علت خاموش شدن ماشین ظرفشویی اسنوا حین کار

علت خاموش شدن ماشین ظرفشویی اسنوا حین کار

در این مقاله از نمایندگی اسنوا پشتیبان به دلایل خاموش شدن ماشین ظرفشویی اسنوا حین کار  می پردازیم با ما همراه باشید. ماشین ظرفشویی اسنوا یکی از لوازم خانگی های بسیار کابردی است که برای ساده کردن زندگی روزمره شما طراحی شده است. ولی در حین کار ماشین ظرفشویی ممکن است اشکالاتی رخ دهد و بدون شستن ظروف متوقف شود. در برخی موارد، می توانید به طور مستقل علت خرابی را تعیین کنید و با هدایت دستورالعمل ها، وضعیت را اصلاح کنید. در غیر این صورت، به کمک متخصصی در زمینه تعمیر ظرفشویی اسنوا نیاز خواهید داشت که بتواند علت خرابی را تشخیص دهد و وضعیت آن را به حالت عادی برگرداند.

چرا ماشین ظرفشویی اسنوا در حین کار خاموش می شود؟

دلایل مختلفی برای توقف ماشین ظرفشویی وجود دارد:

 • قطع برق: در صورت قطع برق، تجهیزات هیچ علامتی از کار نشان نمی دهند. صفحه نمایش روشن نمی شود در این مورد، باید بررسی کنید که آیا برق در خانه وجود دارد یا خیر. همچنین علت ممکن است افت ولتاژ در شبکه، آسیب به سیم، دوشاخه و یا سوکت باشد.
 • اگر حالت اشتباه انتخاب شود ممکن است دستگاه روشن نشود. اگر برنامه با شکست مواجه شود، بر روی صفحه نمایش نشان داده می شود. برای اصلاح وضعیت، فقط تجهیزات را راه اندازی مجدد کنید و زمان شست و شو را به درستی تنظیم کنید.
 • گرفتگی در شیلنگ‌ها و فیلترها زمانی ایجاد می‌شود که با بقایای غذا یا رسوب مسدود شوند. با وجود این واقعیت که مدل هایی با عملکرد خود تمیز شونده وجود دارد، تجمع مداوم چربی و زباله می تواند باعث اختلال در عملکرد شود. برای جلوگیری از این امر، باید عناصر ماشین ظرفشویی اسنوا را یک بار در ماه تمیز کنید.
 • المنت حرارتی یا ترموستات شکسته: در صورتی که علت خاموش شدن ماشین ظرفشویی اسنوا حین کار المنت حرارتی یا ترموستات شکسته باشد ، المنت گرمایش از کار افتاده است، یا رله حرارتی ولتاژ را به آن تامین نمی کند. این نقص نشان داده شده است علائمی مانند بد شستن ظروف، کمبود بخار، دیواره های سرد دستگاه است.
 • خرابی پمپ تخلیه نیز به دلیل انسداد رخ می دهد و می تواند علت خاموش شدن ماشین ظرفشویی اسنوا حین کار باشد. در این مواقع بر روی صفحه نمایش خطا نشان داده می شود. همچنین علت جلو نرفتن تایم ماشین ظرفشویی اسنوا نیز می باشد.
 • خرابی واحد کنترل : در این صورت تجهیزات به هیچ وجه به فشار دادن دکمه ها واکنش نشان نمی دهند. در این مورد برد کنترل نیاز به تعمیر و تعویض دارد.
 • مشکلات در سیستم زهکشی : در صورتی که ماشین ظرفشویی در حین کار خاموش شده باشد ممکن است به دلیل مشکلات در سیستم زهکشی باشد. از این رو پمپ تخلیه، فیلتر، پروانه  و خروجی فاضلاب را چک کنید.لکه روی ظروف بدان معنی است که آب و مواد شوینده زمان کافی برای پایین رفتن سریع در زهکشی را ندارند.
 • “آکواستاپ” خراب شده است: اکواستاپ که به طور خودکار از نشت آب ماشین ظرفشویی جلوگیری می کند. در صورتی که ماشین ظرفشویی پس از روشن شدن بلافاصله پمپ تخلیه روشن می شود از آکواستاپ است. فشار دادن دکمه ها به هیچ نتیجه ای منجر نمی شود.

اگر ماشین ظرفشویی اسنوا در حین کار متوقف شود، چه کاری باید انجام دهم؟

اگر ماشین ظرفشویی اسنوا در حین کار متوقف شود، چه کاری باید انجام دهم؟

بیشتر اوقات ماشین ظرفشویی در حین کار به دلیل عملکرد نامناسب متوقف می شود.

برای حل مشکلات شبکه برق، باید منتظر بمانید تا شبکه به درستی کار کند. در صورت آسیب کابل یا پریز برق باید با کابل های قابل تعمیر تعویض شود.

رفع انسداد

اگر مشکلی در تخلیه، فیلترها و شیلنگ ها وجود دارد، باید آنها را از آلودگی های انباشته شده تمیز کنید. دستورالعمل های گام به گام را دنبال کنید:

 1. ماشین ظرفشویی اسنوا را از پریز جدا کنید.
 2. شلنگ تخلیه را جدا کنید، آن را برای انسداد بررسی کنید و آن را بشویید.
 3. فیلتر تخلیه را که در پایین محفظه شستشو قرار دارد بردارید.
 4. پس از جدا کردن آن می توانید آن را زیر آب جاری با مواد شوینده بشویید.
 5. یک سوراخ پشت فیلتر وجود دارد که باید خشک شود، سپس درپوش را بردارید و پروانه را تمیز کنید پمپ تخلیه را تمیز کنید.در صورت مشاهده آسیب بر روی فیلتر یا پروانه، تعویض قطعه با قطعه جدید ضروری است.

تشخیص المنت حرارتی

برای تشخیص قابلیت سرویس المنت گرمایش، باید قسمت پایین آن را باز کنید. قسمت را می توان در آن تعبیه کرد پمپ یا در نزدیکی آن قرار دارد. برای بررسی اینکه آیا عنصر گرمایش کار می کند، باید از مولتی متر استفاده کنید اگر پاسخ ندهد یا قرائت ها در محدوده 20 تا 25 اهم قرار نگیرد، این بدان معنی است که باید تعویض شود. همچنین برای سنسور دما نیز باید این بررسی انجام شود. این قطعات در صورت خرابی المنت یا سنسور دما نیاز به تعویض دارند. در غیر این صورت دمای آب بسیار بالا خواهد بود که می تواند به تجهیزات آسیب برساند.

خرابی پمپ تخلیه و شیر برقی

عملکرد ماشین ظرفشویی تا حد زیادی به فشار آب بستگی دارد، اگر کافی نباشد، ماشین خاموش می شود. این وضعیت ممکن است به دلایل مختلفی باشد. گاهی اوقات کافی است پروانه و نازل ها را تمیز کنید. برای تمیز کردن انژکتورها باید بازوی تکان دهنده را بردارید، سوراخ ها را با خلال دندان تمیز کنید و آنها را زیر آب جاری بشویید.  اگر آب به خوبی جریان داشته باشد، هیچ انسدادی وجود ندارد.کاهش فشار می تواند ناشی از سایش واشر آبپاش بالایی باشد. برای تعویض آن، به شرح زیر است:

 1. پمپ تخلیه را بررسی کنید.
 2. مهره و واشر را بردارید.
 3. محل نصب را از زباله پاک کنید.
 4. عملکرد تجهیزات را بررسی کنید

غیرفعال کردن “Aquastop”

عملکرد Aquastop در صورت نشتی فعال می شود. برای شناسایی خرابی باید واشر درب، مهر و موم یا لوله بررسی شوند

تعمیر ماشین ظرفشویی اسنوا در صورت خاموش شدن حین کار

تعمیر ماشین ظرفشویی اسنوا در صورت خاموش شدن حین کار

در صورت خرابی جدی، ممکن است ظرفشویی اسنوا نیاز به تعویض واحد کنترل، پمپ یا رله حرارتی باشد. یک تکنسین می تواند علت خرابی را تشخیص داده و جایگزینی صحیح را انجام دهد.

دلایل زیادی برای توقف عملکرد  ماشین ظرفشویی وجود دارد. برای جلوگیری از برخی از آنها، کافی است قوانین را رعایت کنید، اگر پس از رفع گرفتگی ها، تجهیزات همچنان خاموش می شوند، بهتر است با مرکز تعمیرات ماشین ظرفشویی اسنوا تماس بگیرید.

نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی در شمال تهران

برای تعمیر نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی در شمال تهران با شماره ۲۲۷۱۸۵۳۵ – ۲۲۷۱۷۷۹۶ تماس بگیرید و یا به آدرس تجریش، خ فناخسرو، خ اسدالهی، باغ شاطر مراجعه فرمایید. ما انواع خدمات تعمیر ظرفشویی و انواع لوازم خانگی برند اسنوا را به قیمت مناسب و با بهترین کیفیت به انجام می رسانیم.

نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی در غرب تهران

نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی در غرب تهران با شماره ۴۴۲۹۱۲۲۴ – ۴۴۲۹۱۲۵۹ ارتباط برقرار کنید و یا به آدرس ستارخان خیابان کاشانی پور مراجعه فرمایید. پشتیبانی اسنوا با مناسب ترین قیمت و بالاترین کیفیت انواع خدمات تعمیر ظرفشویی را در مناطق پونک، شهرک غرب، جنت آباد، فرحزاد، صادقیه ، شهرک اکباتان، سردار جنگل، فردوس، شهران، شهر زیبا، ستارخان، ایوانک، جلال آل احمد، آزادی، گیشا ،مرزداران، دهکده، اوین انجام می دهد.

نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی در شرق و جنوب تهران

برای نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی با شماره : ۳۳۵۰۵۳۸۵ – ۳۳۵۱۴۴۶۰ ارتباط برقرار کنید و یا به آدرس خیابان ری، سه راه امین حضور ، کوچه میر مطهری مراجعه فرمایید. پشتیبانی اسنوا با مناسب ترین قیمت و بالاترین کیفیت انواع خدمات تعمیر ظرفشویی را در مناطق نارمک، امام حسین، رسالت، افسریه، هفت‌ حوض، مجیدیه، بهار، سبلان، دروازه شمیران، دردشت، علم و صنعت، پیروزی، حکیمیه، پلیس، کرمان، تهران‌ نو، هنگام، فرجام، دلاوران، نیرو هوایی، پیروزی، صفا، بهارستان، شکوفه، کیان شهر، مشیریه، شهر ری، نازی آباد، میدان خراسان، خاوران به انجام می رساند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش