علت صدای زیاد از ماشین ظرفشویی اسنوا

علت صدای زیاد از ماشین ظرفشویی اسنوا

ماشین ظرفشویی می تواند صداهای غیرمعمول و بلند را در هنگام خرابی یا انسداد یک قطعه ایجاد کند. تعیین زمان ایجاد صدا، نوع صدای آن و اینکه آیا عملکرد ماشین ظرفشویی تحت تأثیر قرار می گیرد یا خیر، می تواند به تشخیص صدای زیاد از ماشین ظرفشویی اسنوا و رفع آن کمک کند.

در این مطلب از نمایندگی تعمیرات اسنوا پشتیبان لیستی از شایع ترین ایجاد صدای ماشین ظرفشویی به همراه دستورالعمل هایی برای رفع مشکل وجود دارد. برای آشنایی بیشتر با این موارد در ادامه مطلب همراه ما باشید.

دلایل صدای زیاد از ماشین ظرفشویی اسنوا

دلایل صدای زیاد از ماشین ظرفشویی اسنوا

1.      پمپ مسدود شده یا پروانه آسیب دیده است

زمانی که پمپ مسدود شده باشد صدای وزوز، خراش یا خراشیدن یک جسم در ماشین ظرفشویی ایجاد خواهد شد. برای مثال اگر یک قطعه غذا در مجموعه پمپ گیر کند یا پروانه پمپ مسدود یا شکسته شود، می تواند باعث ایجاد کننده صدای وزوز یا سنگ زنی شود.

بسته به نوع ماشین ظرفشویی، ممکن است یک پمپ می‌تواند عملکرد متفاوتی را از خود نشان دهد و به دلیل اهمیت بالای قطعه پیشنهاد می‌کنیم حتما از یک متخصص ماهر در این زمینه کمک بگیرید. برای مثال درصورتی که پروانه پمپ آسیب دیده باشد، شما حتما باید به تعویض آن بپردازید.

چگونه پمپ ماشین ظرفشویی اسنوا را بررسی کنیم؟

 • دسترسی به پمپ برای رفع صدای زیاد از ماشین ظرفشویی اسنوامعمولا مستلزم حرکت ماشین ظرفشویی به بیرون و خواباندن آن به پشت برای است.
 • بسته به نوع ماشین ظرفشویی، می توان با برداشتن پانل دسترسی به پایین ماشین ظرفشویی اسنوا یا صفحه دستگاه در مرکز به پمپ دسترسی پیدا کنید.
 • قبل از دسترسی به پمپ، برق و آب ماشین ظرفشویی را قطع کنید.
 • زمانی که به پمپ دسترسی پیدا کردید، هر مانع را از بین برده و پروانه را برای آسیب دیدگی بررسی کنید.
 • درصورت نیاز برای رفع صدای زیاد باید به تعویض پروانه یا پمپ بپردازید.

 2.      پمپ دارای عمر طولانی و فرسودگی است

زمانی که ماشین ظرفشویی شما دارای عمر طولانی باشد، قطعاتی همچون پمپ فرسوده شده و ایجاد کننده صداهایی همچون صدای جیغ یا خش خش و عملکرد نامناسب در شسته شدن ظروف خواهد بود.

 درصورتی که پمپ فرسوده شده باشد، بازوهای اسپری فشار آب کافی برای شستن ظروف شما را دریافت نکرده و شما با کثیف بودن ظروف خود به همراه ایجاد صدای جیغ یا جیغ بلندی در عملکرد دستگاه روبرو خواهید شد. درصورت وجود این مشکل پیشنهاد می‌کنیم سریعا پمپ را برای جلوگیری از به وجود آمدن مشکلات بیشتر تعویض کنید.

 • قبل از دسترسی به پمپ، مطمئن شوید که برق و آب ماشین ظرفشویی را خاموش کرده اید.
 • بسته به نوع ماشین ظرفشویی در برند اسنوا ، دسترسی و تعویض پمپ مستلزم قرار دادن ماشین ظرفشویی روبه پشت دستگاه است.
 • برای دسترسی باید شیلنگ‌های پمپ، سیم دستگاه و سیم‌ پمپ نصب شده را از ماشین ظرفشویی جدا کنید.

نکته: هنگام تعمیر ماشین ظرفشویی از دستکش کار استفاده کنید زیرا ممکن است با تکه های شیشه یا سایر اجسام تیز شوید.

3. ظروف به درستی روی هم چیده نشده‌اند

در برخی از مواقع برخلاف باور بسیاری از افراد صدای زیاد از ماشین ظرفشویی اسنوا تنها به دلیل‌ ضربه زدن ظروف به یکدیگر در طول چرخه شستشو است. برای مثال اگر در طول چرخه صدای کوبیدن یا شکسته شدن ظروف را شنیدید، یعنی ظروف به درستی قرار داده نشده و در طول چرخه به دلیل فشار زیاد آب با یکدیگر برخورد دارند.

در برخی از مواقع نیز چیدمان نادرست طرف می‌تواند باعث برخورد آنها با بازوی اسپری ماشین ظرفشویی باشد. برای رفع مشکل، در زمان چیدمان ظروف مطمئن شوید که بازوهای اسپری هیچگونه برخوردی با ظروف ندارند.

4. شل بودن شلنگ دستگاه

اگر در طول چرخه صدای کوبیدن می شنوید، احتمال زیاد ناشی از ضربه شلنگ به کابینت در هنگام چرخه شستشو در ماشین ظرفشویی است. برای رفع مشکل، شلنگ مورد نظر را پیدا کرده و محکم کنید تا در هنگام جاری شدن آب، بیش از حد حرکت نکند.

5. انسداد در منطقه تیغه خردکن ماشین ظرفشویی اسنوا

یکی از  مشکلاتی که ایجادکننده صدای زیاد از ماشین ظرفشویی اسنوا بوده اما مصزف‌کنندگان با آن آشنایی ندارند، مسدودیت در منطقه تیغه خوردکن ماشین ظرفشویی اسنوا است. این مشکل ایجادکننده صداهای ناهنجاری همچون ساییدگی یا ضربه زدن در طول چرخه می‌باشد.

تیغه خردکن وظیفه برش دادن بقایای مواد غذایی را بر برای ریز شدن قطعات و خارج شدن آنها از لوله دارد. اگر یک مانع مانند مواد غذایی، وسیله، سنگ و… در ناحیه تیغه خردکن گیر کند یا تکه ای از تیغه خرد شود، ممکن است هنگام کار ماشین ظرفشویی صدای ساییدن یا ضربه زدن به گوش برسد.

منطقه تیغه خرد کن در زیر حوض ماشین ظرفشویی، نزدیک پمپ و فیلتر قرار داشته و دسترسی به منطقه آن کمی دشوار است. با توجه به نوع ماشین ظرفشویی در برند اسنوا دسترسی به این تیغه روش‌های مختلف دارد، اما معمولاً نیاز به برداشتن قفسه ظروف پایین، بازوی اسپری پایین و صفحه ماشین‌شویی ظرف دارد.

برای ایمنی بیشتر، برق و آب ماشین ظرفشویی را قبل از دسترسی به قسمت تیغه برش قطع کنید. همچنین درصورتی که مهارتی از تعمیر و باز کردن ماشین ظرفشویی ندارید، حتما با یک تعمیرکار برای دریافت کمک تماس بگیرید. درنهایت اگر قادر به دسترسی شدید، هر گونه انسداد را برداشته و در صورت آسیب دیدن مجموعه، تیغه برش را تعویض کنید.

6. شیر ورودی آب معیوب است

شیر ورودی آب ماشین ظرفشویی در مراحل مختلف در طول یک چرخه باز و بسته خواهد شد. وقتی که این دریچه باز می شود، آب را از منبع آب خانه به ماشین ظرفشویی داده و درصورت هرگونه مشکل می‌تواند ایجاد کننده صدای زیاد از ماشین ظرفشویی اسنوا همچون صدای جیغ، وزوز یا تق تق باشد.

برای مثال اگر با گذشت زمان، دیافراگم داخل دریچه می تواند خراب شود، باعث ایجاد صدای جیغ یا وزوز شدید شده و اگر سوپاپ از کار بیفتد، ممکن است صدای تق تق یا وزوز ایجاد کند.

البته در برخی از مواقع دریچه ورودی آب ممکن است به صورت دوره ای در هنگام کار ماشین ظرفشویی صدا ایجاد کند و برای تشخیص پایدار نیست. به همین دلیل بهترین زمان برای تشخیص شیر معیوب، زمانی است که ماشین ظرفشویی در چرخه اولیه و ورود آب به دستگاه می‌باشد. دقت داشته باشید که یکی دیگر از نشانه‌های این مشکل به همراه صدای تق تق یا وز وز، کاهش آب ورودی به ماشین ظرفشویی اسنوا است.

 • دسترسی به شیر ورودی آب ماشین ظرفشویی اسنوا معمولاً مستلزم برداشتن پانل دسترسی پایین ماشین ظرفشویی است.
 • قبل از برداشتن صفحه، مطمئن شوید که برق و آب ماشین ظرفشویی را خاموش کرده اید.
 • هنگام برداشتن و تعویض شیر ورودی آب، شیلنگ های آن و همچنین دسته سیم آن باید جدا شوند.

7. لول‌های درب یا کابل دستگاه فرسوده شده است

اگر شما از ماشین ظرفشویی خود صدایی همچون صدای جیر جیر یا صدای غیرعادی هنگام باز کردن درب می‌شنوید، ممکن است مشکل از لول‌های درب یا کابل دستگاه باشد. اکثر ماشین های ظرفشویی دارای لول‌های درب و کابل در دستگاه هستند تا درب ماشین ظرفشویی به آرامی باز و بسته شوند.

با گذشت زمان، لول‌های درب یا اجزای غلتکی فرسوده شده و هنگام باز و بسته کردن درب ماشین ظرفشویی صدای جیر جیر یا صداهای عجیب ایجاد خواهد شد. اگر با این مشکل روبرو هستید ، برای رفع آن باید قطعات را به صورت کامل تعویض کنید.

دسترسی به لول‌های درب دستگاه کابل مستلزم جابجایی ماشین ظرفشویی از زیر کابینت آشپزخانه است. قبل از جابجایی ماشین ظرفشویی باید برق و آب را قطع کرد. همچنین ممکن است لازم باشد شیلنگ و خط ورودی آب را کاملا جدا کنید.

 • زمانی که ماشین ظرفشویی را بیرون کشید، باید به راحتی به لول‌های در و کابل در دو طرف ماشین ظرفشویی دسترسی داشته باشید.
 • اگر لول‌های در یا کابل توسط پانل پوشانده شده باشد، باید پیچ ​​آن را برای دسترسی باز کنید.
 • سپس قطعات را می توان جدا کرده و در صورت لزوم تعویض کنید.
 • البته برای رفع صدای زیاد از ماشین ظرفشویی اسنوامی‌توانید از اضافه کردن مقداری گریس به لول‌های درب استفاده کنید.

رفع صدای زیاد از ماشین ظرفشویی اسنوا 

رفع صدای زیاد از ماشین ظرفشویی اسنوا

در صورتی که با روش‌های ذکر شده قادر به عیب یابی و رفع مشکل نبودید پیشنهاد می‌کنیم از کمک یک متخصص ماهر در زمینه تعمیر ظرفشویی اسنوا بهره ببرید. با توجه به تجربه می توان گفت در طی چند ساعت توسط متخصص این مشکل با کمترین هزینه رفع می‌شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش