علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی اسنوا

علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی اسنوا

روشن نشدن ماشین ظرفشویی اسنوا

اگر با مشکل روشن نشدن ماشین ظرفشویی اسنوا روبرو هستید، قبل از تماس با یک متخصص، با عیب یابی آن در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید. تعمیر ماشین ظرفشویی آنقدرها هم که به نظر می‌رسد دشوار نیست و می‌توان آن را انجام داد، حتی اگر چندان ماهر از این راهنما برای کمک به عیب یابی قطعات اصلی ماشین ظرفشویی و تعیین اینکه چه زمانی کمک حرفه‌ای لازم است استفاده کنید.در این مطلب از نمایندگی تعمیرات اسنوا پشتیبان راهکارهایی را در جهت رفع این مشکل بیان کردیم با ماهمراه باشید.

اگر ماشین ظرفشویی شما روشن نشد چه باید کرد؟

قبل از شروع عیب یابی ماشین ظرفشویی خود و هر زمان که کارکرد ماشین ظرفشویی خود را بررسی می‌کنید، همیشه مطمئن شوید که ماشین ظرفشویی را از برق جدا کرده‌اید و برای جلوگیری از برق گرفتگی، برق دستگاه را قطع کرده‌اید.

دلایل روشن نشدن ماشین ظرفشویی اسنوا

دلایل روشن نشدن ماشین ظرفشویی اسنوا

1. مطمئن شوید که ماشین ظرفشویی شما به برق وصل است

گاهی اوقات، ماشین ظرفشویی شما روشن نمی‌شود، زیرا به برق وصل نیست یا مشکلی در مدارشکن وجود دارد. مطمئن شوید که ماشین ظرفشویی شما به طور ایمن به برق وصل شده است و کلیدهای قطع‌کننده مدار قطع نشده است.

2. قفل کودک روشن می‌باشد

برخی از مدل‌های ماشین ظرفشویی دارای ویژگی قفل کودک برای جلوگیری از روشن شدن ماشین ظرفشویی هستند. دفترچه راهنمای دستگاه خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که تنظیمات قفل کودک خاموش است.

3. ماشین ظرفشویی را بازنشانی شده

 اگر ماشین ظرفشویی شما روشن نمی‌شود اما چراغ‌ها روشن هستند، ممکن است دکمه استارت بیش از یک بار فشار داده شده باشد. در حالی که یک بار دکمه شروع را فشار دهید چرخه شروع می‌شود، با فشار دادن مجدد آن ماشین ظرفشویی مجدداً تنظیم می‌شود و چرخه تخلیه به مدت 90 ثانیه اجرا خواهد شد. صبر کنید تا چرخه تخلیه کامل شود و سپس ماشین ظرفشویی خود را روشن کنید.

4. اطمینان حاصل کنید که قفل درب به درستی کار می‌کند

مجموعه گیره درب می‌تواند درب را در طول چرخه شستشو بسته نگه داشته تا از نشت آب جلوگیری کند. همچنین سوئیچ قفل در را در خود جای داده است که برق ماشین ظرفشویی را تامین می‌کند.

 اگر درب ماشین ظرفشویی به درستی بسته نشود، ماشین ظرفشویی برای تکمیل چرخه شستشو برق دریافت نکرده و روشن نمی‌شود.

سوئیچ در را در بالای درب ماشین ظرفشویی قرار داده و بررسی کنید که هر دو کلید به صورت مکانیکی هنگام بسته شدن درب فعال شوند. همچنین می‌توانید از مولتی متر برای بررسی تداوم استفاده کنید، اما مطمئن شوید که برق ماشین ظرفشویی متصل نیست.

4. تایمر و کنترل الکترونیکی را ارزیابی کنید

پس از اینکه مطمئن شدید که درب به درستی چفت می‌شود، به تایمر یا کنترل الکترونیکی نگاه کنید. این قطعات مسئول میزان برقی هستند که در طول یک چرخه شستشو به هر یک از اجزای ماشین ظرفشویی شما مانند پمپ تخلیه، مدار گرمایش و شیر ورودی آب ارسال می‌شود.

اگر این قطعات قدرت مورد نیاز خود را دریافت نکنند، به درستی کار نخواهند کرد و دلیلی بر روشن نشدن ماشین ظرفشویی اسنوا می‌باشد. قبل از بررسی تایمر یا کنترل الکتریکی با مولتی متر برق را خاموش کنید.

5. سوئیچ انتخابگر را بررسی کنید

این کلید انتخاب به شما امکان می‌دهد گزینه‌های مختلف شستشو، خشک کردن و گرم کردن را برای یک چرخه شستشو انتخاب کنید. اگر معیوب باشد یا به درستی فشرده نشده باشد، کلید انتخاب می‌تواند علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی اسنوا شما شود.

سوئیچ انتخابگر را روی صفحه کنترل پیدا کنید و مطمئن شوید که بین تنظیمات گیر نکرده است. بررسی کنید که آیا بیش از یک دکمه به طور همزمان فشار داده شده است یا خیر و سپس آن را برطرف کنید.

درصورتی که بیش از یک دکمه فشار داده شده باشد، این وضعیت بدون تداوم برای سوئیچ شما ایجاد می‌کند و برقی را به این کنترل‌ها نمی‌رساند.

6. رله استارت موتور را بررسی کنید

 اگر ماشین ظرفشویی شما روشن نمی‌شود و تأیید کرده‌اید که برق دریافت می‌کند، ممکن است رله استارت موتور معیوب باشد. قسمت کنار موتور را پیدا کنید و از یک مولتی متر برای بررسی تداوم استفاده کنید.

بخش سیم پیچ رله باید پیوستگی را همیشه نشان دهد تا دلیلی بر روشن نشدن ماشین ظرفشویی اسنوا نباشد، در حالی که قسمت تماس سوئیچ فقط در صورت فعال شدن تداوم را نشان می‌دهد. 

7. فیوز حرارتی را ارزیابی کنید

وقتی فیوز حرارتی از کار بیفتد، برد کنترل هیچ برقی دریافت نمی‌کند و دلیل بر روشن نشدن ماشین ظرفشویی اسنوا می‌باشد. برای رفع آن پانل درب دسترسی را باز کنید و فیوز حرارتی را در بالای برد مدار قرار دهید. تداوم آن را با مولتی متر بررسی کنید، در صورت سوختن فیوز حرارتی باید تعویض شود.موتور درایو خود را تعویض کنید.

8. مشکل در موتور محرک ماشین ظرفشویی است

موتور محرک ماشین ظرفشویی آب را در طول یک چرخه شستشو به گردش در می‌آورد تا وسایل را در طول یک چرخه تمیز کند. اگر ماشین ظرفشویی پس از ارسال برق به موتور توسط رله استارت روشن نشود، ممکن است موتور محرک شما معیوب باشد. اگر در دوره‌های شستشوی قبلی متوجه صدای زمزمه بلندی شده‌اید که از موتور می‌آید، این نشان دهنده خرابی موتور است. شما باید موتور خود را در اسرع وقت تعویض کنید.

تعمیر روشن نشدن ماشین ظرفشویی اسنوا

درصورتی که این مراحل را بدون شانس امتحان می‌کنید، یا اگر ترجیح می‌دهید تعمیرات را به متخصصان بسپارید، چند گزینه دارید.

  1. گارانتی محدود ماشین ظرفشویی اسنوا بسته به سن دستگاه شما و اینکه چه قسمتی نیاز به تعمیر دارد، ممکن است تعمیر را پوشش دهد.
  2. در برخی از مواقع حتی بدون وجود گارانتی ارزش داشته دارد که یک متخصص محلی برای بررسی و تشخیص مشکل مراجعه کنید.

چرا ماشین ظرفشویی من برق نمی‌گیرد؟

ظرفشویی خود را با ظروف کثیف پر می‌کنید و سپس درب ماشین ظرفشویی را می‌بندید – انتظار دارید چرخه را تنظیم کنید، اما تامین‌کننده و کنترل‌کننده برق خاموش است. شما با خودتان فکر می‌کنید، این یکی از ناامیدکننده‌ترین خرابی‌های دستگاه می‌باشد. درصورتی که با چند کار کوچک قادر به رفع آن هستید.

1. گاهی اوقات، مشکل را می‌توان با تکان دادن کلید چراغ حل کرد.

شاید تعجب کنید اگر بدانید که ماشین‌های ظرفشویی اسنوا دارای یک کلید در کنار کلید چراغ‌های دفع زباله هستند. سوئیچ چراغ ماشین ظرفشویی وقتی سوئیچ در وضعیت “خاموش” باشد، دستگاه برق را قطع کرده و دلیل بر روشن نشدن ماشین ظرفشویی اسنوا است.

بنابراین، اولین قدم در عیب یابی ماشین ظرفشویی که روشن نمی‌شود، بررسی کلید چراغ بوده و در روشن کردن آن ممکن است فورا مشکل را حل کند. البته قابل ذکر است که برخی از مدل‌های ماشین ظرفشویی اسنوا آن کلید را در کنار سینک نصب نمی‌کنند.

2. مدار شکن خانه را بازنشانی کنید

درصورتی که کلا ماشین ظرفشویی روشن نشود مشخص است که قطع‌کننده مدار باعث روشن نشدن ماشین ظرفشویی شما می‌شود. از آنجایی که نمی‌توان تشخیص داد که قطع می‌شود یا خیر، با خاموش کردن و روشن کردن مجدد آن، بریکر ماشین ظرفشویی را ریست کرده سپس ماشین ظرفشویی را بررسی کنید.

3. سیم برق ماشین ظرفشویی را چک کنید

برخی از ماشین ظرفشویی‌های برند اسنوا یک سیم برق دارند که به پریز برق زیر سینک وصل شده، در حالی که سیم‌های برق دیگر ماشین ظرفشویی مستقیماً از دیوار به سیم جعبه‌های اتصال ماشین ظرفشویی می‌شوند. اگر سیم برق ماشین ظرفشویی شما به پریز برق وصل می‌شود، مطمئن شوید که سیم برق به برق وصل می‌شود.

اگر سیم برق به پریز وصل باشد، ممکن است پریز برق کار نکند. پریز برق را با وصل کردن یک لامپ کوچک به برق چک کنید. اگر روشن نشد، از یک برقکار می‌خواهید پریز خراب را تعمیر کند.

۴. سیم کشی جعبه اتصال را بررسی کنید

اگر سیم برق ماشین ظرفشویی شما به پریز برق زیر سینک وصل نمی‌شود، منبع تغذیه به جعبه متصل می‌شود. اتصالات سیم برق را در جعبه اتصال بررسی کنید.

رفع مشکل روشن نشدن ماشین ظرفشویی اسنوا 

رفع مشکل روشن نشدن ماشین ظرفشویی اسنوا

 اگر کاملاً مطمئن نیستید که می‌توانید با خیال راحت این روش عیب یابی را تکمیل کنید، آن وقت است که باید یک تکنسین متخصص در زمینه تعمیر ظرفشویی اسنوا را برای تشخیص و تعمیر ماشین ظرفشویی خود تعیین کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

2 thoughts on “علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی اسنوا”

  1. با دکمه استارت چراغ eco ,و دو چراغ آبپاش بالا و پایین روشن میشود و بقیه چراغها خاموش هستند ولی با زدن دکمه شروع شستشو دستگاه کار نمیکنه.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش