علت صدای زیاد جاروبرقی اسنوا

علت صدای زیاد جاروبرقی اسنوا

یکی از جاروبرقی های پرطرفدار در میان ایرانیان جاروبرقی اسنوا می باشد که مزایای بسیاری را در خود جای داده است و می تواند نیاز مشتری ها را به خوبی برطرف نماید. اما ممکن است در مواقعی به هنگام استفاده از جاروبرقی با صدای زیاد در آن مواجه شوید و از این بابت بسیار آزرده خاطر گردید. اما باید بگویم هیچ جای نگرانی نیست، چرا که با بررسی جزئیات جاروبرقی اسنوا می توانید این مشکل را برطرف نمایید. اگر می‌خواهید با علت صدای زیاد جاروبرقی اسنوا بیشتر آشنا شوید به شما توصیه می‌کنیم تا انتهای مقاله از نمایندگی تعمیرات اسنوا پشتیبان با ما همراه باشید.

بررسی دلایل صدای زیاد جاروبرقی اسنوا

باید بدانید دلایل بسیار زیادی باعث ایجاد صدای ناهنجار در جاروبرقی اسنوا می شوند که اگر به موقع برطرف نگردند آسیب های بسیار زیادی را به قطعات داخلی دستگاه وارد می کند. از مهمترین دلایل سر و صدای بیش از اندازه جاروبرقی اسنوا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • عدم تمیز کردن فیلتر دستگاه

اولین و مهمترین دلیلی که باعث افزایش صدا در جاروبرقی اسنوا می‌شود عدم نظافت فیلتر جاروبرقی است. همان طور که می‌دانید فیلتر جاروبرقی وظیفه رد و بدل هوا را در داخل محفظه دارد. حال اگر گرد و غبار بسیار زیادی بر روی آن وجود داشته باشد،  سر و صدای زیادی ایجاد خواهد شد. به همین خاطر پیشنهاد می‌شود تا فیلتر را از دستگاه خارج کرده و به تمیز کردن آن بپردازید تا از شر صدای ناهنجار جاروبرقی خود در امان بمانید.

  • چرخش موتور

چرخش موتور جاروبرقی خود به تنهایی باعث ایجاد سر و صدای زیاد در دستگاه می‌شود که افراد باید این موضوع را حائز اهمیت شان قرار دهند. معمولاً موتورهای اینورتر صدای کمتری را نسبت به بقیه موتور ها ایجاد می کند. در صورت امکان می توانید موتور جاروبرقی خود را تعویض نمایید تا از سر و صدای بیش از اندازه جاروبرقی خود جلوگیری نمایید. البته در بسیاری از مواقع تعویض موتور جاروبرقی امکان‌پذیر نخواهد بود و باید فکر دیگری را برای این موضوع نمایید.

  • شل شدن بدنه دستگاه

از دیگر دلایل ایجاد سر و صدای زیاد در جاروبرقی اسنوا میتوان به شل شدن بدنه دستگاه اشاره کرد. هنگامی که بدنه بیش از اندازه شل می شود با لرزش همراه است و صدای زیادی را ایجاد می کند. در صورت شکستن بدنه دستگاه یا شل شدن آن می‌توانید به تعویض بدنه بپردازید که این امر چندان هزینه‌بر نخواهد بود. برای تعویض بدنه دستگاه می توانید از تعمیرکاران مجموعه اسنوا پشتیبان کمک بگیرید.

  • انسداد لوله های جاروبرقی

یکی از مهمترین دلایل ایجاد سر و صدای زیاد در جاروبرقی برند اسنوا انسداد لوله های آن می باشد. هنگامی که زباله ها در لوله های دستگاه تجمع می کنند، باعث سر و صدای بسیار زیادی خواهند شد. برای برطرف کردن این مشکل می بایست انسداد لوله های خرطومی جاروبرقی تان را با استفاده از سیم مفتول، سیخ یا قلاب های بافندگی برطرف نمایید. در صورت عدم توان میتوانید از یک فرد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

  • خراب شدن فن موتور

همانطور که می دانید یکی از قطعات اصلی جاروبرقی اسنوا فن موتور آن است. اگر این قطعه دچار آسیب شود سر و صدای زیادی را به هنگام استفاده ایجاد میکند. باید توجه داشته باشید عیب یابی فن موتور اگر غیر اصولی باشد منشا صدا برطرف نخواهد شد. به همین خاطر نیاز است تا به طور کامل دستگاه را باز نمایید و تمامی قطعات را مورد بررسی قرار دهید.

  • سوراخ شدن اتصالات دستگاه

از دیگر دلایلی که باعث ایجاد صدای زیاد در جاروبرقی اسنوا می‌شود می‌توان به سوراخ شدن اتصالات دستگاه اشاره کرد. ممکن است عده‌ای از افراد با خود بپرسند از کجا متوجه شویم که اتصالات دستگاه سوراخ یا پاره شده است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم اگر جاروبرقی صدایی همچون صدای سوت کشیدن دارد، باید تمامی اتصالات آن را مورد بررسی تان قرار دهید و از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید. برای اگاهی از دیگر دلایل سر و صدای زیاد جاروبرقی اسنوا با ما همراه بمانید.

  • وورد اجسام فلزی به داخل دستگاه

اگر به هنگام جاروبرقی کشیدن اجسام فلزی به داخل دستگاه روانه گردند، قطعاً سر و صدای بسیار زیادی را به وجود خواهند آورد. چراکه برخورد آنها با محیط اطراف شان باعث ایجاد صدا خواهد شد. همچنین توجه داشته باشید ورود اجسام فلزی به داخل دستگاه باعث صدمه دیدن قطعات دیگر می گردد. به همین خاطر پیشنهاد می‌شود تا به هنگام متوجه شدن این موضوع، اجسام را از داخل جاروبرقی خارج کرده و باعث طول عمر بیشتر جاروبرقی خود گردید.

  • عدم سرویس جاروبرقی

افرادی که به سرویس جاروبرقی خود نمی پردازند قطعاً پس از مدتی با سر و صدای زیاد جاروبرقی خود مواجه خواهند شد. برای جلوگیری از این موضوع به شما پیشنهاد می دهیم تا به صورت ماهانه به سرویس جاروبرقی خود بپردازید تا مشکلات احتمالی آن توسط تعمیرکاران بررسی و برطرف گردد.

به هنگام خراب شدن جاروبرقی اسنوا چه کنیم؟

به هنگام خراب شدن جاروبرقی اسنوا چه کنیم؟

اگر با خراب شدن جاروبرقی اسنوا مواجه شده‌اید یا دستگاه به طور شدید سر و صدا ایجاد می کند، باید هر چه سریعتر به تعمیرات آن بپردازید. چراکه در غیر این صورت آسیب های جدی تری به قطعات داخلی دستگاه وارد خواهد شد. مجموعه اسنوا پشتیبان با سالها فعالیت در زمینه تعمیرات توانسته رضایت تمامی مشتریان های خود را به دست آورد و در کمترین زمان ممکن مشکل لوازم برقی شما را برطرف نماید. برای رزرو وقت میتوانید با شماره تماس های موجود در وب سایت اسنوا پشتیبان تماس گرفته و با مشاوران مجموعه صحبت کنید تا تعمیرکاران مجموعه در اسرع وقت به محل مدنظر شما اعزام گردند.

سخن‌پایانی

همانطور که تا به الان متوجه شده اید دلایل متنوعی باعث ایجاد سر و صدای زیاد در جاروبرقی برند اسنوا می‌شود که اگر به خوبی برطرف نگردند، قطعاً مشکلات بسیاری را برای دستگاه به وجود خواهند آورد. به همین خاطر در این قسمت از مقاله سعی کردیم تا شما را به طور کامل و جامع با دلایل ایجاد سر و صدای زیاد در جاروبرقی اسنوا آشنا کنیم. امیدواریم با مطالعه مطالب فوق توانسته باشید سوالات و ابهامات ذهن خود را نسبت به این موضوع برطرف کرده و در صورت تمایل از تعمیرکاران  مجموعه ما برای تعمیرات جاروبرقی اسنوا خود کمک بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش