تعمیر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی اسنوا

تعمیر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی اسنوا

تعمیر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی اسنوا

اگر درب ماشین لباسشویی بسته نمی شود و در باز و بسته شدن آن اختلال وجود داشته باشد ممکن است از میکروسوئیچ باشد. آیا می خواهید علائم، علت و نحوه تعمیر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی را بیاموزید با ما همراه باشید. همچنین اگر در تهران هستید می توانید به نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی اسنوا تماس بگیرید. پشتیبان اسنوا انواع تعمیرات لباسشویی در تهران، یخچال، ماشین ظرفشویی و کلیه محصولات این برند را انجام می دهد. برای نصب، تعمیر و تعویض محصولات اسنوا در کلیه مناطق تهران با ما به عنوان نمایندگی اسنوا پشتیبان ارتباط برقرار کنید.

میکروسوئیچ درب لباسشویی اسنوا

یک قطعه مشترک که در همه ماشین های لباسشویی وجود دارد میکروسوئیچ است. این قطعه یک قفل ایمنی در لباسشویی  است که از نشت آب از درب لباسشویی جلوگیری می کند.  گاهی اوقات میکروسوئیچ اجازه باز و بسته کردن درب و یا اجازه روشن کردن دستگاه را به شما نمی دهد. در ساده ترین حالت زمانی که درب ماشین را به خوبی نبسته باشید و یا حجم لباس مانع بسته شدن درب باشد میکروسوئیچ به خوبی بسته نمی شود و اجازه کار به ماشین لباسشویی را نمی دهد. در این حالت به سادگی مشکل را برطرف می کنید. البته غیرفعال شدن سنسور میکروسوئیچ همیشه به این سادگی قابل حل نیست  و ممکن است ایرادات جدی تری داشته باشد که به تعمیر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی اسنوا نیاز داشته باشد.

میکروسوئیچ  چگونه کار می کند؟

درب لباسشویی را باز کنید. در کنار درب متوجه می شوید که یک قطعه پلاستیکی یا فلزی در آن جا قرار گرفته است که به درب دستگاه متصل است. وقتی که درب را می بندید قطعه وارد یک دریچه کوچک در قسمت بالای پنل لباسشویی می شود. در این زمان میکروسوئیچ وارد عمل شده و به کنترل پنل ماشین لباسشویی این سیگنال را می فرسند که درب بسته شده است. در صورتی که این عملیات موفقیت آمیز نباشد درب لباسشویی باز و بسته نمی شود و باید به فکر چاره بود.

علائم خرابی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی اسنوا

به جز باز و بسته نشدن درب که نشان دهنده مشکل در میکروسوئیچ ماشین لباسشویی است می تواند علامت های دیگری ظاهر شود که نشان دهنده ایراد در میکروسوئیچ لباسشویی اسنوا باشد. این علائم به صورت زیر است:

 • قفل نشدن درب و در نتیجه کار نکردن ماشین لباسشویی
 • درست باز نشدن درب
 • پیغام خطا بسته نشدن درب ماشین لباسشویی که اغلب خطای le در ماشین لباسشویی اسنوا است.

علت خرابی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی اسنوا

علت خرابی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی اسنوا

علامت ایراد در میکروسوئیچ ماشین لباسشویی اسنوا در باز و بسته نشدن درب است. حال بیایید ببینیم دلیل این امر چیست؟ قطعا همیشه مشکل از میکروسوئیچ نیست. به طور کلی دلایل خرابی میکروسوئیچ به دلایل زیر است:

 • خرابی و شکستن زبانه درب ماشین لباسشویی
 • فرسودگی و خرابی میکروسوئیچ درب
 • عدم چرخش دیگ ماشین لباسشویی
 • خرابی برد و مدار سیم کشی دستگاه

چرا میکروسوئیچ لباسشویی خراب می شود؟

به طور کلی از هر وسیله برقی که استفاده می کنید عمری دارد  و در صورتی که سال ها از آن استفاده کردید ممکن است از کار بیفتد و این یک مساله طبیعی است. یکی از دلایل خرابی میکروسوئیچ این است که عمر قطعه گذشته است و فرسوده شده است. گاهی اوقات این خرابی زودتر از موعد است که به دلایل نگهداری نادرست، نوسانات برق و یا خرابی در قطعات دیگر ایجاد می شود بیایید به صورت جزئی تر این دلایل را بررسی کنیم:

نگهداری نادرست از ماشین لباسشویی

گاهی اوقات از ماشین لباسشویی به صورت نادرست نگهداری می شود و این باعث خرابی میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی اسنوا می شود. برای مثال گاهی اتفاق می افتد که درب ماشین لباسشویی را محکم می بندیم و یا اینکه آن را زودتر از موعد باز می کنیم که هر دوی اینها به لباسشویی آسیب می زند و نیاز به تعمیر میکروسوئچ لباسشویی را افزایش می دهد. گاهی هم لباس با حجم زیاد وارد دستگاه می کنید و یا پتو و یا لباس های سنگین وارد لباسشویی می کنید. همه اینها سبب می شود که به درب و در نهایت به خرابی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی منجر شود. همچنین  اگر ماشین لباسشویی در جایی باشد که بسیار در معرض آب باشد ممکن است برد دستگاه را از کار بیاندازد و در نتیجه میکروسوئیچ خراب شود. در زمان هایی که برق منطقه دارای نوسان زیاد است ممکن است برد آسیب ببینید و در نتیجه میکروسوئیچ کار نکند. بنابراین برای جلوگیری از خرابی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی اسنوا :

 • درب را محکم نبدید
 • زودتر از خاموش شدن دستگاه درب را نکشید و باز نکنید.
 • در مخزن لباسشویی حجم مناسب لباس بریزید.
 • لباسشویی را در جای مناسب قرار دهید
 • در زمانی که برق دارای نوسانات شدید است از لباسشویی استفاده نکنید.

نحوه تست میکروسوئیچ ماشین لباسشویی اسنوا

نحوه تست میکروسوئیچ ماشین لباسشویی اسنوا

همانطور که پیش از این اشاره شد میکروسوئیچ لباسشویی اسنوا از نشت آب از درب جلوگیری می کند. برای تست سلامت این قطعه راهکارهایی وجود دارد. برای تست این کار باید بدانید که میکروسوئیچ دارای سه پایه بوده که روی آن شماره درج شده است. پایه ای که کوچکترین عدد روی آن درج شده است. کوچکترین عدد ثبت شده پایه فرمان و عدد بزرگتر پایه ورودی و یا نول دستگاه است و عدد دیگر نیز به عنوان خروجی کاربرد دارد. البته اگر حروف n  و p روی پایه مشاهده کردید به معنی فاز و نول است. شما می توانید با واشر و اهم سنج تست سلامت میکروسوئیچ را انجام دهید. البته بهتر است که این کار توسط تعمیرکار لباسشویی اسنوا در تهران انجام شود. با اهم سنج دو پایه ای که فاز و نول هستند را از طریق برق رسانی تست می شود. اگر قصد تست میکروسوئیچ با واشر را دارید. واشر را در حال چرخش قرار دهید و سپس درب را بازکنید و پیچ گوشتی را به صورت کامل در داخل محرک آن قرار دهید. در صورتی که عملیات شستشو شروع شود و با بسته شدن درب شستشو آغاز نشود یعنی باید تعمیر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی اسنوا انجام شود.

تعمیر ارور میکروسوئیچ ماشین لباسشویی اسنوا در تهران

برای تعمیر ارور میکروسوئیچ ماشین لباسشویی اسنوا در تهران با ما تماس بگیرید. ما دارای سه شعبه تعمیر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی اسنوا در تهران می باشیم. تعمیر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی اسنوا درشمال تهران، تعمیر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی اسنوا در جنوب و شرق تهران و تعمیر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی اسنوا غرب تهران توسط تیم حرفه ای و با بهترین و با تجربه ترین تکنسین ها در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر از راه های ارتباطی که در سایت درج شده است تماس برقرار کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3.5]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش