علت خاموش شدن صفحه ی نمایشگر یخچال فریزر اسنوا

علت خاموش شدن صفحه ی نمایشگر یخچال فریزر اسنوا

دلایل خاموش شدن صفحه ی نمایشگر یخچال فریزر اسنوا

در گذر زمان و با پیشرفت تکنولوژی یخچال هایی به بازار معرفی شد که دارای صفحه نمایشگر لمسی می باشد. این صفحه ی نمایشگر جهت کاربرد بیشتر و استفاده ی آسان تر از یخچال فریزرها شده است. اما گاهی ممکن است به دلایل مختلفی خاموش شود و به کار خود ادامه ندهد اما نگران نباشید، تمام نکاتی که در این هنگام باید بررسی شود را در این مقاله که توسط  نمایندگی اسنوا پشتیبان تهیه شده است ارائه می دهیم.

خاموش شدن صفحه ی نمایشگر یخچال فریزر اسنوا می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که بعد از فهمیدن علت آن می توان اقدام به تعمیر نمود و یا به تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیر یخچال اسنوا  مراجعه نمایید.

قطع شدن برق؛ اولین و مهم ترین علت خاموش شدن صفحه نمایشگر یخچال فریزر اسنوا

زمانی که صفحه ی نمایشگر یخچال فریزر اسنوا خاموش شده است شما در اولین قدم باید برق ورودی به دستگاهتان را مورد بررسی قرار دهید. اگر برق منزل قطع شده باشد دیگر انرژی الکتریکی مورد نیاز یخچال فریزر تامین نمی شود و در نتیجه صفحه ی نمایشگر دستگاه خاموش می شود.

در صورتی که از وجود برق مطمئن شدید؛ محافظ برق و نیز پریز برق را بررسی نمایید. در صورت وجود مشکل آن ها را رفع نمایید تا صفحه ی نمایشگر یخچال فریزر اسنوا روشن شود.

متعادل نبودن دما؛ علت دیگر خاموش شدن صفحه نمایشگر یخچال فریزر اسنوا

ممکن است این سئوال را از خود پرسیده باشید که بهترین دمای یخچال فریزر اسنوا که می توانیم تنظیم کنیم تا مواد غذایی فاسد نشود و یا نیز مواد غذایی یخ نزند چه دمایی است؟ حال برای پاسخ به این پرسش همراه ما باشید.

تنظیم درست دمای یخچال فریزر اسنوا می تواند 3 کمک به شما بکند.

اولین کمک: باعث می شود طول عمر یخچال فریزر اسنوای شما بیشتر شود.

دومین کمک: مواد غذایی موجود در یخچال فریزر شما یخ نمی زند و یا فاسد و خراب نمی شود.

سومین کمک: چون یخچال فریزر اسنوا دستگاهی است که شما سالیان سال از آن استفاده می کنید و مدام روشن می باشد در مصرف برق نیز صرفه جویی می شود.

پس با این 3 علت تنظیم دمای یخچال فریزر اسنوا برای ما بسیار حائز اهمیت می باشد. خود شرکت سازنده ی سازمان غذا و دارو آمریکا گزارشی را ارائه دادند. در این گزارش نوشته شده است که بهترین دمای میانگین برای یخچال بازه ی 2 تا 5 درجه ی سانتی گراد است و اگر دمای یخچال شما با فارنهایت مشخص می شود بین 4 تا 37 فارنهایت مناسب می باشد. هم چنین بهترین دمای میانگین برای فریزر 17- تا 20- درجه ی سانتی گراد است یا همان 0 تا 4 فارنهایت می باشد. این دما، دمای مطلوبی است که شما از یخچال فریزر اسنوای خود به طور بهینه استفاده می کنید.

نکته: ممکن است این دما در یخچال فریزر اسنوای شما بالاتر و یا پایین تر شود مثلا شما چندین بار درب یخچال فریزر اسنوا را باز و یا بسته می کنید و یا محیط آشپزخانه ی شما، محیطی گرم است و یا نم دار و سرد؟ و یا حتی مواد غذایی که در داخل یخچال نگهداری می کنید زیاد است و یا کم؟

این چند مورد باعث می شود دمایی که شما برای یخچال فریزر اسنوا تنظیم کرده اید کمی بالاتر و یا پایین تر بیایید.

خراب بودن یخ ساز یخچال فریزر اسنوا؛ علت دیگر خاموش شدن صفحه نمایشگر دستگاه

خراب بودن یخ ساز یخچال فریزر اسنوا؛ علت دیگر خاموش شدن صفحه نمایشگر دستگاه

دلایل زیادی نشان می دهد که سنسور یخ ساز یخچال فریزر اسنوا خراب است و یا نیاز به تنظیم مجدد آن می باشد بنابراین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فعال شدن حالت خاموش یخ ساز
 • فعال شدن قابلیت مکث
 • ایراد در تامین آب به داخل دستگاه اسنوا
 • گرفتگی مسیر عبور آب در فیلتر ورودی و خروجی دستگاه
 • دمای نامناسب برای ایجاد یخ
 • انباشه شدن یخ بیش از حد مجاز
 • متغیر بودن درجه حرارت یخچال فریزر اسنوا
 • شکسته شدن قالب
 • خرابی اهرم دستگاه
 • وجود مشکل در موتور یخ سازی
 • ایراد در برد فرمان الکرونیکی
 • چسبیدن یخ ها به یکدیگر
 • ایراد در سنسور یخ ساز یخچال فریز اسنوا

خراب شدن برد الکترونیکی؛ علت دیگر خاموش شدن صفحه نمایشگر یخچال فریزر اسنوا

در انواع مختلفی از یخچال فریزهای اسنوا، برد الکترونیکی است که مهم ترین نقش را در عملکرد و فعالیت دستگاه ایفا می کند. در واقع وظیفه ی برد الکترونیکی یخچال فریزر اسنوا این است که کمپرسور و یخ زدایی را مدیریت کند. زمانی که یخچال به سرما سازی احتیاج دارد این برد الکترونیکی است که جریان مناسبی از برق را به سمت کمپرسور و فن ها می فرستد. بنابراین سنسور های برد الکترونیکی یخچال فریزر اسنوا دمای یخچال فریزر را به تعادل می رساند و فرایند یخ زدایی را کنترل می کند.

خراب شدن ترموستات؛ علت دیگر خاموش شدن صفحه نمایشگر یخچال فریزر اسنوا

آیا می دانید وظیفه ی اصلی ترموستات یخچال فریزر اسنوا چه می باشد؟ در واقع مسئولیت ثابت نگه داشتن دمای یخچال فریزر اسنوا را بر عهده دارد. حال در صورتی که ترموستات دستگاه خراب شده باشد و در تنظیم دمای یخچال فریزر مشکلی وارد شده باشد سبب خاموش شدن صفحه نمایشگر یخچال فریزر اسنوا می شود.

نکته: گاهی به دلیل کثیف شدن و یا چربی گرفتن؛ صفحه نمایشگر یخچال فریزر اسنوا دیگر فرمانی را توسط شما دریافت نمی کند که سبب صادر کردن آن به بخش های مختلف دستگاه شود. بنابراین برای عملکرد بهتر آن لازم است آن را هر چند وقت یک بار با پارچه ای تمیز و شوینده ای مناسب تمیز کنید.

نکته: بهتر است بررسی قطعات مختلف یخچال فریزر اسنوا را که در خاموش شدن صفحه نمایشگر نقش دارند بر عهده ی تعمیرکار بگذارید. زیرا بررسی این قطعات نام برده شده نیاز به تخصص و مهارت دارد بنابراین هر گونه اقدام خودسرانه می تواند منجر به افزایش خسارت های مالی شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3.5]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش