علت جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی اسنوا

جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی اسنوا

جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی اسنوا

آیا آب در ماشین ظرفشویی باقی مانده است؟ عجله نکنید، در بیشتر موارد جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی اسنوا یک خرابی پیش پا افتاده است که به راحتی با دستان خود قابل رفع است. نکته اصلی این است که کار عجولانه که سبب بدتر شدن وضعیت می شود، انجام ندهید. یعنی دوباره ماشین ظرفشویی را روشن نکنید، شوینده را در آن نریزید. بلکه به نکاتی که در این مقاله که توسط نمایندگی اسنوا پشتیبان تهیه شده است اشاره می شود توجه کنید در صورتی که توانایی حل آن را داشتید این کار را انجام دهید و در غیر این صورت با نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی اسنوا در تهران با شماره 02147278تماس بگیرید.

دلایل عدم تخلیه آب دستگاه

اول از همه، بیایید در مورد این سوال تصمیم بگیریم:پس از پایان چرخه شستشو در شرایط عادی، چقدر آب باید در ته ماشین ظرفشویی باقی بماند؟

کارشناسان می گویند در شرایط عادی، به عمق حدود 1 سانتی متر باید در پایین ماشین ظرفشویی باقی بماند تا از خشک شدن لاستیک ها جلوگیری شود. در یک فضای محدود، آب به آرامی تبخیر می‌شود و دیواره‌ها و سقف مخزن شستشو و در نتیجه مواد آب‌بندی اطراف را مرطوب می‌کند. نوارهای الاستیک مرطوب برای مدت طولانی الاستیک باقی می مانند، به این معنی که آب را عبور نمی دهند. اگر به وضوح آب بیشتری در ماشین ظرفشویی وجود دارد و بقایای غذا در آن شناور است، مشکلی وجود دارد که باید حل شود.

 • سوراخ تخلیه بیش از حد از کف قرار دارد و در نتیجه شلنگ تخلیه به درستی قرار نمی گیرد. در این حالت پمپ نمی تواند فاضلاب را به طور معمول پمپاژ کند و آب کثیف، هرچند جزئی، در کف مخزن شستشو باقی می ماند.
 • جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی اسنوا به این دلیل است که جایی در سیستم انسداد وجود دارد. توری فیلتر، لوله یا شیلنگ ممکن است مسدود شود؛ در هر صورت، باید انسداد را جدا کرده و رفع کنید، در غیر این صورت آب به جریان ضعیف ادامه می‌دهد.
 • سنسور سطح آب خراب شده است، بنابراین واحد کنترل ماشین ظرفشویی از مقدار آب باقیمانده در مخزن لباسشویی اطلاعی ندارد و در نتیجه به پمپ دستور پمپاژ آب را نمی دهد.
 • پمپ به درستی کار نمی کند. اگر پمپ به طور کامل خراب شود، ماشین ظرفشویی به هیچ وجه قادر به شستشوی ظروف نخواهد بود. اما اگر پمپ به طور متناوب کار کند و کار نکند، ماشین ظرفشویی به اجرای برنامه شستشو ادامه می دهد، اما نمی تواند آب را به درستی تخلیه کند.

در 997 مورد از 1000 مورد تخلیه ضعیف آب از ماشین ظرفشویی، دلایل فوق رخ می دهد. اما در حدود 3 مورد از 1000 مورد، ما در مورد خرابی جدی ماژول کنترل صحبت می کنیم. اگر هیچ یک از موارد فوق مناسب شما نیست، با یک متخصص تعمیر ماشین ظرفشویی اسنوا تماس بگیرید.

چگونه اتصال شلنگ تخلیه را بررسی کنیم؟

چگونه اتصال شلنگ تخلیه را بررسی کنیم؟

اگر به تازگی یک ماشین ظرفشویی خریداری کرده اید و بدون نیاز به یک تکنسین ماهر وصل کرده اید، و خرابی بلافاصله رخ داده است، این احتمال وجود دارد که دستگاه به درستی به فاضلاب وصل نشده باشد. نحوه اتصال ماشین ظرفشویی به سیستم آبرسانی و فاضلاب توسط سازنده در دستورالعمل توضیح داده شده است. به طور خاص، رایج ترین اشتباه این است که نقطه اتصال شیلنگ تخلیه به لوله فاضلاب یا سیفون بیش از حد بالا است.

فاضلاب ماشین ظرفشویی توسط یک پمپ با موتور نسبتا ضعیف پمپاژ می شود. اگر نقطه اتصال شیلنگ به فاضلاب بیش از حد بالا باشد، پمپ قدرت کافی برای پمپاژ آب را نخواهد داشت. بنابراین؛

 • اطمینان حاصل کنید که شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی شما بیشتر از 2 متر نباشد.
 • اطمینان حاصل کنید که شلنگ تخلیه صاف نیست، اما مقداری خمیده است.
 • دقت کنید که ارتفاع نقطه اتصال شلنگ به فاضلاب از کف بیش از 40-50 سانتی متر نباشد.

اگر هر سه مرحله را انجام داده اید و در جایی مغایرت پیدا کرده اید، اتصال باید دوباره انجام شود. اگر همه چیز با اتصال درست است، باید به بررسی علت دیگری برای خرابی ادامه دهید.

چگونه انسداد فیلتر ظرفشویی اسنوا  را شناسایی و رفع کنیم؟

همانطور که کارشناسان به درستی اشاره می کنند، انسداد مهمترین دلیلی است که باعث جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی اسنوا می شود. به هر حال، کاربران ماشین ظرفشویی اغلب از قوانین اساسی مراقبت از آنها، در درجه اول قوانین تمیز کردن، غفلت می کنند. عموما ؛

 • روی یک توری فلزی که در پایین مخزن شستشو نزدیک بازوی راکر قرار دارد گرفتگی اتفاق می افتد. گرفتگی در ماشین ظرفشویی؛
 • در فیلتر
 • در لوله تخلیه
 • در شیلنگ تخلیه

اتفاق می افتد.

اگر هرگز ماشین ظرفشویی را تمیز نکرده اید، باید با تمیز کردن فیلترهای ریز و درشت شروع کنید، زیرا ساده ترین کار است. ابتدا توری فلزی را بیرون می کشیم  و زیر آب گرم جاری می شوییم، فراموش نمی کنیم که آنها را با یک اسفنج و مواد شوینده ظرفشویی  تمیز کنیم و فیلترها را در جای خود قرار می دهیم.

برای تمیز کردن بهتر کثیفی از فیلتر، می توانید آن را در آب گرم با مواد شوینده خیس کنید و سپس با آب تمیز بشویید.

حالا بیایید شلنگ تخلیه را برای انسداد بررسی کنیم. برای این کار باید از سیفون یا لوله فاضلاب جدا شود. یک ظرف کوچک قرار دهید تا آب راکد تخلیه شود، سپس شلنگ را باز کرده و با آب داغ خوب بشویید. پس از انجام تمام مراحل، ایده خوبی است که ماشین ظرفشویی را با استفاده از یک محصول دارای گواهی خاص، خشکشویی کنید.

چگونه فشار سوئیچ و پمپ تخلیه را بررسی و تعمیر کنیم؟

اتصال درست است، ماشین ظرفشویی هم هیچ انسدادی ندارد، چرا دستگاه هنوز آب را به طور معمول تخلیه نمی کند؟ ظاهرا چیز دیگری در جریان است. کارشناسان توصیه می کنند در جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی اسنوا سوئیچ فشار ماشین ظرفشویی را بررسی کنید. سوئیچ فشار میزان آب ماشین ظرفشویی را تعیین می کند، در صورت عدم کارکرد، دستگاه آب را به طور کامل تخلیه نمی کند. بررسی و تعویض سوئیچ فشار در ماشین ظرفشویی یک کار پیچیده تر در ارتباط با جداسازی ماشین ظرفشویی است. بهتر است این کار را به یک متخصص محول کنید.

اگر همه چیز با سنسور سطح آب خوب است، بیایید پمپ را بررسی کنیم. به نحوه تخلیه آب و صداهایی که پمپ تخلیه می دهد گوش دهید. پمپ تخلیه ضعیف معمولا صدای بلندی ایجاد می کند و عملا صدای آب وجود ندارد.

برخی از افراد برای مشاهده نحوه عملکرد پمپ ماشین ظرفشویی، دستگاه کار را کج می کنند و به داخل سینی نگاه می کنند. کارشناسان انجام این کار را توصیه نمی کنند؛ این کار می تواند عملکرد سنسورها را مختل کند که منجر به آسیب جدی تری می شود.

بهتر است در این مواقع با تکنسین ماشین ظرفشویی اسنوا تماس گرفته و مشکل را با آن در میان بگذارید.

نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی اسنوا در تهران

نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی اسنوا در تهران

 اگر در تهران هستید می توانید با نمایندگی اسنوا در تهران تماس بگیرید. متخصصین این مجموعه با بیش از 5 سال سابقه کار مشکل را بررسی و حل می کنند و اگر دستگاه به تعویض قطعه نیاز داشته باشد این کار را انجام می دهند. در مجموع تکنسین مجموعه پشیبان اسنوا در تهران در محل حاضر شده و جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی اسنوا را بررسی کرده و  تمام علل احتمالی را مرحله به مرحله بررسی می کند و در سریع ترین زمان ممکن آن را حل می کند. برای اطلاع از قیمت تعمیر ماشین ظرفشویی اسنوا با شماره های درج شده در قسمت تماس با ما ارتباط برقرار کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش