علت علامت قفل روی صفجه لباسشویی اسنوا

علت علامت قفل روی صفحه لباسشویی اسنوا

مطمئنا متوجه شده اید که در هنگام شستشو، یک ایکون قفل یا کلید درب بر روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی ظاهر می شود. در صورتی که دستگاه صفحه نمایش نداشته باشد، نشانگر قفل روی بدنه روشن می شود. برخی از مردم تعجب می کنند که این به چه معنی است و ایا این بدان معنی است که ماشین خراب است. ما در این مقاله قصد داریم به علت علامت قفل بر روی صفحه لباسشویی اسنوا بپردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر همراه ما باشید.

با دیدن علامت قفل روی صفحه لباسشویی اسنوا ابتدا چه چیزی را بررسی کنیم؟

ما به شما اطمینان می دهیم، اگر هیچ شکایت دیگری در مورد عملکرد ماشین لباسشویی وجود نداشته باشد، ظاهر نشانگر قفل یک وضعیت کاملا طبیعی است. اما در این حالت ماشین لباسشویی شروع به شست و شو نکند اغلب این علامت با چراغ چشمک زن یا ارور در صفحه نمایش ماشین لباسشویی همراه است. بیایید بفهمیم که این رفتار ماشین لباسشویی چه چیزی را نشان می دهد.

علامت قفل بر روی صفحه ماشین لباسشویی اسنوا

اگر علامت قفل روی صفحه ماشین لباسشویی اسنوا نشان دهنده نقص باشد، موارد زیر را بررسی کنید.

قفل کودک فعال شده است. این حالت تمام دکمه های ماشین لباسشویی را قفل می کند و بنابراین ماشین لباسشویی را از روشن شدن تصادفی یا تغییر برنامه در هنگام شستشو محافظت می کند. ممکن است کسی به طور تصادفی این ویژگی را فعال کرده باشد یا شما به سادگی فراموش کرده اید که ان را پس از شستشوی قبلی خاموش کنید. در هر صورت، برای رفع مشکل، باید قفل را بردارید. برای اطلاعات در مورد چگونگی انجام این کار، دستورالعمل های ماشین لباسشویی را ببینید.

علاوه بر قفل یا کلید، اگر چراغ های دیگر روشن / چشمک زن و یا یک کد خطا نمایش داده می شود ممکن است ماشین لباسشویی دچار مشکلات دیگری شده باشند.

این به این معنی است که ماشین لباسشویی یک مشکل با یک کد خطا را نشان می دهد. این یک وضعیت غیر طبیعی است، اما خیلی زود است که در مورد خرابی صحبت کنید. دلیل خطا می تواند بی دقتی ساده باشد. به عنوان مثال، شما فراموش کرده اید که اب را باز کنید.

بنابراین، تعیین کنید که خطا به چه معناست و سعی کنید وضعیت را به تنهایی اصلاح کنید. برای یادگیری نحوه انجام این کار، شما می توانید معنی کد خطا را در دستورالعمل ها یا درمقاله “ارورهای ماشین لباسشویی اسنو” پیدا کنید و یا دفترچه راهنمای محصول را مطالعه کنید.

در مواردی به غیر از قفل یا کلید، چراغ یا چراغ چشمک زن روشن نیست و دستگاه کار نمی کند. متاسفانه این حالت نشان دهنده خرابی ماشین لباسشویی اسنوا می باشد.

خرابی های رایج نشان دهنده علامت قفل روی صفحه لباسشویی اسنوا

خرابی های رایج نشان دهنده علامت قفل روی صفحه لباسشویی اسنوا

خرابی های رایج زمانی که علامت قفل روی صفحه لباسشویی اسنوا مشاهده می شود.

با توجه به تجربه ما در نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی در تهران، تعدادی از نقص های معمول ماشین لباسشویی وجود دارد که با چشمک زدن و  قفل همراه است.

خرابی قفل دریچه (UBL)

UBL درب را در هنگام شستشو قفل می کند تا نتواند باز شود.

علائم

ایکون قفل بر روی بدن یا صفحه نمایش دستگاه چشمک می زند، اما دریچه پس از شستشو قفل یا باز نمی شود. چراغ های دیگر نیز ممکن است فلش شوند یا کد خطا در صفحه نمایش ممکن است روشن شود.

نحوه تعمیر

دستگاه قفل دریچه باید جایگزین شود.

شکستگی قفل درب به دلیل اسیب مکانیکی

با توجه به اسیب مکانیکی، بستن درب از لحاظ فیزیکی غیرممکن است و دستگاه با باز شدن دریچه شستشو نمی شود.

علائم

درب بسته نمی شود، زبانه روی دریچه به سوراخ نمی افتد. در عین حال، نشانگر قفل چشمک می زند.

نحوه تعمیر

لازم است قطعات اسیب دیده یا قفل را به طور کامل جایگزین کنید.

ناهمگنی لولا دریچه به دلیل تاثیر مکانیکی بر روی ان

کودکان دوست دارند بر روی درب ماشین لباسشویی سوار شوند و یا در طول زمان ممکن است فرسوده شود. در نتیجه انحراف لولا، زبانه به سوراخ UBL نمی رسد و درب نمی تواند از لحاظ فیزیکی بسته شود.

علائم

دریچه بسته نمی شود زیرا زبانه روی درب به سوراخ نمی افتد. در عین حال، نشانگر قفل چشمک می زند.

نحوه تعمیر

لولاها باید جایگزین شوند.

خرابی عنصر گرمایش

عنصر گرمایش مسئول گرم کردن اب در هنگام شستشو است. هنگامی که شکست می خورد، کویل بخاری می سوزد یا بدن می سوزد.

علائم

نشانگر قفل (کلید) چشمک می زند و دستگاه:

  • یخ در هنگام شستشو
  • شستشو، اما اب را گرم نمی کند

علاوه بر این، واشر ممکن است یک کد خطای گرمایشی را نشان دهد.

نحوه تعمیر

عنصر گرمایش باید جایگزین شود.

خرابی واحد کنترل

ماژول کنترل “مغز” ماشین لباسشویی است. این سیگنال ها را از گره های دیگر دریافت می کند و به انها دستورات می دهد.

علائم

برنامه های شستشو شروع نمی شود. مشکل با چشمک زدن چراغ قفل درب همراه است.

نحوه تعمیر

ماژول کنترل باید تعمیر یا جایگزین شود.

سایش برس موتور الکتریکی

برس ها گشتاور را برای چرخش مخزن ایجاد می کنند. هنگامی که انها فرسوده می شوند، تماس با جمع کننده بدتر می شود و ناپدید می شود، در نتیجه، دستگاه مخزن را نمی چرخاند.

علائم

نشانگر کلید (قفل) بر روی بدنه دستگاه چشمک می زند. دستگاه مخزن را نمی چرخاند، جرقه های موتور و ممکن است مشاهده شود و در لباسشویی های مدرن یک کد خطای موتور نمایش داده شود.

نحوه تعمیر

قطعات معیوب باید جایگزین شوند.

خرابی سنسور سطح اب

پرسوستات مقدار اب موجود در ماشین لباسشویی را اندازه گیری می کند. هنگامی که خراب می شود، ماشین لباسشویی نمی تواند مقدار اب موجود در مخزن را تشخیص دهد و برنامه را قطع می کند.

علائم

ماشین لباسشویی به طور مداوم اب را می کشد و تخلیه می کند

  در طول برنامه با اب متوقف شد.

نماد قفل بر روی صفحه نمایش چشمک می زند. علاوه بر این، چراغ های دیگر ممکن است روشن شوند یا یک کد خطای سنسور سطح آب ممکن است نمایش داده شود.

نحوه تعمیر

شما باید سنسور سطح آب را برای انسداد بررسی کنید یا سنسور را با یک سنسور جدید جایگزین کنید.

به طور خلاصه، باید گفت که چشمک زدن قفل / کلید به خودی خود نشان دهنده هیچ مشکل خاصی در ماشین لباسشویی نیست. بنابراین، لازم است به علائم اضافی تکیه کنید که به تعیین طیف وسیعی از نقص های احتمالی کمک می کند.

لازم به ذکر است که تنها یک تکنسین واجد شرایط می تواند دقیقا تعیین کند که چه اتفاقی برای ماشین لباسشویی شما پس از تشخیص افتاده است. بنابراین، اگر دستگاه به درستی کار نمی کند و قفل روی بدن یا صفحه نمایش ان روشن یا چشمک زن است، ازمایش نکنید یا سعی نکنید ان را تعمیر کنید مگر اینکه تکنسین باشید. این می تواند منجر به خرابی های جدی تر شود. با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی اسنوا تماس بگیرید و مشکل را درمیان بگذارید. ما در 24 ساعت شبانه روز پاسخگوی شما در نصب، تعویض و تعمیر لباسشویی اسنوا در تهران هستیم. در صورت لزوم تکنسین ما با هماهنگی با شما در محل حاضر شده و مشکل را برطرف می کند و گارانتی حسن انجام کار تقدیم شما می شود.

تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا در تهران

تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا در تهران| علامت قفل روی صفحه

در صورتی که علامت قفل روی صفحه ماشین لباسشویی اسنوا را مشاهده کردید دستپاچه نشوید. در اغلب موراد خود به خود رفع می شود اما گاهی ممکن است نشان دهنده خرابی ماشین لباسشویی اسنوا باشد. در این مواقع در صورتی که با راه حل های ارائه شده در این مقاله نتوانستید مشکل را پیدا یا حل کنید و در تهران هستید می توانید با نمایندگی تعمیرات لباسشویی اسنوا در تهران تماس بگیرید. ما در این مجموعه با کادری مجرب کلیه مشکلات لوازم خانگی اسنوا را حل می کنیم.

اسنوا پشیبان در کلیه نقاط تهران دارای نمایندگی است بنابراین به همه مناطق تهران سرویس دهی دارد. شما می توانید از طریق سایت، شبکه های اجتماعی و شماره تماس با مجموعه ما در ارتباط باشید و مشکل را در میان بگذارید. کارشناسان ما راهنمایی های لازم در رابطه با حل مشکل را ارائه می دهند و در صورتی که موفق به حل مشکل نشدید در کوتاه ترین زمان ممکن در محل حاضر و مشکل را برطرف می کنند.

جمع بندی

در این مقاله علت علامت قفل روی صفحه لباسشویی اسنوا پرداخته شد. همانطور که ملاحظه شد گاهی اوقات علامت قفل نشان دهنده مشکل جدی در دستگاه است و ممکن است با علامت های دیگری از قبیل چراغ چشمک زن و یا ارورهایی بر روی صفحه نمایش دستگاه همراه باشد و گاهی اوقات این مشکل خود به خود حل می شود. در صورتی که امکان حل مشکل برای شما فراهم نبود و یا نتوانستید آن را شناسایی کنید با نمایندگی اسنوا پشتیبان تماس بگیرید. ما نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی اسنوا در تهران هستیم و انواع تعمیرات ماشین لباسشویی اسنوا، یخچال، ظرفشویی، جاروبرقی و انواع و اقسام تولیدات این برند را نصب، تعمیر و تعویض می کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره هایی که در قسمت تماس با ما در این سایت اشاره شده است با مجموعه ما در تماس باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 1.5]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش