علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی اسنوا

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی اسنوا

چرا دیگ ماشین لباسشویی اسنوا نمی چرخد؟ آیا موتور دستگاه مشکل دارد و یا برد ماشین لباسشویی؟ در صورت رو به رو شدن با نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی اسنوا در اولین قدم باید کدام اجزا را بررسی نماییم؟ چرخش دیگ ماشین لباسشویی نیازمند عملکرد کدام اجزای دیگر است؟

این ها سئوالاتی است که ممکن است شما در هنگام به حرکت در نیامدن دیگ ماشین لباسشویی اسنوا از خود بپرسید. بنابراین در ادامه در مورد تمام علت های آن صحبت می کنیم تا مشکل رفع شود. در ادامه این مطلب که توسط  نمایندگی اسنوا پشتیبان تهیه شده است به بررسی این موضوع می پردازیم، با ما همراه باشید.

در صورت بروز هر گونه نقص و عیبی در پمپ تخلیه، موتور دستگاه، بلبرینگ، کلاچ، برد فرمان، تسمه و حتی درب ماشین لباسشویی و یا حتی خرابی و فرسودگی دیگ که در گذر زمان ایجاد شده است باعث مانع چرخش و حرکت دیگ ماشین لباسشویی اسنوا شود.

دلایل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی اسنوا

دلایل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی اسنوا

در ادامه با بررسی تمام این اجزا و قطعات آن ها به وجود مشکل ایجاد شده پی می بریم و راه کار های برطرف نمودن آن را نیز بیان می کنیم.

1-بررسی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی اسنوا

در زیر ماشین لباسشویی اسنوا چندین شیلنگ برای اتصالات وجود دارد که یکی از آن ها از درام دستگاه به سمت پمپ تخلیه می رود و یکی از آن ها از پمپ تخلیه به سمت لوله ی فاضلاب می رود. اگر این شیلنگ های متصل به پمپ تخلیه گرفته شده باشد و مانعی باعث شود جریان مداوم آب از ماشین لباسشویی اسنوا قطع شود، دیگ ماشین لباسشویی به حرکت در نمی آید بنابراین در ابتدا تمام شیلنگ های ورودی و خروجی موجود در دستگاه را بررسی نمایید.

2-بررسی موتور ماشین لباسشویی اسنوا

در بین تمامی مواردی که علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی است، مورد دوم یعنی خرابی موتور ماشین لباسشویی اسنوا کمترین احتمال را دارد، اما در هر حال ممکن است موتور دستگاه خراب و یا سوخته باشد بنابراین آن را هم مورد بررسی قرار دهید.

3-بررسی کلاچ ماشین لباسشویی اسنوا

در حقیقت کلاچ ماشین لباسشویی اسنوا بین موتور و دیگ دستگاه ارتباط برقرار می کند. حال در صورتی که با بررسی موتور نقصی در آن وجود نداشت به بررسی کردن کلاچ ماشین لباسشویی اسنوا می پردازیم. در صورت ساییدگی، فرسوده شدن و یا خرابی و ایراد که در گذر زمان ایجاد شده است باعث به چرخش در نیامدن دیگ ماشین لباسشویی می شود. در واقع اگر کلاچ دستگاه دچار مشکل شده بود نمی تواند فرمان موتور را به دیگ دستگاه برای چرخش و حرکت برساند. بنابراین لازم است که از سالم بودن کلاچ ماشین لباسشویی اسنوا اطمینان حاصل نمایید.

4-برد فرمان ماشین لباسشویی اسنوا

فرمان برد ماشین لباسشویی اسنوا همانند مغز انسان می باشد که تمامی فعالیت ها و عملکرد آدمی اعم از حرکت کردن، ایستادن، تصمیم گرفتن، دریافت واکنش ها و غیره را کنترل می کند. به دستور برد فرمان دستگاه به دیگ ماشین لباسشویی اسنوا سبب چرخش و حرکت نمودن دیگ می شود. بنابراین در صورتی که برد دستگاه فرمان چرخش را به درستی به دیگ نرساند با اصلا نرساند، دیگ دستگاه به چرخش در نمی آید. پس لازم است که همانند بقیه ی اجزا برد ماشین لباسشویی اسنوا را نیز مورد بررسی قرار داده و در صورت نیاز آن را تعمیر و یا تعویض نمایید.

5-بررسی تسمه ماشین لباسشویی اسنوا

ماشین لباسشویی اسنوا اگر دارای تسمه نباشد باید با بررسی بقیه ی اجزای ماشین لباسشویی به دنبال ایراد و رفع آن بود. اگر دارای تسمه باشد در ابتدا باید خود تسمه را مورد بررسی قرار دهید و ببینید که آیا می تواند منجر به نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی اسنوا شود یا خیر؟

پس از سالم بودن تسمه اطمینان حاصل نمایید و به این نکته توجه داشته باشید که تسمه باید بسیار محکم باشد و با حرکت و چرخاندن توسط دست شما این عمل به سختی صورت گیرد. پس دقت لازم و احتیاط را در حین نصب تسمه ی جدید فراموش نکنید.

6-بررسی درب و قفل ماشین لباسشویی اسنوا

در ابتدا شما باید از سلامت درب و قفل ماشین لباسشویی اسنوا اطمینان حاصل نمایید. در صورت وجود مشکل در هر قسمت از آن ها دیگ ماشین لباسشویی به حرکت در نمی آید.

*نکته: برای مطمئن شدن از سالم بودن قفل و درب ماشین لباسشویی اسنوا حتما به صدایی که در هنگام بستن درب ایجاد می شود توجه لازم را به عمل آورید. در صورتی که صدای آن را در فضا بشنوید خیالتان از بابت سالم بودن قفل درب راحت باشد.

حال اگر قفل درب ماشین لباسشویی دچار ایرادی باشد فرمان چرخش دیگ دستگاه انجام نمی شود و به حرکت در نمی آید. بنابراین نسبت به تعمیر و یا تعویض قفل درب اقدام نمایید.

7- بررسی دیگ ماشین لباسشویی اسنوا

یکی از دلایل دیگر نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی اسنوا وجود مشکل در خود دیگ دستگاه می باشد. اگر دیگ ماشین لباسشویی دچار مشکل شده باشد برای مثال ترک خورده باشد و یا با استفاده ی مداوم آن در گذر زمان پوسیده شده باشد دیگ به چرخش در نمی آید.

قطعات دیگر که به دیگ ماشین لباسشویی اسنوا مربوط می شود کاسه نمد و بلبرینگ ماشین لباسشویی است.

سئوالی که در اینجا مطرح می شود این است که از کجا متوجه شویم نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی اسنوا به علت خرابی کاسه نمد و بلبرینگ دیگ دستگاه می باشد و یا خود دیگ ماشین لباسشویی اسنوا؟ برای پاسخ به این پرسش همراه ما باشید.

برطرف کردن مشکل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی اسنوا

 

سخن پایانی

زمانی که حجم آب داخل دیگ ماشین لباسشویی اسنوا زیاد است، آب از آن قسمت نشت می کند. در این هنگام به دنبال عیب در کاسه نمد و بلبرینگ دستگاه باشید. ولی زمانی که در حالت عادی دیگ ماشین لباسشویی اسنوا نمی چرخد و نشت آب به طور مداوم صورت می گیرد ممکن است عیب از خود دیگ ماشین لباسشویی باشد. پس با دقت و احتیاط لازم بررسی نمایید. در صورت وجود مشکل جدی در هر کدام از اجزا حتما به متخصص تعمیر لباسشویی اسنوا مراجعه نمایید و خودسرانه اقدام به تعمیر نکنید تا از هزینه های اضافی جلوگیری شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش