علت کپک زدن و فاسد شدن مواد غذایی داخل یخچال اسنوا

علت کپک زدن و فاسد شدن مواد غذایی داخل یخچال اسنوا

علت کپک زدن و فاسد شدن مواد غذایی داخل یخچال اسنوا

در بیشتر دستگاه ها سرمایش یخچال اسنوا از قسمت فریزر گرفته می شود که اگر در این مسیر انتقال سرمایش اختلال و یا ایرادی ایجاد شده باشد این انتقال سرمایش به درستی انجام نمی شود. ممکن است این اختلال به دلیل فن فریزر و یا دمپر یخچال باشد. بیش از حد برفک زدن اواپراتور باعث عدم چرخش هوا و سرمایش کافی قسمت یخچال می شود که همه ی این قسمت ها به هم دیگر مربوط می شود.

در دستگاه های جدید سیستم دیفراست تعبیه شده است که از برفک زدن جلوگیری می کند. پس بهتر است در هنگام خرید به این نکته توجه لازم را به عمل آورید. بنابراین اگر سرمایش به درستی صورت نگیرد سبب گرم شدن درون یخچال اسنوا می شود که در نهایت سبب کپک زدن و فاسد شدن مواد غذایی داخل یخچال می شود.

البته نکته ای که بسیار حائز اهمیت می باشد این است که کپک ها می توانند در سرمایش نیز رشد کنند. پس فراهم کردن دمای مناسب برای مواد غذایی درون یخچال اسنوا بسیار ضروری است.

به طور کلی اگر دما به زیر 40 فارنهایت برسد کپک نمی تواند به رشد خود ادامه دهد. به همین دلیل در اغلب موارد دمای یخچال اسنوا بر روی 39 فارنهایت تنظیم می گردد.

دمای مناسب و مطلوب برای رشد کپک های مواد غذایی بین هفتاد و هفت تا هشتاد و شش فارنهایت است، به خصوص در زمانی که رطوبت جو بسیار باشد.

با اینکه کپک ها در اغلب موارد محیط های گرم و مرطوب را برای رشد خود ترجیح می دهند اما برخی از آن کپک ها می توانند در محیط های سرد نیز رشد کنند. با این حال کپک ها محیط گرم و مرطوب را برای رشد خود انتخاب می کنند زیرا رشد آن ها در چنین محیط و دمایی سریع تر می باشد.

برای برطرف کردن این مشکل بهتر است که درها و پنجره های آشپزخانه را برای افزایش تهویه باز کنید. رطوبت داخل منزل و آشپزخانه را پایین نگه دارید. به تراکم و رطوبت هنگام جمع شدن روی پنجره ها، دیوارها و لوله های آب آشپزخانه توجه کنید و سطوح سرد منزل و آشپزخانه مانند لوله های آب سرد را با عایق مناسب بپوشانید.

راهکارهای جلوگیری از کپک زدن و فاسد شدن مواد غذایی داخل یخچال اسنوا

در ادامه این مطلب که توسط نمایندگی اسنوا پشتیبان تهیه شده است راهکارهایی را برای برطرف کردن برفک یخچال فریزر اسنوا و تمیز نگه داشتن یخچال ارائه می دهیم. همراه ما باشید.

ساده ترین و سریع ترین راه برای آب کردن برفک های یخچال چیست؟ هم چنین بوی بد یخچال را چگونه از بین ببریم؟ برای پاسخ به این پرسش ها همراه ما باشید.

زمانی که برفک یخچال فریزر را از بین می برید بهره وری از یخچال فریزر اسنوا افزایش می یابد بنابراین تمیز کردن برفک بسیار مهم و ضروری می باشد.

بسیاری از یخچال فریزرهای اسنوا که به تازگی وارد بازار شده اند دارای سیستم خودکار آب کردن یخ و برفک هستند که در مصرف برق نیز صرفه جویی می شود. البته باید مراقب باشید که هنگام برفک زدایی آب بر روی اجزای الکتریکی یخچال فریزر اسنوا نریزد تا سبب سوختن آن ها شود.

اولین قدم این است که از قبل برنامه ریزی کنید.

عاقلانه است که از قبل برای تمیز کردن یخچال برنامه ریزی داشته باشید. دانستن زمان دقیق آب کردن برفک ها به این معنا است که می توانید به جای اینکه محلی برای مواد غذایی بیابید آن ها را تا روز موعود مصرف کنید.

تمیز کردن یخچال در روزهای خنک تر، برای خنک نگه داشتن موادغذایی کمک شایانی می کند. اگر لازم است هنگام آب کردن برفک های یخچال فریزر اسنوا مواد غذایی را در جایی نگهداری کنید جعبه ی مخصوص نگهداری یخ، گزینه ی خوبی می باشد. بعد از خاموش کردن یخچال فریزر اسنوا طولی نمی کشد تا دمای آن افزایش یابد و گرم شود حتی اگر درب آن بسته باشد.

قدم بعدی؛ یخچال فریزر اسنوا را خاموش کنید.

یخچال را از برق بکشید تا خاموش شود و یخ ها به شکل طبیعی آب شود. بهتر است از سشوار یا بقیه ی وسایل الکتریکی برای سرعت بخشیدن به آب شدن برفک ها و یخ ها استفاده نکنید چون ریسک ایمنی در پی دارد. قرار دادن ظرف آب جوش یا آب داغ داخل قفسه ی فریزر اسنوا روشی سنتی است که به گرم شدن و آب شدن برفک ها به شکل استاندارد کمک می کند.

گام بعدی؛ تعدادی حوله ی تمیز آماده کنید.

آب کردن برفک یخچال فریزر اسنوا کف آشپزخانه را کمی خیس می کند. تعدادی حوله اطراف یخچال فریزر اسنوا پهن کنید تا تمام آب را به خود جذب کند.

گام بعدی؛ هنگام آب کردن برفک نکات ایمنی را رعایت کنید و مراقب باشید.

به جداره های برفک گرفته آسیب نزنید. ممکن است با ضربه زدن و یا فشار دادن قسمتی از جداره ها سبب نشتی آب از یخچال فریزر اسنوا شود.

در گام بعدی شما باید اقدام به تمیز کردن یخچال فریزر اسنوا نمایید.

بعد از ذوب شدن برفک ها با تمیز کردن داخل یخچال فریزر اسنوا با استفاده از آب گرم و شوینده های مناسب کار را به اتمام برسانید. قبل از روشن کردن و قرار دادن مواد غذایی درون یخچال فریزر اسنوا تمام قسمت های داخلی یخچال فریزر را خشک نمایید.

ممکن است از خود بپرسید هر چند وقت یک بار برفک های یخچال فریزر اسنوا را آب کنیم؟

در واقع وقتی یخ و برفک ها مانعی برای کارکرد عادی یخچال فریزر اسنوا می شوند یعنی زمان تمیز کردن آن فرا رسیده است. به اندازه ی برفک های جمع شده بستگی دارد و باید به آن توجه نمایید.

سئوال بعدی این است که چطور بدون خاموش کردن یخچال فریزر اسنوا برفک های آن را آب کنیم؟

سئوال بعدی این است که چطور بدون خاموش کردن یخچال فریزر اسنوا برفک های آن را آب کنیم؟

روش هایی وجود دارد که بدون نیاز داشتن به خاموش کردن یخچال فریزر اسنوا برفک های آن را آب کنید. یکی از این روش ها این است که شما مقداری آب جوش داخل قابلمه بریزید و آن را داخل جایخی و یا فریزر اسنوا قرار دهید. این کار باعث می شود که بخار داخل جایخی جریان پیدا کند و یخ ها سریع آب شوند.

بهتر است مواد غذایی را درون ظرف های در بسته نگهداری کنید و داخل یخچال اسنوا قرار دهید تا علاوه بر تمیز بودن یخچال، از انتشار بوی نامطبوع از یخچال اسنوا جلوگیری شود.

هم چنین بهتر است به جای استفاده از مواد شوینده از ترکیب آب و جوش شیرین برای تمیز کردن یخچال فریزر اسنوا استفاده کنید. هم چنین بهتر است برای جلوگیری کردن از خسارت های جانی و مالی، هنگام برفک زدایی و تمیز کردن یخچال فریزر اسنوا آن را خاموش کنید.

در آخر اینکه در صورت عدم تخصص کافی از دستکاری دستگاه پرهیز نمایید و با نمایندگی ها و مراکز تعمیرات یخچال اسنوا تماس حاصل نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش