علت آبریزی از یخچال فریزر اسنوا

علت آبریزی از یخچال فریزر اسنوا

علت نشت آب از یخچال فریزر اسنوا

آبریزی از یخچال فریزر اسنوا از بزرگ ترین مشکلاتی است که ممکن است ایجاد شود و با نشت آب به کف آشپزخانه سبب ناراحتی و نگرانی شما شود. بنابراین هرچه زودتر نسبت به علت یابی آبریزی از یخچال فریزر اسنوا اقدام کنید و از بروز مشکلات دیگر جلوگیری نمایید. در ادامه این مطلب که توسط  نمایندگی اسنوا پشتیبان تهیه شده است به برخی از این مشکلات و نحوه رفع آن می پردازیم.

دلایل آبریزی از یخچال فریزر اسنوا

دلایل آبریزی از یخچال فریزر اسنوا

آبریزی از یخچال فریزر اسنوا دلایل مختلفی دارد که در اغلب آن ها خودتان می توانید با خرید قطعه ی جدید آن را تعمیر کنید. از جمله این دلایل می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • خرابی لاستیک درب یخچال فریزر اسنوا
  • تراز نبودن دستگاه
  • جمع شدن آب در زیر جا میوه ای
  • مسدود شدن راه تخلیه یخچال فریزر اسنوا
  • معیوب بودن سینی تخلیه دستگاه
  • پوشیده شدن اواپراتور از یخ یا برفک
  • معیوب بودن یخ ساز یا آب سرد کن یخچال فریزر اسنوا

خرابی لاستیک درب یخچال فریزر اسنوا

یکی از دلایلی که سبب جمع شدن آب در زیر یخچال فریزر اسنوا می شود خرابی لاستیک درب دستگاه می باشد. این مورد یکی از دلایل بسیار مهم است که در اغلب موارد با رفع همین مشکل دیگر یخچال فریزر اسنوای شما دچار آبریزی نمی شود. البته بهتر است که تعمیر و یا تعویض آن را با دقت انجام دهید تا از بروز مشکلات جدی تر نیز جلوگیری شود.

لاستیک درب یخچال فریزر اسنوا ممکن است بر اثر گرد و خاکی که بر روی آن نشته است مانع بسته شدن کامل درب شود و آب به راحتی از یخچال فریزر نشت پیدا کند. هم چنین ممکن است لاستیک درب یخچال فریزر اسنوا در گذر زمان و یا زیاد باز و بسته کردن درب در طول روز دچار خرابی و یا پوسیدگی شود. در این هنگام هوا و رطوبت فضا وارد یخچال می شود و زمانی که رطوبت در داخل یخچال فریزر بیش از اندازه شود در نهایت آب از یخچال فریزر اسنوا نشت پیدا می کند.

بنابراین در اولین قدم شما لاستیک درب را مورد بررسی قرار دهید و در صورت معیوب بودن هرچه زودتر نسبت به تعویض و یا تعمیر آن اقدام کنید.

تراز نبودن یخچال فریزر اسنوا

در صورتی که یخچال فریزر اسنوا تراز درستی نداشته باشد و به طور کج قرار گرفته باشد آب از دستگاه نشت پیدا می کند. بنابراین در هنگام نصب و یا جا به جایی یخچال فریزر به این نکته توجه کنید.

جمع شدن آب در زیر جا میوه ای یخچال فریزر اسنوا

از رایج ترین خرابی های یخچال فریزر اسنوا جمع شدن آب در داخل جا میوه ای یخچال فریزر اسنوا است. زمانی که آب در داخل جا میوه ای جمع می شود می توان گفت مشکل از سنسور دیفراست یخچال فریزر اسنوا، المنت و یا هیتر، ترموفیوز، گرفتگی مسیر تخلیه آب و یخ زدن مسیر خروجی آب است. با بررسی هر کدام می توان علت نشتی آب را پیدا کرد. برای تعمیر قطعات نام برده شده حتما از تعمیرکار درخواست کمک کنید زیرا تعمیر آن ها نیاز به علم و تجربه کافی دارد.

مسدود شدن راه تخلیه یخچال فریزر اسنوا

لوله ی تخلیه ی یخچال فریزر ها در مکان های مختلفی قرار دارد اما غالبا در پشت کشوهای داخلی یخچال فریزر قرار دارد. بنابراین در صورتی که در این مکان نصب نشده بود به دفترچه راهنمای یخچال فریزر اسنوا مراجعه نمایید. در صورتی که لوله ی تخلیه یخچال فریزر با برفک و یا یخ گرفته است می توانید مسیر لوله ی تخلیه را با آب گرم باز کنید. اگر تکه ای از مواد غذایی در آن گیر کرده است می توانید از ترکیب جوش شیرین و آب برای برطرف کردن آن استفاده نمایید. البته توجه لازم را داشته باشید که باید از مقدار مناسبی جوش شیرین استفاده کنید تا بتواند گرفتگی را برطرف نماید. حال اگر با انجام دادن تمامی موارد بالا بازهم مسیر لوله ی تخلیه مسدود باشد حتما به تعمیرکار مراجعه نمایید.

معیوب بودن سینی تخلیه یخچال فریزر اسنوا

همه ی یخچال فریزرها دارای یک سینی تخلیه در زیر دستگاه دارا هستند و باعث می شود آبی که در نتیجه ی یخ زدایی در یخچال فریزر جمع می شود بر روی سینی، تخلیه شود و سپس تبخیر گردد. حال اگر سینی تخلیه یخچال فریزر در اثر حمل و جا به جایی یخچال فریزر اسنوا درست سر جایش قرار نگرفته باشد و یا در اثر ضربه و فشار دچار شکستگی شده باشد سبب نشت آب از زیر دستگاه می شود. بنابراین بررسی سینی تخلیه یخچال فریزر اسنوا حائز اهمیت می باشد.

پوشیده شدن اواپراتور از یخ یا برفک

هنگامی که اواپراتور یخچال فریزر اسنوای شما با یخ و یا برفک پوشیده شده باشد علت معمول آن افزایش دما است. حل این مسئله فقط توسط تعمیرکار و متخصص حرفه ای در زمینه تعمیر یخچال اسنوا امکان پذیر است و از او بخواهید دمای دستگاه شما را مجددا تنظیم کند. بنابراین خودسرانه نسبت به انجام عملی اقدام نکنید زیرا ممکن است خطرات جانی و مالی به همراه داشته باشد.

معیوب بودن یخ ساز یا آب سرد کن یخچال فریزر اسنوا

اگر نشت آب از قسمت جلوی یخچال فریزر اسنوا و یا پشت آن است و سینی تخلیه دستگاه هیچ مشکلی ندارد باید لوله های آبی که به یخ ساز متصل می شوند را بررسی نمود. اگر مشکل از لوله های یخ ساز و یا آب سرد کن باشد آب از آن ها چکه می کند و به کف آشپزخانه می ریزد. اتصالات لوله های آب که به یخ ساز یخچال فریزر اسنوا مربوط می شود ممکن است در طول زمان و استفاده از دستگاه دچار فرسودگی و یا ترک خوردگی، شل شدن و یا سوراخ شدن شده باشند. بنابراین در صورت نیاز به تعویض لوله های معیوب اقدام نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 3.2]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش