علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی اسنوا

علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی اسنوا

علت  باز نشدن درب ماشین لباسشویی اسنوا

در صورتی که با باز نشدن درب ماشین لباسشویی اسنوا روبه رو شدید،مهمترین چیزی که باید به یاد داشته باشید این است که استفاده از نیروی فیزیکی بر روی دریچه ماشین لباسشویی یک گزینه نیست؛زیرا، اقدامات عجولانه می تواند وضعیت را بدتر کند. تلاش برای باز کردن درب با زور می تواند تعمیرات را بسیار پرهزینه و وقت گیرتر از انچه در ابتدا بود. می کند. بنابراین، قانون اصلی این است که وحشت نکنید و اقدامات عجولانه انجام ندهید. اگر درب ماشین لباسشویی مسدود شده است چه کاری باید انجام دهید و علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی چیست؟ ما در این مقاله به این سوال پاسخ می دهیم. همراه ما باشید.

نکات قبل از پیدا کردن علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی اسنوا

برای ایمنی خود، برخی از ماشین های لباسشویی مدرن دستور می دهند که درب را مدتی پس از پایان شستشو باز کنید؛ بنابراین 2-3 دقیقه صبر کنید و پس از اتمام شست و شو برای بازکردن درب اقدام کنید.

حدود نیم ساعت پس از جدا کردن ماشین لباسشویی، می توانید سعی کنید ان را دوباره وصل کنید و درب را چک کنید. گاهی اوقات کنترل پنل ماشین لباسشویی خراب است و فرمان باز کردن قفل به دستگاه داده نمی شود.

می توانید فرآیند شست و شوی جدید را بدهید، ماشین لباسشویی درب را قبل ازشروع فرآیند شست و شو  باز می کند. مهمترین چیز این است که صدای کلیکی را که با ان اتفاق می افتد از دست ندهید. در این مرحله، باز کردن درب و برداشتن لباس های شسته شده اسان است، اما احتمالا برای جلوگیری از چنین مواردی تشخیص به موقع لازم است.

اگر می بینید که اب در مخزن باقی مانده است، مسدودشدن درب یک پدیده کاملا طبیعی برای جلوگیری از خرابی احتمالی است. در این مورد، شما باید بفهمید که چرا ماشین لباسشویی آب را خارج نمی کند و تنها پس از ان لباس های شسته شده را از مخزن نجات دهید.

10 دلیل قفل شدن درب ماشین لباسشویی اسنوا

10 دلیل قفل شدن درب ماشین لباسشویی اسنوا

علت قفل شدن درب ماشین لباسشویی اسنوا را می توان به صورت زیر شمرد:

  1. مشکلات الکتریکی

اولین چیزی که باید بررسی کنید این است که دستگاه شما به برق وصل شده و روشن است. ایا چراغ روشن است؟ اگر این مورد نیست، بررسی کنید که ایا دستگاه به برق وصل شده است. سعی کنید دستگاه دیگری را به همان پریز وصل کنید تا مطمئن شوید که کار می کند. از این زمان استفاده کنید و واشر را به مدت 20 دقیقه جدا کنید، و سپس سعی کنید درب را بدون روشن کردن دوباره ان باز کنید، زیرا این می تواند به باز کردن درب کمک کند.

  1. دستگیره درب دریچه ماشین لباسشویی شکسته است

دستگیره یک اهرم است که قفل درب را می کشد. سپس قفل درب را ازاد می کند. اگر هر یک از این قطعات شکسته یا اسیب دیده باشد، درب باز نخواهد شد. شما می توانید درب را با استفاده از یک ترفند بسیار ساده از پیچیدن طناب یا سیم در اطراف درب باز کنید و مطمئن شوید که بین درب و بدن لغزش می کند. سپس در طرف مقابل دستگیره درب بایستید و هر دو انتهای طناب یا سیم را به شدت به سمت خود بکشید. در اکثر ماشین لباسشویی ها، درب باز است و شما می توانید بخش های مختلف را بررسی کنید و تعیین کنید که چه چیزی مانع از باز شدن درب می شود.

  1. درب قلاب را قفل کرده است.

قفل ایمنی درب (یا قفل درب) مانع از باز شدن درب ماشین لباسشویی می شود.این در حالی که دستگاه در حال اجرا است. اتفاق می افتد.اگر قفل دریچه اسیب دیده باشد، درب ممکن است باز نشود. به طور بصری وضعیت قفل ایمنی و اتصال الکتریکی ان را بررسی کنید و در صورت معیوب بودن ان را جایگزین کنید.

  1. فیلتر تخلیه یا پمپ مسدود شده است.

فیلتر تخلیه پمپ تخلیه را از اشیاء محافظت می کند که می تواند به ان اسیب برساند. اگر واشر در تخلیه اب مشکل داشته باشد و اگر در پایان چرخه باقی بماند، اجازه نمی دهد درب باز شود. اگر متوجه شدید که هنوز اب در مخزن وجود دارد، دستگاه را از طریق فیلتر تخلیه (در پایین جلوی واشر) تخلیه کنید و فیلتر را تمیز کنید و کاملا پمپ کنید. در تمیز کردن فیلتر متوجه باشید که دست شما زخمی نشود زیرا گاها لوازم تیز مانند سوزن ممکن است در آن باشد. در صورتی که فیلتر یا پمپ آسیب دیده باشد، آن را جایگزین کنید.

  1. سنسور دما معیوب است.

یک سنسور دما معمولا باید بر روی یا در نزدیکی عنصر گرمایش قرار گیرد. این به ماژول کنترل الکترونیکی دمای اب را را نشان می دهد. اگر سنسور معیوب باشد و اطلاعاتی را ارسال کند که دستگاه بیش از حد گرم است، درب قادر به باز کردن نخواهد بود. سنسور را با یک مولتی متر یا اهم متر بررسی کنید. تمام اتصالات را قطع کنید و هر دو نکته تستر را در دو ترمینال عنصر گرمایش قرار دهید، برای بررسی تداوم مدار (باید خواندن بین 20 تا 30 کیلو اهم بسته وجود داشته باشد). ان را جایگزین کنید

  1. پرسوستات معیوب

یک سوئیچ فشار به واشر شما اجازه می دهد تا سطح اب را در مخزن تشخیص دهد. اگر سوئیچ فشار معیوب باشد، ممکن است سطح اب را به دستگاه گزارش ندهد. ماشین لباسشویی شما فکر می کند که سطح اب برای باز کردن درب بسیار بالا است. اگر مخزن پر نشده باشد، اما درب قفل شده است، می توانید سعی کنید پانل بالا (بارگذاری جلو) یا پانل های جانبی (بارگذاری بالا) را بررسی کنید. برای رسیدن به سوئیچ فشار. به یک شلنگ سیاه، قرمز یا خاکستری متصل می شود. ان را جدا کنید، و اگر درب باز شود، باید محفظه فشار را تمیز کنید. اگر درب هنوز باز نشد، سوئیچ فشار را با یک مولتی متر تنظیم شده در موقعیت اهم متر بررسی کنید. تمام اتصالات را قطع کنید و هر دو نکته تستر را روی عنصر گرمایش قرار دهید. دو ترمینال برای بررسی تداوم (باید خواندن وجود داشته باشد). اگر تداوم وجود ندارد، در صورت لزوم ان را جایگزین کنید.

  1. کد خطا نمایش داده شده است

کد خطا نشان می دهد که یک خطا در دستگاه وجود دارد. این می تواند در هر نقطه در طول چرخه ظاهر شود، یا به عنوان چراغ های چشمک زن یا به طور مستقیم به عنوان یک کد خطا نمایش داده شده بر روی صفحه نمایش دیجیتال ماشین لباسشویی باشد. بنابراین، شما باید کد یا چراغ های چشمک زن را بنویسید و سپس راهنمایی های موجود در دستگاه را بررسی کنید تا ببینید که با کدام یک مطابقت دارد.

  1. خرابی میکروسوئیچ

میکروسوئیچ به عنوان قفل ایمنی درب شناخته می شود و اغلب علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی اسنوا به دلیل این سنسور می باشد. این قطعه الکتریکی در داخل درب ماشین لباسشویی قرار دارد. اغلب علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی از این قطعه است اما گاها خرابی آن ممکن است سبب باز نشدن درب لباسشویی اسنوا باشد.

  1. فعال بودن قفل کودک

فعال بودن قفل کودک ممکن است علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی اسنوا باشد. در این مواقع دفترچه راهنمای لباسشویی را ببینید که نحوه باز کردن قفل کودک را به شما راهنمایی می کند.

  1. ماژول کنترل معیوب

یک ماژول کنترل الکترونیکی تمام عملکردهای ماشین لباسشویی شما (موتور، گرمایش، اب و غیره) را کنترل می کند. این مادربرد ممکن است اجازه باز شدن درب را ندهد، به ویژه اگر ماشین لباسشویی شما یک کد خطا (چندین چراغ چشمک زن یا یک کد نمایش داده شده در صفحه نمایش دیجیتال) را نشان دهد. با این حال، تا زمانی که همه چیز را بررسی نکرده اید، فکر نکنید که از خرابی مادربرد است، زیرا تعمیر آن ممکن است پر هزینه باشد.

توجه داشته باشید که در صورتی که با بکارگیری راه های متنوع موفق به باز نشدن درب ماشین لباسشویی اسنوا نشدید و در تهران هستید با مرکز تعمیرات لباسشویی اسنوا در تهران تماس بگیرید.

هزینه تعمیر درب ماشین لباسشویی اسنوا

هزینه تعمیر درب ماشین لباسشویی اسنوا با توجه به نوع خرابی و تعویض قطعه متفاوت است. هزینه تعمیرکار لباسشویی اسنوا توسط اتحادیه تعیین می شود و با توجه به سختی کار متغیر است. در صورتی که تعمیردرب لباسشویی اسنوا نیاز به تعویض قطعه داشته باشد هزینه ان به صورت جداگانه محاسبه می شود.

تعمیربازنشدن درب ماشین لباسشویی اسنوا در تهران

تعمیربازنشدن درب ماشین لباسشویی اسنوا در تهران

برای بررسی علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی اسنوا می توانید با نمایندگی اسنوا پشتیبان در ارتباط باشید. ما در 24 ساعت شبانه روز پاسخگوی نیازهای شما در تعمیر لوازم خانگی اسنوا  می باشیم. برای هماهنگی و بیان مشکل می توانید با مجموعه ما از طریق سایت، شماره تماس و یا شبکه های اجتماعی ارتباط برقرار کنید و مشکل خود را در میان بگذارید. با هماهنگی تکنسین های با تجربه ما در محل خضور یافته و اقدام به تعمیر ماشین لباسشویی می کنند. پس از انجام خدمات گارانتی خدمت شما تقدیم می شود بنابراین با خیال راحت به مجموعه ما اعتماد کنید.

جمع بندی

در این مقاله به علت بازنشدن درب ماشین لباسشویی اسنوا پرداخته شد. خوشبختانه این مشکل در بیشر موارد قابل حل بوده و شما براحتی و یا با کمک نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی اسنوا می توانید این مشکل را برطرف کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره هایی که در قسمت تماس با ما در این سایت اشاره شده است با مجموعه ما در تماس باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش