علت کار نکردن فن یخچال فریزر اسنوا

علت کار نکردن فن یخچال فریزر اسنوا

علت کار نکردن فن یخچال فریزر اسنوا

ایا تا به حال به این فکر کرده اید که چه چیزی باعث می شود یخچال شما به طور مطلوب کار کند؟ یکی از اجزای مهم فن یخچال است. این بخش مسئول گردش مناسب هوا، جلوگیری از ایجاد رطوبت و حفظ دمای ثابت در یخچال است این قطعه از یخچال به دلایل مختلف ممکن است خراب شود. اغلب علت کار نکردن فن یخچال فریزر اسنوا از کمپرسور،اواپراتور یخچال و صفحه کنترل الکتریکی یخچال می باشد. با این حال، علل بالقوه زیادی برای این منظور وجود دارد، که تشخیص درست آن مشکل را حل می کند. در واقع تشخیص دقیق  خرابی فن یخچال برای درک اینکه چقدر تعمیر یخچال فریزر تعمیر شود، ضروری است.

تکنسین های حرفه ای که در مجموعه ما فعالیت دارند، توانسته اند هزاران یخچال را تعمیر کنند. بنابراین در صورتی که با راه حل های ارائه شده نتوانستید یخچال را تعمیر کنید با نمایندگی اسنوا پشتیبان در تهران تماس بگیرید.

علائم کار نکردن فن یخچال فریزر اسنوا

تشخیص خرابی فن یخچال فریزر بدون دانش و آموزش مناسب می تواند دشوار باشد.  با توجه به اینکه لوازم خانگی در 10 سال گذشته پیشرفت چشم گیری داشته اندبسیاری از مدل ها دارای قطعات الکترونیکی هستند که ازمایش انها دشوار است.

در صورتی که گردش هوای ضعیف، دمای متناقص، مواد غذایی فاسد می شوند و یا مصرف انرژی یخچال افزایش می یابد و بوی ناخوشایندی از یخچال حس شود ممکن است علت ان خرابی فن باشد. رسیدگی سریع به این مساله برای جلوگیری از این عواقب بسیار مهم است.  اهم علائم کار نکردن فن یخچال فریزر اسنوا به شرح زیر است:

 • صداهای بلند یا عجیب: اگر متوجه صداهای غیرمعمول بلند یا عجیب و غریب از یخچال خود شدید، می تواند نشانه ای از یک فن معیوب باشد. این ممکن است به دلیل تیغه فن شل یا اسیب دیده باشد.
 • عدم خنک کننده: اگر متوجه شوید که یخچال شما خنک نمی شود، می تواند نتیجه یک فن نادرست باشد. گردش هوای ناکافی ناشی از فن معیوب می تواند منجر به خنک شدن ناهموار یا نقاط گرم در مناطق مختلف یخچال شود.
 • دمای ناسازگار: یک فن نادرست ممکن است باعث نوسانات دما در یخچال شود. شما ممکن است متوجه شوید که برخی از موارد یخ می زنند. این می تواند کیفیت مواد غذایی را تحت تاثیر قرار دهد و خطر فساد را افزایش دهد.
 • Frost Buildup: اگر یخچال  یخ نمی زند و یا متوجه یخ زدگی بیش از حد در محفظه فریزر می شوید می تواند نشانه ای از یک فن معیوب باشد.
 • تراکم بیش از حد: اگر متوجه مقدار غیر معمول تراکم در داخل یخچال یا مواد غذایی شدید، ممکن است نشان دهنده مشکل فن یخچال باشد. گردش ناکافی هوا می تواند باعث تجمع رطوبت شود و منجر به تراکم بیش از حد شود.
 • گرمای بیش از حد: یک فن معیوب ممکن است باعث شود کمپرسور یخچال سخت تر کار کند و منجر به گرم شدن بیش از حد شود. اگر متوجه گرمای بیش از حد در اطراف یخچال یا حتی خارج از واحد شدید، می تواند  دلیل خرابی فن باشد.

اگر هر یک از این علائم را مشاهده کردید، مهم است که به سرعت به این مسئله رسیدگی کنید تا از اسیب بیشتر به یخچال و محتویات داخل جلوگیری شود. در بخش بعدی، علل بالقوه خرابی فن یخچال را بررسی خواهیم کرد.

هزینه تعمیر فن یخچال فریزر اسنوا

دلایل کار نکردن فن یخچال فریزر

هنگامی که فن یخچال کار نمی کند، می تواند به دلایل زیادی باشد. برای جلوگیری از جایگزینی قطعات غیر ضروری توصیه می کنیم که یک متخصص خدمات خانگی ازمایشات تشخیصی را برای شناسایی علت اصلی مشکل انجام دهد. تکنسین های ما در تشخیص انواع خرابی یخچال و فریزر تجربه دارند  و این کار را به سرعت به انجام می رسانند.  اهم دلایل کار نکردن فن یخچال فریزر  اسنوا را می توان به صورت زیر شمرد:

یخچال فریزر اسنوا نیاز به تعویض کمپرسور دارد

یک کمپرسور یخچال قفل شده می تواند علائم متعددی را نشان دهد که نشان دهنده نقص عملکرد است. قابل توجه ترین نشانه عدم خنک کننده در محفظه یخچال است که منجر به افزایش دما و پتانسیل فساد مواد غذایی می شود. فریزر همچنین ممکن است نتواند دمای انجماد مورد نظر را حفظ کند. علاوه بر این، شما مشاهده خواهید کرد که کمپرسور به طور غیر معمول ساکت است یا قادر به تولید صدای زمزمه معمولی خود نیست. ناتوانی کمپرسور در گردش مبرد به درستی می تواند بر فرایند یخ زدایی تاثیر بگذارد و منجر به ایجاد یخ در فریزر شود. علاوه بر این، یک کمپرسور معیوب می تواند هجوم ناگهانی یخ ذوب شده را به خط تخلیه ارسال کند و باعث عقب نشینی ان، جلوگیری از تخلیه کافی و به طور بالقوه باعث نشت اب شود.

اواپراتور یخچال آسیب دیده است

اواپراتور یخچال اسیب دیده باعث کاهش عملکرد خنک کننده کلی می شود که منجر به افزایش دما در هر دو محفظه یخچال و فریزر می شود. این درجه حرارت بالاتر می تواند منجر به فساد مواد غذایی شود. یخ زدگی یا یخ بر روی کویل های اواپراتور ممکن است مانع  توانایی انها در جذب گرما به طور موثر شود. تراکم بیش از حد یخ در داخل یخچال می تواند یکی از دلایل سرو صدا در فن باشد.

مشکل از صفحه کنترل یا برد یخچال فریزر است

اگر صفحه کنترل الکترونیکی خراب شود، می تواند ارتباط بین بسیاری از اجزای مختلف را مختل کند.  در نتیجه اگر علت کار نکردن فن یخچال فریزر اسنوا برد یخچال باشد بهتر است با یک متخصص تماس بگیرید. توجه داشته باشید عموما خرابی برد با مشکلات دیگری مانند نشت آب و.. همراه است.

 • مشکلات موتور: موتور فن مسئول چرخاندن تیغه های فن و گردش هوا است. با گذشت زمان، موتور ممکن است فرسوده یا معیوب شود و منجر به خرابی فن شود. این می تواند ناشی از سایش و پارگی عمومی، عدم نگهداری یا مسائل الکتریکی باشد.
 • یخ یا انسداد زباله: تجمع یخ یا تجمع گردو غبار در نزدیکی تیغه های فن می تواند حرکت انها را محدود کند و باعث شود فن عملکرد خود را متوقف کند.
 • مشکلات سیم کشی: سیم کشی معیوب یا اسیب دیده می تواند اتصال الکتریکی بین موتور فن و منبع تغذیه یخچال را مختل کند. اتصالات شل، سیم های فرسوده یا مدارهای کوتاه می تواند منجر به خرابی فن شود.
 • مسائل مربوط به تیغه فن: تیغه های فن می توانند شل، پیچ خورده یا اسیب دیده شوند و مانع از چرخش مناسب انها شوند.
 • یاتاقان موتور: با گذشت زمان،  یاتاقان ها می توانند فرسوده شوند و باعث شوند فن صداهای بلند تولید کند یا چرخش را به طور کامل متوقف کند.
 • کنترل دمای معیوب: در برخی موارد، یک سیستم کنترل دما نادرست می تواند باعث شود فن کار خود را متوقف کند. اگر سنسورهای دما یا صفحه کنترل خراب شوند، ممکن است سیگنال های مناسب برای فعال کردن موتور فن ارسال نکنند.

شناسایی علت اصلی شکست فن یخچال فریزر برای تعیین مسیر مناسب اقدامی ضروری است. در بخش بعدی، ما عواقب بالقوه یک فن یخچال و فریزر غیر فعال را بررسی خواهیم کرد.

هزینه تعمیر فن یخچال فریزر اسنوا

هزینه تعمیر فن یخچال فریزر اسنوا

هزینه تعمیر فن یخچال فریزر اسنوا توسط اتحادیه تعیین می شود. با توجه به علت کار نکردن فن یخچال فریزر  اسنوا هزینه هایی آن متفاوت است در صورتی که مشکل از موتور و یا برد دستگاه باشد به مراتب بیشتر از خرابی و تعویض فن هزینه دارد. برای استعلام هزینه تعمیر یخچال فریزر اسنوا با مرکز تعمیرات یخچال فریزر اسنوا در تهران یا پشتیبان اسنوا تماس بگیرید. ما در این مجموعه تعمیرات لوازم خانگی اسنوا را انجام می دهیم.

نمایندگی تعمیر لوازم خانگی اسنوا در تهران| تعمیر فن یخچال فریزر اسنوا

در نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی اسنوا در تهران، اسنوا پشتیبان انواع خدمات نصب، تعمیر، تعویض قطعات یخچال اسنوا انجام می شود. این مرکز در کلیه نقاط تهران دارای نمایندگی بوده و در صورت کارنکردن فن یخچال فریزر اسنوا و مشکلات دیگر لوازم خانگی اسنوا با این مرکز تماس بگیرید. پشتیبان اسنوا 24 ساعت شبانه روز و در کلیه ایام هفته خدمات ارائه می کند. شما می توانید با مرکز تعمیرات لوازم خانگی  یخچال اسنوا در تهران با شماره های زیر تماس بگیرید.

 • راه های ارتباطی با مرکز تعمیرات یخچال اسنوا در شمال تهران، به آدرس تجریش، خ فناخسرو،خ اسدالهی، باغ شاطر با شماره تماس 22717796 است
 • ارتباط با مرکز تعمیرات یخچال اسنوا در غرب تهران ، به آدرس ستارخان-خیابات کاشانی پور و با شماره تماس 44291259 است.
 • راه های ارتباطی با مرکز تعمیرات یخچال اسنوا در شرق و جنوب تهران تهران به آدرس خیابان ری، سه راه امین حضور، کوچه میر محمدی با شماره 77824370 و 33444219 می باشد.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش