علت بوی بد از داخل ماشین ظرفشویی اسنوا

علت بوی بد از داخل ماشین ظرفشویی اسنوا

بوی بد از داخل ماشین ظرفشویی اسنوا

ماشین ظرفشویی در برندهای متنوع مانند پاکشوما، اسنوا، کنوود و… به شما کمک می کند تا تمیز کردن ظروف بعد از شام به یک کار ساده تبدیل شود، به همین شما باید از هرگونه ایجاد نقص در دستگاه خود جلوگیری کنید. برای مثال تمیز کردن و نگهداری دستگاه باعث جلوگیری از بوی بد از داخل ماشین ظرفشویی اسنوا می‌شود.

درصورتی که شما نیز مانند هزاران مصرف‌کننده متوجه بوی بد ماشین ظرفشویی خود شده اید، در ادامه این مطلب که توسط نمایندگی تعمیرات اسنوا پشتیبان تهیه شده است نکاتی را در جهت رفع این مشکل بازگو کردیم. دقت داشته باشید که دلایل بوی بد ماشین ظرفشویی بسیار زیاد است و ما تنها مهم‌ترین آنها را در ایم مطلب ذکر کرده‌ایم.

چرا ماشین ظرفشویی من بو می دهد؟

بوی بد ماشین ظرفشویی می تواند برگرفته از عوامل مختلفی همچون فیلتر کثیف یا گرفتگی، وجود بقایای غذا روی دیوارهای داخلی دستگاه، رشد کپک در دیواره‌ها، وجود کپک روی مهر و موم واشر درب، مسدود راه خروجی زیاله‌ها از دستگاه و… باشد. اکثر این دلایل راه حل های ساده ای هستند که می تواند با کمک ابزار مناسب به راحتی برطرف شوند.

اگر تا به حال بوی بد ماشین ظرفشویی را تجربه کرده اید، می دانید که چقدر ناخوشایند بوده و نه تنها باعث بوی بد آشپزخانه شما می شود، بلکه می تواند ظروف و ظروف شما را دوباره کثیف کند. پس چرا زمانی که این اتفاق می افتد از آن جلوگیری نکنیم؟ و در برابر آن چه کاری می توانید در مورد آن انجام دهید؟ برای پیدا کردن پاسخ درست و نحوه رفع بوی بد از داخل ماشین ظرفشویی اسنوا در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

دلایل بوی بد از داخل ماشین ظرفشویی اسنوا

دلایل بوی بد از داخل ماشین ظرفشویی اسنوا

وجود فیلتر کثیف در دستگاه

آیا تا به حال شده است که ماشین ظرفشویی شما بوی بدی بدهد، حتی بعد از اینکه آن را تمیز کردید؟ یکی از شایع ترین دلایل این مشکل کثیف بودن فیلتر است. فیلتر ماشین ظرفشویی شما برای به دام انداختن ذرات غذا و سایر زباله ها کمک می کند و از گردش مجدد آنها در آب کثیف جلوگیری خواهد کرد.

با این حال، با گذشت زمان، فیلتر ممکن است مسدود شده و به ذرات اجازه دهد تا جمع شوند و شروع به پوسیدگی کنند. این موضوع نه تنها می تواند بوی نامطبوع ایجاد کند، بلکه قادر به رشد باکتری‌ها بیشتر از حد ممکن نیز هست. برای جلوگیری از این مشکل، مهم است که فیلتر ماشین ظرفشویی اسنوا را به طور منظم تمیز کنید.

راه حل: فیلتر را تمیز کنید

خوشبختانه، تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی اسنوا یک فرآیند سریع و آسان است که فقط چند دقیقه طول می کشد. برای از بین بردن کثیفی ایجاد شده طبق مراحل زیر عمل کنید.

دقت داشته باشید که با صرف چند دقیقه برای تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی خود به طور منظم نه تنها راه‌حلی برای رفع بوی بد دستگاه دارید بلکه می توانید از ماشین ظرفشویی خود استفاده موثر داشته باشید.

  • با برداشتن فیلتر از ماشین ظرفشویی خود شروع کنید.
  • اکثر فیلترها یا در پایین وان ماشین ظرفشویی یا زیر بازوی اسپری پایینی قرار دارند.
  • هنگامی که فیلتر را پیدا کردید، هر پوشش روی آن و خود فیلتر را بردارید.
  • فیلتر را با آب گرم شستشو داده تا هر گونه زبالهموجود روی آن شل شود.
  • پس از آن فیلتر را با یک برس نرم و یک ماده شوینده ملایم بشویید.
  • حتماً به گوشه‌هایی که چربی و کثیفی در آن‌ها جمع می‌شود توجه ویژه‌ای داشته باشید.
  • در نهایت، فیلتر را کاملا با آب تمیز بشویید و قبل از اینکه آن را در جای خود قرار دهید، اجازه دهید در هوا خشک شود.

وجود باقی مانده غذا در دستگاه

آیا تا به حال متوجه بوی بد از داخل ماشین ظرفشویی اسنوا شده اید؟ اگر چنین است، احتمال کثیف بودن سبد ظروف در دستگاه بسیار زیاد می‌باشد. با گذشت زمان، تکه‌های غذا و چربی می‌توانند در سبد جمع شده و در نهایت با مسدودیت بازوهای اسپری باعث بوی بد ماشین ظرفشویی شوند.

شما با شستشوی قبلی ظروف و پاک کردن کامل مواد غذایی قبل از قرار دادن آنها در ماشین ظرفشویی اسنوا می‌توانید از این مشکل و بوی بد از داخل ماشین ظرفشویی اسنوا جلوگیری کنید.

راه حل: سبد ظروف، قفسه ظروف و بازوهای اسپری را تمیز کنید

خبر خوب این است که رفع این مشکل نسبت به موارد دیگر نسبتاً آسان بوده و شما به سادگی می‌توانید با تمیز کردن سبد به رفع آن بپردازید، برای انجام این فرآیند طبق مراحل زیر عمل کنید.

  1. ظروف را بردارید و آن را با آب گرم و صابون تمیز کنید.
  2. قبل از قرار دادن مجدد سبد در ماشین ظرفشویی، مطمئن شوید که تمام آثار صابون را بشویید.
  3. ممکن است لازم باشد بازوهای اسپری را اگر به وضوح کثیف هستند تمیز کنید. با کمی تلاش می توانید بوی نامطبوع را از بین برده و ماشین ظرفشویی به خوبی کار کند.

 خرابی فیلتر آب ماشین ظرفشویی

اگر ماشین ظرفشویی شما به طور کلی تمیز و به خوبی نگهداری می شود، اما هنوز هم با بوی بد از داخل ماشین ظرفشویی اسنوا روبرو هستید، ممکن است مشکل از فیلتر آب داخلی ماشین ظرفشویی باشد.

همه ماشین‌های ظرفشویی برند اسنوا فیلتر داخلی ندارند اما در ماشین‌‌های ظرفشویی برند اسنوا این مشکل می تواند به دلیل ایجاد رسوبات آب سخت، کلسیم و آهک در داخل دستگاه باشد. همچنین در صورت ماندن بیش از حد طولانی می تواند بازوهای اسپری و فیلتر به صورت کامل مسدود خواهد شد.

راه حل: آبکشی قطعات با سرکه

فیلتر آب داخلی ماشین ظرفشویی قابل تعویض است اما به جای تعویض کمی سرکه این مشکل را رفع خواهد کرد‌. به سادگی یک فنجان را با سرکه پر کنید و آن را محکم روی قفسه بالایی ماشین ظرفشویی قرار دهید. سپس یک چرخه معمولی را اجرا کنید. اگر فیلتر یا بازوهای اسپری با رسوبات آب سخت مسدود شده باشد، سرکه می تواند کثیفی را از بین ببرد.

یادداشت مهم

☆هرگز سرکه را با کلر مخلوط نکنید ☆ 

اگر شما سرکه را با کلر مخلوط کنید، می تواند بخارات سمی ایجاد کند. حتی ممکن است عمداً از این دو به طور همزمان استفاده نکنید، اما اگر هنوز مقداری مایع ظرفشویی مایع در سینی از چرخه اخیر باقی مانده باشد، احتمال برخورد تصادفی آنها با یکدیگر وجود دارد.

برای جلوگیری از این مشکل برچسب مواد شوینده خود را بخوانید تا ببینید آیا محلول حاوی کلر است یا خیر؛ درصورت وجود کلر قبل از راه اندازی دستگاه، سینی مواد شوینده را با یک حوله کاغذی مرطوب پاک کنید.

این عملکرد نه تنها بوی تازگی ماشین ظرفشویی شما را حفظ می کند، بلکه از انتشار هر گونه مواد شیمیایی مضر در هوا نیز جلوگیری خواهد کرد.

برطرف کردن بوی بد از داخل ماشین ظرفشویی اسنوا

 وجود شلنگ بد در دستگاه

اگر به تازگی ماشین ظرفشویی خود را نصب کرده اید یا تعمیرات خود را انجام داده اید و متوجه بوی بد از داخل ماشین ظرفشویی اسنوا هستید، اتصال بد می تواند علت آن باشد.

اتصال ضعیف شلنگ تخلیهدر برخی از موارد باعث شده که آب کثیف به ماشین ظرفشویی برگردد و بوی بدی ایجاد کند. البته رفع این مشکل تنها توسط یک متخصص انجام خواهد شد و اگر فکر می کنید به کمک نیاز دارید، در تماس با یک متخصص برای تعمیر ظرفشویی اسنوا تردید نکنید.

وجود نشتی در ماشین ظرفشویی اسنوا

یکی از رایج ترین مشکلاتی که باعث بوی بد از داخل ماشین ظرفشویی اسنوا می شود، نشت آب است. حتی یک نشتی کوچک می تواند باعث رشد کپک و کثیفی باشد و درصورت بدتر شدن مشکل، بوی کپک زدگی بیشتر خواهد شد. همچنین علاوه بر بوی بد ایجاد شده نشتی می تواند باعث زنگ زدگی و خرابی سایر قسمت های ماشین ظرفشویی شود.

در نتیجه، مهم است که هر نشتی را در اسرع وقت برطرف کرده تا از پرداخت هزینه‌های تعمیر بزرگ‌تر جلوگیری کنید. برای ارزیابی و رفع نشتی پیشنهاد می‌کنیم با یک متخصص تماس بگیرید.

نحوه رفع بوی بد از داخل ماشین ظرفشویی اسنوا

بوی ماشین ظرفشویی تنها برای حواس شما آزاردهنده است، بلکه می تواند قدرت عملکرد دستگاه شما را کاهش دهد و به پاک شدن نادرست ظروف شود. نکات عیب یابی زیر را برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی بدبو خود خوانده و طبق مراحل ذکر شده به رفع مشکل بپردازید.

مرحله 1: ماشین ظرفشویی را خالی کنید

قبل از شروع، ماشین ظرفشویی خود را از ظروف، ظروف شیشه ای و ظروف باقیمانده خالی کنید تا دسترسی راحت تری به داخل ماشین ظرفشویی داشته باشید.

مرحله 2: فیلتر را بردارید و تمیز کنید

قفسه ظروف پایینی را بیرون بکشید و فیلتر ماشین ظرفشویی خود را بردارید. دستورالعمل های خاص برای حذف فیلتر بسته به مدل ممکن است متفاوت باشد، بنابراین قبل از ادامه، حتماً با دفترچه راهنمای را مطالعه کنید.

پس از آن فیلتر را از هر گونه زباله خالی کرده و فیلتر را با خیساندن آن در آب گرم و صابون تمیز کنید. برای ذرات گیر کرده، می توانید به آرامی فیلتر را با یک برس نرم افزاری تمیز کنید. در نهایت فیلتر تازه تمیز شده را به ماشین ظرفشویی برگردانید.

مرحله 3: داخل ماشین ظرفشویی را تمیز کنید

2 فنجان سرکه سفید را روی قفسه پایینی ماشین ظرفشویی خالی خود قرار دهید. یک چرخه ماشین ظرفشویی با گزینه خشک کردن هوا انتخاب کنید. در طول چرخه، سرکه با آب مخلوط می شود تا بوها را خنثی کرده و ماشین ظرفشویی شما را تمیز کند. پس از اتمام چرخه، می توانید به طور معمول از ماشین ظرفشویی خود استفاده کنید.

مرحله 4: مهر و موم واشر را تمیز کنید

بدون نگهداری منظم، کپک می توانید در شکاف های مهر موم واشر ماشین ظرفشویی شما رشد کنند و بوی بد از داخل ماشین ظرفشویی اسنوا ایجاد کنند. از یک اسفنج و آب گرم و صابون برای پاک کردن تجمع روی درزگیر واشر استفاده کنید، سپس با یک حوله تمیز کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش