی مایکروفر خود را برطرف نمایید. امیدواریم توانسته باشیم راهنمایی جامعی را به مشتری های خود ارائه نماییم و رضایت آنها را بیش از قبل به دست آوریم. اسنوا پشتیبان در راستای بهبود عملکرد لوازم خانگی شما همواره در تلاش است و سعی می کند بهترین خدمات را به مشتری های خود ارائه دهد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش