علت خاموش شدن ماشین لباسشویی اسنوا در حین کار

علت خاموش شدن ماشین لباسشویی اسنوا در حین کار

علت خاموش شدن ماشین لباسشویی اسنوا در حین کار

خاموش شدن ماشین لباسشویی اسنوا در حین کار یا در ابتدای شروع شست و شوی خود دلایل بسیاری دارد که با بررسی ارورهای نمایشی می توان به برطرف نمودن آن ها اقدام کرد.

حال ممکن است بگویید اگر ماشین لباسشویی اسنوا قدیمی باشد و دارای برد الکترونیکی برای نمایش دادن ارور نباشد چه اقدامی انجام دهیم؟

نگران نباشید در ادامه این مطلب که توسط  نمایندگی اسنوا پشتیبان تهیه شده است شما با بررسی تمامی مواردی که در زیر گفته می شود می توانید نقص در هر کدام از قطعات وابسته به شروع عمل شست و شوی ماشین لباسشویی اسنوا را پیدا کنید و با برطرف نمودن آن ها ماشین لباسشویی را نیز دوباره شروع به راه اندازی کنید.

نمایش ارور های E6\ E7\ E8 در ماشین لباسشویی اسنوا و خرابی موتور دستگاه

زمان که ماشین لباسشویی اسنوا در حین کار و یا در ابتدای شروع عمل شست و شو این ارور ها را نمایش داد متوجه می شوید که مشکل از موتور دستگاه می باشد. زمانی که با این ارور و توقف و خاموش شدن ماشین لباسشویی اسنوا مواجه شدید در ابتدا ماشین لباسشویی خود را از برق بکشید و از قطع برق درون دستگاه اطمینان حاصل نمایید.

سپس با احتیاط و دقت بسیار درپوش پمپ تخلیه ماشین لباسشویی اسنوا را بردارید و با کمک تشت آب و پارچه های تمیز و خشک، آب را از ماشین لباسشویی خارج نمایید. زمانی که آب درون دیگ دستگاه به طور کامل خارج شد درب ماشین لباسشویی اسنوا باز می شود. شما در این هنگام لازم است که لباس های خود را از درون دیگ دستگاه بیرون آورید و سپس با تعمیر کار برای رفع مشکل ایجاد شده در موتور ماشین لباسشویی اسنوا ارتباط بگیرید.

این کار بسیار خطرناک می باشد و باید با صبر و حوصله ی بسیار انجام شود. بنابراین اگر خودتان نمی توانید این کار را انجام دهید از همان ابتدا از متخصص تعمیرات لباسشویی اسنوا درخواست کمک نمایید.

E5 و اشکال در ولتاژ برق ماشین لباسشویی اسنوا

زمانی که ماشین لباسشویی اسنوا این ارور را به نمایش می گذارد حتما ایرادی در ولتاژ های برق ورودی دستگاه می باشد که با احتیاط باید آن ها را برطرف نمایید زیرا کار شما بررسی ولتاژ برق می باشد که بسیار خطرآفرین می باشد و ممکن است در مواردی منجر به برق گرفتگی شود.

اگر میزان برق ورودی دستگاه ضعیف باشد و یا مدام دچار نوسانات زیادی شود ماشین لباسشویی اسنوا خاموش می شود. زیرا برق مورد نیاز ماشین لباسشویی به طور کامل تامین نشده و قطعات بدون انرژی برق نمی توانند از خود عملی نشان دهند. پس لازم است که موارد زیر بررسی شود:

1-در ابتدا لازم است که برق منزل خود را بررسی نمایید. اگر برق قطع شده باشد و یا ضعیف باشد ماشین لباسشویی اسنوا متوقف و در نتیجه خاموش می شود.

2-بعد از بررسی برق ساختمان، باید به سراغ پریز برق بروید که آیا درون پریز ولتاژ مناسبی از برق وجود دارد یا خیر. اگر ولتاژ پریز مناسب نباشد نمی تواند انرژی لازم را برای حرکت ماشین لباسشویی اسنوا تامین کند.

3-سپس به سراغ دو شاخ برق ماشین لباسشویی اسنوا بروید. در اغلب موارد دو شاخ دستگاه از پریز به دلیل لرزش های زیاد ماشین لباسشویی خارج شده و اتصال برق ورودی نیز قطع شده است. هم چنین در مواردی ممکن است دو شاخ آن و سیم های آن دچار نقص و عیبی شده باشد که می توان آن را تعویض نمود.

ارور IB و برد الکترونیکی ماشین لباسشویی اسنوا

در مواردی ممکن است موتور ماشین لباسشویی اسنوا و اتصالات آن مشکلی نداشته باشد ولی برد دستگاه معیوب شده باشد. در این صورت لازم است که برد ماشین لباسشویی تعمیر و عملکرد آن را مورد توجه قرار داد. در صورتی که برد الکترونیکی ماشین لباسشویی اسنوا فرمان درست را صادر نکند و یا حتی در تشخیص زمان درست فرمان به موقع عمل نکند، ماشین لباسشویی اسنوا دچار مشکل شده و از حرکت باز می ایستد که در نهایت منجر به خاموش شدن ماشین لباسشویی اسنوا می شود.

حال اگر ماشین لباسشویی اسنوای شما قدیمی می باشد و دارای تایمر است چه کاری باید انجام دهید؟

حال اگر ماشین لباسشویی اسنوای شما قدیمی می باشد و دارای تایمر است چه کاری باید انجام دهید؟

بهتر است زمانی که قصد راه اندازی ماشین لباسشویی اسنوا را دارید با دقت تایمر را برای عمل شست و شو تنظیم نموده و در صورت رو به رو شدن با این مشکل، موتور ماشین لباسشویی و نیز سیستم فیوز دستگاه که وظیفه ی تامین برق ماشین لباسشویی اسنوا را دارد به کمک تعمیر کار بررسی نموده و در قدم سوم به بررسی تایمر و عملکرد آن و نیز ارتباط آن ها با قطعات مختلف ماشین لباسشویی دقت نمایید.

شیر برقی و وجود ایراد در آب ورودی و خروجی ماشین لباسشویی اسنوا

اگر ماشین لباسشویی اسنوا ارور های E2 و یا E4 را نشان داد علت از شیر برقی و شیلنگ های ورودی و خروجی آب دستگاه می باشد.

ارور E2 به منظور سرریز شدن آب از ماشین لباسشویی اسنوا می باشد که با نمایش این ارور برد الکترونیکی دستگاه فرمان توقف دستگاه را صادر می کند. زیرا با سرازیر شدن آب خطر آسیب رسیدن به قطعات ماشین لباسشویی و هم چنین برق گرفتگی زیاد می شود و در این صورت ماشین لباسشویی اسنوا متوقف و خاموش می شود.

ارور E4 به منظور نشت آب از دستگاه می باشد. اگر شیلنگ های ورودی و خروجی ماشین لباسشویی اسنوا دچار ایرادی شده باشند که سبب نشت آب از ماشین لباسشویی می شود برد الکترونیکی با صادر کردن فرمان از حرکت و چرخش ماشین لباسشویی جلوگیری می کند. شیلنگ های ماشین لباسشویی ممکن است به دلیل جرم گرفتگی و یا موانعی که سبب عبور حجم کمی از آب از ماشین لباسشویی اسنوا می شود سبب نشت آب از دستگاه شود. هم چنین در آمدن شیلنگ از جای خود و یا پوسیدگی و ترک برداشتن آن از ایرادات دیگری است که ممکن است ایجاد شود و سبب نشتی و جاری شدن آب شود.

حال توصیه می کنیم با احتیاط و سرعت عمل مناسب، بررسی قطعات مورد نظر صورت بگیرد تا از پرداخت هزینه های اضافی جلوگیری شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش