علت روشن نشدن لامپ های یخچال فریزر اسنوا

علت روشن نشدن لامپ های یخچال فریزر اسنوا

علت  روشن نشدن لامپ های داخل یخچال فریزر اسنوا

در طی زمان هنگام استفاده از یخچال، با مشکلات مختلفی روبه رو شوید. یکی از مشکلاتی که بسیار رایجی که ممکن است با آن روبه رو شوید این است که نور موجود در یخچال متوقف شده یا شروع به چشمک زدن می کند.  ما در این مقاله به بررسی کامل علت  روشن نشدن لامپ های داخل یخچال فریزر اسنوا می پزدازیم. در ادامه مطلب همراه ما باشید.

 چرا در یخچال لامپ قرار می دهند.

اتاق های یخچال به خوبی از اثرات عوامل محیطی عایق بندی می شوند. درب های لاستیکی مهر و موم شده از داخل واحد از گرما و نور محافظت می کنند. بنابراین، تولید کنندگان یخچال و فریزر حضور روشنایی در آن را الزامی می دانند.

انواع و محل دستگاه های روشنایی

مانند تمام لوازم الکتریکی ، یخچال و فریزر در طی زمان به مدل های با تکنولوژی بالا تبدیل شده اند. از این رو سیستم روشنایی در یخچال نیز دست خوش تغییرات بوده است.اولین مدل های یخچال و فریزر به لامپ مجهز نبودند. سپس لامپ های رشته ای با مدارهای الکتریکی در یخچال ها استفاده شد. امروزه لامپ های LED کنترل شده الکترونیکی برای روشنایی استفاده می شود.

در یخچال های فریزر اسنوا خیلی قدیمی از لامپ های رشته ای استفاده می شد. عمر مفید  این لامپ ها بسیار کمتر از لامپ های LED  است که امروزه درون یخچال استفاده می شد.

مکانیزم روشنایی یخچال

مکانیزم روشنایی یخچال به این صورت اس که یک دکمه خاص در زیر درب محفظه یخچال وجود دارد که مدار الکتریکی را هنگام بسته شدن باز می کند. بنابراین، نور پس زمینه زمانی که درب باز است کار می کند و زمانی که درب را میبندیم خاموش می شود.با نگاهی به ویژگی های مدل های یخچال مدرن، می توانید ایتم LED (دیود ساطع کننده نور) را ببینید. عمر مفید عناصر LED به طور قابل توجهی طولانی تر از لامپ های رشته ای است، انها در برابر هوای مرطوب مقاوم تر هستند. روشنایی را می توان با استفاده از یک دکمه، رله های ویژه ای که باز شدن درب را نظارت می کنند و میکروکنترلر ها کنترل کرد. اما گاهی ممکن است با روشن نشدن لامپ های داخل یخچال فریزر اسنوا روبه رو شویم.

دلایل روشن نشدن لامپ های داخل یخچال فریزر اسنوا

دلایل روشن نشدن لامپ های داخل یخچال فریزر اسنوا

دلایل روشن نشدن لامپ های داخل یخچال فریزر اسنوا به شرح زیر است:

اگر چراغ یخچال روشن نباشد و زمزمه موتور در واحد شنیده نشود، علت ممکن است یک سوکت یا پلاگین معیوب باشد. اگر موتور در حال اجرا باشد، ممکن است دلایل متعددی برای این پدیده وجود داشته باشد. در یخچال های مدرن ممکن است نور پس زمینه کار نکند زیرا لامپ در سایه یخچال به سادگی سوخته است. همچنین علل مشکل می تواند موارد زیر باشد:

سیم کشی برق معیوب

سیم کشی معیوب و یا مشکل در برق ساختمان ممکن است دلیل این مشکل باشد. در این مواقع یخچال به طور کامل خاموش است و یا سرد نمی کند و به همراه این مشکل مشکلات دیگری در یخچال دیده می شود.

شکستگی سوکت لامپ در یخچال

گاهی علت روشن نشدن لامپ های یخچال فریزر اسنوا شکستگی سوکت لامپ در یخچال است. اگر فردی دست به آچار هستید می توانید براحتی آن را تعویض کنید و اگر نه بهتر است با نمایندگی تعمیرات یخچال اسنوا تماس بگیرید. شاید به این فکر کنید که یک برق کار مشکل شما را حل می کند اما بهتر است با نمایندگی اسنوا تعمیرات و یا پشتیبانی اسنوا تماس بگیرید چون مهارت لازم دارند و علت یابی دقیقتری دارند و در نتیجه یخچال شما را سرویس می کنند. شما از راه های ارتباطی که در همین سایت اشاره شده است می توانید با نمایندگی تعمیرات اسنوا در تهران تماس بگیرید.

شکست دکمه سوئیچ نور در واحد

یکی از دلایل احتمالی روشن نشدن لامپ یخچال شکستن دکمه سوئیچ نور و یا سنسور نور است. اغلب از علائم این مشکل کاهش نور چراغ یخچال است.این قطعه نیز قابل تعویض است و بهتر است با تعمیرکار یخچال فریزر اسنوا تماس بگیرید.

خرابی ترموستات در یخچال

ترموستات در یخچال سیگنال ها را به کمپرسور موتور ارسال می کند. در صورتی که ترموستات خراب شده باشد لامپ یخچال روشن نمی شود. در صورتی که خرابی لامپ یخچال فریزر اسنوا از ترموستات باشد باید آن را به نمایندگی بسپارید تا تعویض کند.

خرابی یکی دیگر از وسایل مسئول روشنایی در یخچال

گاهی اوقات دکمه ای که با فشار دادن درب هنگام باز شدن یخچال فعال می شود کار نمی کند. دکمه می تواند گیر کند و تماس منجر به ان نیز می تواند دور شود. عملکرد این بخش را می توان با یک تستر بررسی کرد.

هزینه تعمیر  یخچال فریزر اسنوا

هزینه روشن نشدن لامپ های داخلی یخچال فریزر اسنوا به نوع خرابی و علت آن مرتبط است. در مجموع در صورتی که لامپ سوخته باشد قیمت لامپ با توجه به اینکه رشته ای یا هالوژن است تفاوت دارد. هزینه ای برای نصب نیز پرداخت می شود که توسط اتحادیه تعیین می شود. در مجموع با توجه به نوسانات قیمتی که در این رابطه وجود دارد  بهتر است برای استعلام قیمت با شماره هایی که در قسمت تماس با ما در همین سایت اشاره شده است با ما در ارتباط باشید.

نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر اسنوا در تهران

نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر اسنوا در تهران

باید در نظر داشت که یخچال یک لوازم خانگی پیچیده است. به منظور جلوگیری از نقص های اضافی، توصیه می شود که آن را تعمیر نکنید و به یک تعمیرکار حرفه ای در زمینه تعمیر یخچال فریزر اسنوا بسپارید. بهتر است این کار را به نمایندگی یخچال فریزر اسنوا در تهران بسپارید. این مجموعه با چندین سال تجربه و تکسین های ماهر  با دانش عمیق به سرعت علت روشن نشدن لامپ یخچال فریزر اسنوا را بررسی کرده و رفع مشکل می کند. ضمانت و حسن انجام کار از ویژگی های مهم این نمایندگی شمرده می شود. علاوه بر این ها در کلیه نقاط تهران دارای نمایندگی بوده و به کلیه مناطق سرویس می دهد.

جمع بندی

در این مقاله از نمایندگی اسنوا پشتیبان سعی شد علت روشن نشدن لامپ های داخلی یخچال فریزر اسنوا بررسی شود. در صورتی که با راه حل های ارائه شده نتوانستید علت آن را جویا شوید و یا لامپ را تعویض کنید با ما تماس بگیرید. در صورتی که در تهران هستید در مرکز تعمیرات یخچال فریزر اسنوا در تهران مشکل به طور کامل در محل رسیدگی و حل می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره هایی که در قسمت تماس با ما اعلام شده است با مجموعه اسنوا پشتیبان در تماس باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش