علت یکسره کار کردن یخچال فریزر اسنوا

علت یکسره کار کردن یخچال فریزر اسنوا

دلایل یکسره کار کردن یخچال فریزر اسنوا

در این مطلب که توسط نمایندگی اسنوا پشتیبان تهیه شده است به بررسی یکسری عواملی که  در یکسره کار کردن یخچال فریزر اسنوا نقش دارند  می پردازیم که از بین آن ها خرابی سنسور دمای یخچال فریزر از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد.

اگر سنسورهای درون یخچال فریزر اسنوا دمای واقعی را به درستی تشخیص ندهد موتور نمی تواند دمای واقعی و حقیقی را دریافت کند و به همین علت برای رسیدن به دمای مطلوب یکسره کار می کند تا بتواند خودش را به دمای ایده آل برساند.

ایراد در سیکل تبرید و یا کیپ شدن لوله ی مویی است.

وارد شدن و معیوب شدن لوله ی مویی یخچال فریزر اسنوا معمولا به دلیل انتقال و جا به جایی یخچال فریزر اتفاق می افتد. بنابراین باید در این هنگام با دقت و احتیاط کامل جا به جایی را انجام دهید. برای تعمیر و یا تعویض لوله ی مویی حتما به تعمیر کار مراجعه نمایید.

کمپرسور

اگر کمپرسور یخچال فریزر اسنوا به اندازه کافی قوی نباشد و بر اثر طول عمر زیاد ضعیف شده باشد نمی تواند دما را به حد نصاب و ایده آل برساند تا دستگاه خود را خاموش کند. به همین علت دچار ایراد می شود و باید توسط تعمیر کارمتخصص در زمینه  تعمیر یخچال اسنوا بررسی شود.

باز ماندن درب یخچال فریزر اسنوا

اگر درب یخچال فریزر اسنوا به درستی و کامل بسته نشود سبب یکسره کار کردن موتور یخچال فریزر اسنوا می شود. زیرا در این صورت هوا و رطوبت فضا وارد یخچال فریزر می شود و دمای آن از حالت تعادل خارج می شود. بنابراین موتور دائما کار می کند تا دمای مناسب تامین شود. هم چنین باید مگنت های درب یخچال فریزر اسنوا سالم باشند تا با قدرت بتواند درب را بسته نگه دارد. در صورتی که این مگنت ها به درستی کار نکند و نتواند درب را محکم بسته نگه دارد رطوبت به داخل دستگاه اسنوا رفته و باعث یکسره کار کردن یخچال فریزر اسنوا می شود.

باز و بسته کردن درب یخچال فریزر اسنوا به طور مداوم

اگر درب یخچال فریزر شما به طور مستمر باز و بسته شود هوای گرم و رطوبت داخل آشپزخانه به درون یخچال می رود و سبب می شود که دمای دستگاه پایین بیاید. حال با کاهش دمای دستگاه فعالیت موتور و نیز فعالیت کمپرسور افزایش می یابد. بنابراین سبب یکسره کار کردن موتور یخچال فریزر اسنوا می شود. علاوه بر افزایش فعالیت موتور سبب مصرف زیاد برق نیز می شود.

کم بودن گاز یخچال فریزر اسنوا

ممکن است این سئوال را از خود بپرسید که چگونه متوجه شویم گاز یخچال فریزر اسنوا کم شده است؟ برای پاسخ به این پرسش همراه ما باشید.

علائم زیر نشان دهنده ی کم بودن گاز یخچال فریزر اسنوا است:

  1. گرم شدن محیط داخلی یخچال فریزر اسنوا
  2. انتشار بوی بد و نا مطبوع
  • افزایش هزینه های برق به دلیل فعالیت زیاد موتور یخچال فریزر
  1. تراز نبودن دستگاه
  2. تمیز کردن نادرست یخچال فریزر اسنوا
  3. استفاده از شیر و اتصالات نامناسب
  • خرابی کندانسور یخچال فریزر

هر کدام از علائم بالا می تواند دلیلی بر کم شدن گاز یخچال فریزر اسنوا باشد. بنابراین در صورت وقوع به بررسی گاز دستگاه بپردازید.

قرار گرفتن یخچال فریزر اسنوا در مکان نامناسب

قرار گرفتن یخچال فریزر اسنوا در مکان نامناسب

یخچال فریزر اسنوا را دور از وسایل گرمازا مانند آب گرم کن و یا پکیج و یا اجاق گاز قرار دهید. هم چنین نباید در معرض نور آفتاب قرار بگیرد. زیرا در چنین مواقعی موتور یخچال باید یکسره کار کند تا خود را به دمای مطلوب برساند و خنک شود. نکته ی دیگری که باید به آن توجه کنید این است که یخچال فریزر اسنوا را در فاصله ی مناسبی از دیوار قرار دهید تا موتور و کمپرسور به راحتی خود را خنک کند و گرمای تولید شده توسط فعالیت خود را به فضا منتقل کند. بنابراین مکان قرارگیری یخچال فریزر اسنوا در یکسره کار کردن یا نکردن موتور دستگاه نقش مهمی دارد..

خراب شدن درب جایخی یخچال فریزر اسنوا

اگر درب یخچال فریزر اسنوا خراب شده باشد در اولین قدم آن را تعمیر نمایید زیرا باعث می شود که سرما از این بخش به داخل یخچال فریزر اسنوا برود و مواد غذایی درون آن یخ بزند. در این هنگام موتور یخچال به طور دائم کار می کند تا جایخی دستگاه دمای خود را از دست ندهد. پس حتما توجه لازم را به عمل آورید و نسبت به تعویض و یا تعمیر آن اقدام کنید.

اشکال در ترموستات یخچال فریزر اسنوا

ترموستات در واقع قطعه ای است که دمای یخچال را مشخص می کند. بنابراین در صورتی که معیوب باشد نمی تواند دما را به درستی تشخیص دهد و در نتیجه موتور به فعالیت خود ادامه می دهد و باعث می شود موتور به طور دائم و یکسره فعالیت خود را ادامه دهد.

خرابی دیفراست یخچال فریزر اسنوا

در واقع تایمر دیفراست وظیفه ی به کار انداختن برنامه یخ زدایی را دارد. این تایمر های مکانیکی برنامه ی یخ زدایی را در هر 8 ساعت کار کمپرسور فعال می کند. در واقع یخ زدایی به طور میانگین بین 20 الی 30 دقیقه طول می کشد. سپس کمپرسورها و فن ها دوباره شروع به کار می کنند تا برفک ها و یخ های اضافی را آب کند. حال اگر تمامی این فرایند به درستی صورت نگیرد و تایمر دیفراست در زمان بندی خود دچار مشکل شود باعث یکسره کار کردن یخچال فریزر اسنوا می شود.

برد الکترونیکی یخچال فریزر اسنوا مورد آخری است که بررسی می شود.

اگر برد الکترونیکی یخچال فریزر اسنوا که دستور خاموش شدن و یا روشن شدن و یا فعالیت هر بخش را می دهد دچار ایراد شده باشد سبب یکسره کار کردن موتور یخچال فریزر اسنوا می شود. هم چنین اگر دمای واقعی یخچال فریزر به برد الکترونیکی انتقال نیابد برد نمی تواند فرمان درست را صادر کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 6 میانگین: 2.3]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش