علت تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی اسنوا

علت تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی اسنوا

تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی اسنوا

وقتی ماشین ظرفشویی شما تخلیه نمی کند، می تواند یک لایه استرس بیشتر به زندگی شما اضافه کرده و مشکلی جدی محسوب شود. چه کسی می‌خواهد نگران انباشته شدن ظروف یا نیاز به شستشوی دستی بعد از هر وعده غذایی باشد، پس باید درصورت تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی اسنوا علت آن جستجو شده و رفع شود. در مقاله زیر که توسط نماینگی تعمیرات اسنوا پشتیبان تهیه شده است، به شما برای رفع این مشکل آزاردهنده کمک خواهیم کرد.

نشانه های تخلیه نشدن آب در ماشین ظرفشویی

  1. ظروف شما به صورت کامل تمیز نمی شوند :

اگر ظروف شما پس از اتمام چرخه در طول مدت کثیف هستند، ممکن است ماشین ظرفشویی از آب پر شود. این به دلیل گرفتگی در خط اصلی ماشین لباسشویی اسنوا شما ایجاد خواهد شد.

  1. ماشین ظرفشویی شما بو می دهد:

اگر بوی بدی از ماشین ظرفشویی شما استشمام می‌شود، فیلتر سبد مسدود شده است. این فیلتر ذرات غذای بزرگتر را از بین می برد تا زهکشی را مسدود کند. بدون تمیز کردن، این ذرات تجمع یافته و تجزیه شده و باعث ایجاد بو می شوند.

  1. ماشین ظرفشویی آهسته کار می‌کند.

اگر متوجه جمع شدن آب در کف ماشین ظرفشویی یا سینک خود شدید، ممکن است گرفتگی جزئی در ماشین لباسشویی شما ایجاد شده که باعث کاهش سرعت شستشو می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم گرفتگی جزئی را در اسرع وقت از بین ببرید تا به یک مشکل پرهزینه تبدیل نشود.

  1. ذخیره آب را در ماشین ظرفشویی
  2. آب در ماشین ظرفشویی بعد از چرخه به این معنی است که ماشین ظرفشویی شما به درستی کار نمی کند. برای رفع ماشین ظرفشویی اسنوا خود را بررسی کرده و بهتر است آن را به صورت کامل تمیز کنید. اگر با این کار بازهم ذخیره آب را در ماشین ظرفشویی مشاهده کنید یعنی مشکل از قطعات اصلی است.

  ماشین ظرفشویی شما آب را در سینک برمی‌گرداند

ماشین ظرفشویی شما به سیستم زهکشی سینک آشپزخانه شما متصل است. اگر ماشین ظرفشویی شما کار کند اما آب برگشت به سینک داشته باشد، ماشین ظرفشویی شما دچار گرفتگی است.

در این صورت ماشین ظرفشویی را خاموش کنید، تا قادر به شستشو آن باشید. ممکن است مقصر اصلی در کار نکردن دستگاه مواد غذایی باشد که در سینک گیر کرده است و با شستشو به صورت کامل رفع شود، یعنی ماشین ظرفشویی شما مشکلی ندارد.

دلایل تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی اسنوا

دلایل تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی اسنوا

1. فیلتر ماشین لباسشویی اسنوا کثیف است

در بین مدل‌های مختلف برند اسنوا تفاوت وجود دارد، به همین دلیل مطمئن شوید که ماشین ظرفشویی شما فیلتر دارد. نام مدل ماشین ظرفشویی خود را در داخل دستگاه جستجو کنید و آنچه را که پیدا می‌کنید، به همراه کتابچه راهنمای دستگاه برای پیدا کردن مکان درست فیلتر ماشین ظرفشویی مورد بررسی قرار دهید.

البته اغلب فیلتر درست زیر قطعه گردان زیر سینی پایینی قرار دارد. هنگامی که آن را پیدا کردید، آن را از محل نگهداری خود خارج کرده و حفره زیرین را برای وجود ذرات غذای اضافی بررسی کنید.

درصورت وجود مسدودیت با قطعات مواد غذایی آنها را تمیز کنید. همچنین آخرین حرکت شما در این ترتیب اگر ماشین ظرفشویی آب را تخلیه نمی کند این است که فیلتر را به طور کامل بشویید و آن را تعویض کنید. سپس، یک اجرای دیگر انجام دهید و ببینید آیا پیشرفتی وجود دارد یا خیر.

دقت داشته باشید که در ۹۰٪ مواقع مشکل تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی اسنوا در مسدود بودن فیلتر تخلیه است.

2. نوع شوینده مایع ماشین لباسشویی مناسب نیست

یکی دیگر از مقصران احتمالی اگر ماشین ظرفشویی به طور کامل تخلیه نمی شود، بررسی نوع ماده شوینده ای است که استفاده می کنید. بیشتر ماشین های اسنوا برای پودر شوینده ساخته شده اند.

در حال حاضر اگر با مشکل تخلیه نشدن آب مواجه هستید، احتمالاً از مواد شوینده مایع استفاده کرده اید. در حالی که این مایع در تمیز کردن ظروف شما به خوبی انجام می دهد، اما می تواند آنقدر کف ایجاد کند که تخلیه آب پس از چرخه به سختی انجام شود.

راه حل ساده در اینجا قرار دادن مقدار کمتر از نوع شوینده مورد نظر است. شما می‌توانید مقدار مصرفی را کاهش دهید، به شرطی که مشکل همین باشد.

3. انسداد ماشین‌ظرفشویی اسنوا با زباله

نکته دیگری که باید بررسی کنید اگر می‌پرسید علت تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی اسنوا چیست، دفع زباله است. یک شلنگ وجود دارد که ماشین ظرفشویی شما را به زباله دان وصل می کند.

اگر دفن زباله شما با غذا یا گریس مسدود شده باشد، می تواند خروج آب از ماشین ظرفشویی را به تاخیر بیندازد. این باعث اثر آب ایستاده می شود.

شما باید محل دفع زباله خود را به طور کامل از نظر ذرات غذا بررسی کنید. گاهی اوقات به سادگی اجازه دادن به آن برای چند ثانیه می تواند مشکل را حل کند. اگر اینطور نیست، ممکن است وقت آن رسیده باشد که فاضلاب خود را تمیز کنید .

4. وجود گرفتگی شکاف هوا ماشین ظرفشویی اسنوا

اگر ماشین ظرفشویی برند اسنوا تخلیه آب نمی کند، احتمالاً هنوز مجبور نیستید به جنگ با بخش گارانتی بروید. در عوض، به تمیز کردن شکاف هوا فکر کنید.

شکاف هوا روی سینک شما با یک پوشش استوانه ای کوچک نشان داده می شود که خود شکاف هوا را باز کرده و در خود جای می دهد.

مقداری موچین و یک برس کوچک برای از بین بردن انسداد و کثیفی بردارید. سپس، ماشین ظرفشویی را برای یک چرخه روشن کنید و ببینید آیا وضعیت بهبود می یابد یا خیر، درصورت جلوگیری از رفع مشکل پیچ خوردگی یا گرفتگی شلنگ را بررسی کنید.

5. گرفتگی در شیلنگ تخلیه

چربی‌ها، روغن‌ها و گریس‌ها ممکن است رایج‌ترین مشکلات تخلیه باشند که احتمالاً در تخلیه آهسته از ماشین ظرفشویی تأثیر دارد. با این حال، آنها تنها مورد توجه مربوط به دفع زباله نیستند.

کاری که ممکن است نیاز باشد این است که شیلنگ اتصالی را که از ماشین ظرفشویی به سمت دور ریخته می شود، تعویض کنید. این می تواند پیچ ​​خورده یا مسدود شود. هنگامی که این اتفاق می افتد، مسیر آب را کند می کند یا مانع تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی اسنوا شود.

6. پیچ خوردگی شیلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی

در حالی که مشغول بررسی شیلنگ تخلیه هستید، نقاط اتصال و استحکام و پایداری خود شلنگ را بررسی کنید.

اغلب اوقات، می‌توانید پیچ ​​خوردگی‌ها و گرفتگی‌ها را بدون نیاز به شلنگ جدید برطرف کنید.

اما اگر نیاز به تعویض دارید، نگران هزینه کار نباشید زیرا قطعات خیلی گران نیستند و شما به راحتی می‌توانید قطعه مورد نظر خود را خریداری کنید.

7. وجود لوله کشی قدیمی ماشین ظرفشویی

اکثر مشکلات مربوط به دیر تخلیه شدن ماشین ظرفشویی به راحتی و ارزان قابل رفع است. با این حال، با گذشت زمان، لوله کشی شما فرسوده می شود و امکان ایجاد تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی اسنوا را دارد.

اگر همه چیز را در این مقاله با نتایج مشابه امتحان کرده اید، وقت آن رسیده است که امکان تعمیرات اساسی لوله کشی را در نظر بگیرید. هزینه لوله کشی مجدد خانه شما قابل توجه است اما می تواند بر اساس نوع لوله کشی مورد استفاده متفاوت باشد.

دقت داشته‌باشید لوله کشی مهارت خاصی است که باید به حرفه ای ها بسپارید، بنابراین از اینکه خودتان کاری را انجام دهید، خودداری کنید. تنها استثناهای این قاعده در صورتی است که ذاتاً در لوله کشی استعداد داشته باشید یا در کلاس ها شرکت کرده باشید و گواهینامه های مورد نیاز را کسب کرده باشید. 

8. شیر ماشین ظرفشویی منجمد است

در برخی از مواقع تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی اسنوا به خود ماشین ظرفشویی مربوط نبوده و ممکن است دریچه ورودی آب معیوب باشد. این شیر که در سیم‌کشی پشت پانل کنترل و پانل‌های پایینی یافت می‌شود، می‌تواند یخ بزند یا از بین برود.

وجود این مشکل در قطع جریان آب به داخل ماشین ظرفشویی شما تأثیر گذاشته یا اصلاً دسترسی را فراهم نمی کند.

10. خرابی منبع تغذیه دستگاه

آیا پریزها یا بریکرها را چک کرده اید؟ آیا آنها به درستی کار می کنند؟ اگر همه چیز شکست خورد، ممکن است این چیزی باشد که از تخلیه مناسب ماشین ظرفشویی شما جلوگیری می کند.

کمک متخصص در حل تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی اسنوا

کمک متخصص در حل تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی اسنوا

اگر مطمئن نیستید که چرا ماشین ظرفشویی شما تخلیه نمی کند، می‌توانید از یک متخصص ماهر در زمینه تعمیر طرفشویی اسنوا کمک دریافت کنید. دقت داشته باشید اگر آب ظرفشویی تخلیه نمی شود یک مشکل خسته کننده خواهد بود و ممکن است شما قادر به تعمیر آن نباشید‌

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش