علت جرقه زدن ماکروفر اسنوا

علت جرقه زدن ماکروفر اسنوا

علت جرقه زدن ماکروفر اسنوا

احتمالا برای شما هم پیش امده است که به هنگام استفاده از مایکروویو اسنوا خود، با جرقه زدن مکرر آن رو به رو شوید و از این بابت نگرانی های بسیاری برای شما به وجود آید. جای نگرانی نخواهد بود،‌ چرا که تمامی ماکروویو ها در اثر استفاده نادرست با این مشکل مواجه خواهند شد و در صورت تعمیر سریع، اسیبی به دیگر قطعات دستگاه نخواهد رسید. به شما پیشنهاد می دهیم تا انتهای این مقاله که توسط نمایندگی تعمیرات اسنوا پشتیبان تهیه شده است با ما همراه بمانید، چرا که در این قسمت از مقاله سعی داریم شما را با علت جرقه زدن ماکروفر اسنوا آشنا نماییم تا در صورت توان به برطرف کردن مشکل دستگاه تان بپردازید.

دلایل جرقه زدن ماکروفر اسنوا چیست؟

دلایل جرقه زدن ماکروفر اسنوا چیست؟

همانطور که تا به الان متوجه شده اید، در اثر استفاده نادرست از ماکروفر اسنوا با جرقه زدن آن مواجه خواهید شد. اما همیشه استفاده نادرست از دستگاه باعث جرقه زدن آن نخواهد بود و در بعضی از مواقع مشکلات فنی باعث این موضوع می شوند. از مهم ترین علت جرقه زدن ماکروفر اسنوا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سوختن فیلتر میکا نسوز در ماکروفر اسنوا

چرا ماکروفر اسنوا جرقه می زدند؟ یکی از دلایلی که سبب می گردد ماکروفر برند اسنوا دچار جرقه زدن شود، سوختن فیلتر میکا نسوز می باشد که بسیاری از افراد به آن توجه نمی کنند. اگر به هر دلیلی فیلتر میکا نسوز مورد اسیب قرار گیرد، اول خودش سوخته و سپس به طور جبران ناپذیری به لامپ مگنترون اسیب وارد می نماید. استفاده از ظروف نامناسب باعث اسیب دیدن فیلتر میکا نسوز می شود، به همین خاطر توصیه می کنیم تا همواره از محصولات مناسب برای پخت و پز غذاهایتان استفاده نمایید.

  • کثیف شدن کابین داخلی ماکروفر اسنوا

در بسیاری از مواقع مشاهده می شود افراد پس از طبخ غذای مد نظرشان، ماکروویو را همانگونه به حال خود رها کرده و از تمیز کردن آن فرار می کنند. هنگامی که کابین داخلی ماکروفر اسنوا تمیز نشود، در استفاده بعدی دستگاه شروع به جرقه زدن کرده و خطرات بسیاری را با خود به همراه می آورد. همچنین باید توجه داشته باشید اگر کابین ماکروفر به خوبی تمیز نشود، طبخ غذا در آن بهداشتی نبوده و ممکن است افراد با مسمویت های جدی مواجه شوند و راهی اورژانس گردند. لذا خواهشمندیم برای سلامتی خود و همچنین مایکروفر تان پس از هر بار استفاده، داخل کابین را تمیز نمایید.

  • استفاده از ظروف نامناسب در ماکروفر اسنوا

چه زمانی ماکروفر جرقه می زند؟ هنگامی که از ظروف نامناسب در داخل کابین ماکروفر استفاده نمایید، بی شک با جرقه زدن آن مواجه خواهید شد. برای طبخ غذا در ماکروفر ظروف مناسبی در سطح بازار وجود دارند که می توانید به خریداری آن ها بپردازید و آن ها را مورد استفاده قرار دهید. تاکید می کنیم به هیچ وجه از ظرف های المینیومی و فلزی در ماکروفر ها استفاده نکنید، چرا که این ظروف می توانند اسیب جدی به دستگاه وارد کرده و حتی در مواقعی باعث اتش گرفتن ماکروفر شوند.

  • خراب شدن محرک سینی گردان ماکروفر اسنوا

در ساختار ماکروفر اسنوا، قطعه ای به نام محرک وجود دارد که باعث می شود سینی گردان به خوبی بچرخد و از سوختن غذا تا حد بسیار زیادی جلوگیری نماید. اما اگر این محرک خراب شود، سینی گردان دیگر نخواهد چرخید و فاجعه ای نسبتا بزرگ رخ خواهد داد. در این حالت هم غذای شما سوخته است، هم اینکه دستگاه شروع به جرقه زدن می کند و قطعات دیگر را مورد اسیب قرار می دهد. در چنین مواقعی معمولا تسمه محرک مورد اسیب قرار می گیرند و می شکند که باید به تعویض آن پرداخت.

  • اتصالی کردن قطعات داخلی ماکروفر اسنوا

اگر به هنگام جرقه زدن با ایجاد دود در دستگاه تان مواجه شدید، باید بدانید قطعات داخلی اتصالی کرده و سریعا باید مشکل آن را برطرف نمایید. در این مواقع باید از یک کارشناس ماهر در زمینه تعمیر مایکروفر اسنوا کمک بگیرید تا به عیب یابی ماکروفر شما بپردازد. به هنگام عیب یابی تمام دستگاه باز شده و پس از تعمیرات مجددا بسته می شود. اسنوا پشتیبان می تواند در کم ترین زمان ممکن مشکل ماکروفر شما را برطرف کرده و استفاده مجدد از آن را فراهم آورد.

  • از بین رفتن روکش پایه فلزی ماکروفر اسنوا

امامی ماکروفر های اسنوا دارای پایه ای فلزی هستند که برای کاهش ارتفاع از آن در داخل کابین استفاده می شود. پایه های فلزی برای جلوگیری از ایجاد جرقه در کابین، روکش شده اند.‌ اما اگر پس از استفاده مکرر از این قطعه روکش آن از بین برود، دیگر مجاز به استفاده از آن نخواهید بود.

  • سوختن دیود ماکروفر اسنوا

آخرین موضوعی که می خواهیم به شرح آن بپردازیم، سوختن دیود ماکروفر اسنوا است. این قطعه الکترونیکی با عملکرد مناسب خود باعث تامین ولتاژ مد نظر برای مگنترون می شود. حال اگر این قطعه مورد اسیب قرار گیرد، با جرقه زدن مکرر ماکروفر رو به رو خواهید شد. دیود را می توانید از مراکز فروش معتبر خریداری فرمایید.

اسنوا پشتیبان چه خدماتی را به مشتری های خود ارائه می دهد؟

اسنوا پشتیبان چه خدماتی را به مشتری های خود ارائه می دهد؟

توجه داشته باشید مجموعه ما خدمات تعمیر ماکروفر اسنوا در شرق تهران و سایر مناطق این کلانشهر را به مشتری های خود ارائه می دهد. علاوه بر این موضوع، اسنوا پشتیبان فروش قطعات را انجام می دهد که می توانید با پرداخت کم ترین هزینه قطعه مد نظر خود را خریداری نمایید.

سخن پایانی

در این قسمت از مقاله سعی کردیم صفر تا صد دلایل جرقه زدن ماکروفر اسنوا را برای تان شرح دهیم تا بتوانید به تنهایی در منزل مشکل دستگاه تان را برطرف نمایید. امیدواریم با مطالعه مطالب فوق توانسته باشید سوالات و ابهامات ذهن خود را در این باره برطرف کرده و در صورت تمایل از خدمات فوق العاده مجموعه اسنوا پشتیبان بهره مند گردید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش