علت بسته نشدن درب یخچال فریزر اسنوا

علت بسته نشدن درب یخچال فریزر اسنوا

علت بسته نشدن درب یخچال فریزر اسنوا

استفاده روزانه از یخچال می تواند منجر به علائم مختلف سایش و پارگی پلاستیک های دور درب یخچال شود. این پدیده غیر معمول نیست و می تواند مانعی برای بسته شدن درب یخچال باشد. در این مورد، همیشه لازم نیست به طور مستقیم با یک متخصص تماس بگیرید. شایع ترین دلیلی که درب یخچال بسته نمی شود ولاستیک دور درب معیوب است. اگر علت این است ، می توانید به سادگی این مشکل را حل کنید. اما همیشه اینطور نیست و ممکن است مشکلات دیگری اتفاق افتاده باشد. در این مقاله که توسط نمایندگی اسنوا پشتیبان تهیه شده است علت بسته نشدن درب یخچال فریزر اسنوا را بررسی می کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر همراه ما باشید.

در صورت بسته نشدن درب یخچال چه باید کرد؟

در بیشتر موارد علت این مشکل خرابی درب یخچال فریزر است. اما قبل از اینکه با تکنسین یخچال فریزر تماس بگیرید یا بخواهید خودتان تعمیرات را انجام دهید، باید مطمئن شوید که واقعاً خرابی رخ داده است.

برای شروع، مطمئن شوید که:

 هیچ چیز با در تداخل ندارد یک ماهیتابه شکم‌دار، یک کلم یا یک جعبه سبزیجات که به خوبی در یخچال جا نگرفته اند ممکن است روی در قرار گیرند و مانع از پوشاندن محکم در شوند.

مطمئم شوید که یخچال تراز است. اگر کف در این ناحیه شیب دار باشد، یا در صورتی که اخیراً از مکانی به مکان دیگر منتقل شده باشد، ممکن است یخچال تراز نباشد و درب یخچال باز باشد.. در حالت ایده آل، دستگاه باید یا در سطح صاف نصب شود یا کمی به عقب متمایل شود. اگر یک شیب به سمت پانل جلویی وجود داشته باشد، درب با وزن خود باز می شود.

خرابی هایی که در آن درب یخچال بسته نمی شود

خرابی هایی که در آن درب یخچال بسته نمی شود

مانند هر قطعه ای که تحت بارهای زیاد قرار می گیرد، درب حتی پس از مدت کوتاهی استفاده می تواند شروع به بروز مشکلات کند. به خصوص اگر از آن به درستی مواظبت نکنید.  در صورتی که کودکان بر روی درب سوار شوند، آن را محکم ببندند و یا دائما باز و بسته کنند. ممکن است به درب آسیب برسد.خرابی های اصلی که چنین اقداماتی تهدید می کند در زیر توضیح داده شده است.

لاستیک دور درب فرسوده شده است

اولین چیزی که هنگام باز ماندن درب یخچال به ذهن می رسد، مشکلات درزگیر یا لاستیک دور درب یخچال است.

علائم فرسودگی لاستک دور درب این است که وقتی درب یخچال را باز می کنید، قبل از اینکه درب باز شود ، لاستیک دور درب کمی کشیده می شود.

بین نوار لاستیکی و درب نباید هیچ شکافی وجود داشته باشد. یک تست ساده به شما کمک می کند مطمئن شوید که لاستیک دور درب سالم است.

یک نوار کاغذی باریک (به عرض حداکثر 5 سانتی متر) بردارید و آن را داخل محفظه قرار دهید تا نصف آن داخل و نیم دیگر بیرون باشد. در را ببندید و سعی کنید نوار را بیرون بکشید. اگر چیزی بیرون نیامد، به این معنی است که لاستیک دور درب سالم است.اما در صورتی که کاغذ به راحتی بیرون می آید لاستیک دور درب خراب است.

البته این آزمایش باید در تمام  لاستیک دور درب یخچال انجام شود. اگر علائمی از پارگی یا جابجایی وجود داشته باشد ، باید لاستیک دور درب را تعویض کنید.

نحوه تعمیر لاستیک دور درب یخچال فریزر اسنوا

لاستیک جدید دور درب یخچال متناسب با مدل یخچال خود بخرید.

  • یک پیچ گوشتی، کاردک، چسب، حلال، آب صابون، پارچه تمیز، سشوار را آماده کنید.
  • دستگاه را از منبع تغذیه جدا کنید.
  • لاستیک دور درب را با استفاده از یک پیچ گوشتی یا کاردک بردارید.
  • ناحیه ای که نوار لاستیکی جدید وصل می شود را کاملا تمیز کرده و چربی زدایی کنید. صبر کنید تا خشک شود.
  • لاستیک دور درب جدید را در کل دور یخچال بکشید.
  • لاستیک دور درب را با استفاده از یک سشوار معمولی گرم کنید. این به او کمک می‌کند سریع‌تر درست شود و وظایف خود را انجام دهد.

در نهایت، لاستیک دور درب را تست کنید. وقتی بسته می شود، به نظر می رسد که به بدنه یخچال مکیده می شود.. اگر در مورد لاستیک دور درب شک دارید، می توانید آزمایش را با یک نوار کاغذ تکرار کنید.

تعویض لاستیک دور درب تنها روشی است که می توانید خودتان آن را انجام دهید. بهتر است رفع خرابی های دیگر را که در ادامه توضیح داده شده است به تکنسین مجرب بسپارید.

بست ها شل هستند

با گذشت زمان، مکانیسم بست ممکن است شل شود و درب آویزان شود. ممکم است در حمل و نقل ممکن است درب آسیب دیده باشد. یک تکنسین می تواند بفهمد که چقدر درب تغییر شکل داده است. اگر آسیب کمتر باشد، تنظیمات بست ها ممکن است کمک کنند. در موارد دیگر، باید درب را با درب جدید تعویض کنید.

میله روشن/خاموش چراغ با درب یخچال تداخل دارد

اگر پس از نصب درب یخچال  متوجه شدید که هنگام بستن درب آنطور که باید به بدنه جذب نشده، بلکه از آن دور می شود، به این معنی است که میله روشن/خاموش چراغ با آن تداخل دارد. تکنسین میله روشن خاموش را چک می کند و مشکل را برطرف می کند.

سنسور بسته شدن درب خراب است

سنسور بسته شدن درب در یخچال های مدرن یافت می شود. اگر درب بیش از 15-20 ثانیه باز بماند، یک سیگنال صوتی شنیده می شود. در صورتی که درب بیش از 15-20 ثانیه باز بماند یک سیگنال صوتی منتشر می کند.  در صورتی که علت بسته نشدن درب یخچال فریزر اسنوا از سنسور باشد باید آن را تعویض کنید.

تعمیر یخچال توسط استادکار

در صورتی که می خواهید علت بسته نشدن درب یخچال فریزر اسنوا را سریعا کشف کنید با تعمیرکار ماهر یخچال فریزر اسنوا تماس بگیرید. تنها در صورتی که فردی با تجربه در چنین کاری هستید و تمام ابزارهای لازم را در دست دارید، خودتان  دست به کار شود. زیرا  ممکن است برای رفع خرابی آسیب های جدی تری به یخچال وارد کنید. این بدان معنی است که هزینه تعمیرات به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

اگر نمی دانید چگونه درب یخچال را تنظیم کنید، چگونه لاستیک دور درب را تغییر دهید، مواد مصرفی و قطعات یدکی را از کجا بخرید و چگونه آنها را به درستی انتخاب کنید، این را به یک متخصص بسپارید. او دارای تجهیزات تشخیصی حرفه ای، ابزار، تجربه و دانش است. در همان روزی که با یک متخصص تماس می گیرید یک واحد کار و توصیه هایی برای تعمیر و نگهداری آن دریافت خواهید کرد. از بین بردن تمام خرابی های شرح داده شده در بالا بیش از 2-3 ساعت طول نمی کشد.

نحوه سفارش خدمات تعمیر یخچال در اسنوا پشتیبان

نحوه سفارش خدمات تعمیر یخچال در اسنوا پشتیبان

نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر اسنوا در تهران به شما این امکان را می دهد که یک متخصص با تجربه با نظرات خوب و قیمت های مقرون به صرفه پیدا کنید. دلایلی که هزاران نفر از آن استفاده می کنند به این دلیل است که شما می توانید:

 یک “معامله بدون ریسک” منعقد کنید و کار استاد را فقط پس از تکمیل آن بپردازید.

  • دریافت غرامت مالی از خدمات اگر تکنسین باعث آسیب شود.
  • یافتن مجریانی که مسئولیت خود را بیمه کرده اند.
  • بودجه مورد نظر خود را تنظیم کنید،
  • مکان و زمان تعمیر را مشخص کنید.

یک تماس بگیرید و یا فرم سایت را پر کنید و خرابی را توصیف کنید. ما سریعا به درخواست شما پاسخ  می دهیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 2]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش