علت صدای زیاد یخچال فریزر اسنوا

علت صدای زیاد یخچال فریزر اسنوا

علت صدای زیاد یخچال فریزر اسنوا 

یکی از مشکلات شایع یخچال فریزر اسنوا که بخاطر آن درصد بالایی از مصرف‌کنندگان به نمایندگی‌های اسنوا و تعمیرکاران ماهر مراجعه می‌کنند، سروصدای بسیار زیاد یخچال است. بسیاری از مصرف‌کنندگان تصور دارند که صدای بالای یخچال فریزر قابل رفع نیست، درصورتی که شما می‌توانید به راحتی با مطالعه درباره علت صدای زیاد یخچال فریزر اسنوا به تشخیص و رفع مشکل بپردازید؛ به همین دلیل در ادامه این متن که توسط نمایندگی تعمیرات اسنوا پشتیبان تهیه شده است ما توضیحات کاملی را در این زمینه بیان کرده‌ایم.

افزایش میزان سروصدای یخچال فریزر اسنوا

آیا تا بحال با مشکل افزایش میزان سروصدای یخچال فریزر اسنوا روبرو شده‌اید، این یخچال به دلیل ساختار پیچیده خود ممکن در اثر مشکلات متنوعی همچون گاز یخچال، صدای موتور، مشکل در کمپرسور، خراب شدن فن‌های یخچال، مشکل در ساختار یخساز و… در برخی از مواقع با افزایش میزان سروصدا همراه است.

درصورتی که شما نیز با این مشکل مواجه شدید، به هیچ عنوان نگران پرداخت هزینه بسیار زیاد برای تعمیر نشوید و با آرامش در ابتدا علت صدای زیاد یخچال فریزر اسنوا را به صورت کامل مطالعه کرده تا توانایی رفع صدا را داشته باشید. پس از مطالعه اگر قادر به رفع مشکل نبودید می‌توانید با یک تکنسین ماهر در زمینه تعمیر یخچال اسنوا برای تعمیر تماس حاصل کنید.

علت سر و صدای زیاد یخچال فریزر اسنوا چیست؟ 

علت صدای زیاد یخچال فریزر اسنوا چیست؟ 

علت صدای زیاد یخچال فریزر اسنوا به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد که تشخیص آن تنها با بررسی قدم به قدم امکان‌پذیر است. از این عوامل می‌توانیم به موارد زیر اشاره داشته باشیم.

 • صدای مشکل فنی در یخساز یخچال فریزر اسنوا
 • وجود نقص ساختاری در فن‌های یخچال فریزر اسنوا
 • شکستن پروانه‌های فن یخچال
 • افزایش صدای کارکرد موتور یخچال
 • صدای غیر طبیعی به دلیل فرسودگی یخچال
 • صدای زیاد به علت خرابی در لولای درب یخچال
 • خراب بودن کمپرسور یخچال
 • به حداقل رسیدن گاز یا محدودسازی راه تردد آن
 • مشکل در ساختار فنی دیفراست

در ادامه به توضیح کاملی درباره هر کدام از موارد ذکر شده و چگونگی رفع مشکل آنها خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

1. به حداقل رسیدن گاز یا محدودسازی راه تردد آن 

علت صدای زیاد یخچال فریزر اسنوا در برخی از مواقع می‌تواند موثر از عوامل مربوط به گاز یخچال باشد، برای مثال اگر لوله‌های انتقال گاز مسدود شده یا به مرور زمان در اثر فرسودگی از حرکت گاز جلوگیری کنند؛ ما شونده سروصدای بیشتر از حد یخچال خواهیم بود.

درصورتی که یخچال فریزر اسنوا شما دارای عمر طولانی است در ابتدا باید لوله‌های گاز را بررسی کنید زیرا امکان دارد به دلیل فرسودگی مسدود‌کننده راه حرکت بوده و گاز با فاصله به کندانسور وارد شود؛ به همین دلیل موتور و کندانسور برای دریافت گاز با فاصله زمانی ایجاد‌کننده صدای ناهنجار  هستند.

چگونه می‌توانید سروصدای یخچال را در اثر مشکل فنی گاز یخچال قطع کنیم؟

برای از بین بردن صدای یخچال فریزر اسنوا شما باید به صورت کامل لوله‌های گاز یخچال را به صورت کامل شسته و به صورت مجدد گاز یخچال خود را شارژ کنید؛ البته به افرادی که عمر یخچال آنها طولانی است پیشنهاد می‌کنیم از تعویض لوله‌های انتقال گاز یخچال بهره ببرند.

2.افزایش صدای کارکرد موتور یخچال و کمپرسور 

اگر به دنبال پیدا کردن علت صدای زیاد یخچال فریزر اسنوا هستید، اما مشکل یخچال تاثیر‌پذیر از گاز یخچال نیست حتما موتور و کمپرسور را بررسی کنید، زیرا در بیشتر مواقع صدای بالای کارکرد یخچال از بخش موتور خواهد بود. از دلایل ایجاد صدا در این بخش می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

 • شل شدن پیچ‌های نگهدارنده موتور که می‌تواند ایجاد‌کننده صدای برخورد موتور با بدنه یخچال در طول روز باشد.
 • شکستن پایه نگهدارنده موتور یخچال و ایجاد صدای برخورد قطعات با لرزش موتور به یکدیگر
 • رله استارت موتور با مشکل مواجه شده است و تولید‌کننده صدای مداوم و بدون وقفه و با صدای تق تق خواهد بود.

 رله استارت به بخشی گفته می‌شود که باید سیم‌پیچ‌ها را با یکدیگر متصل کند، اکر در این فرآیند با مشکل مواجه شود صدای شدیدی از یخچال به گوش خواهد رسید و تنها با تعویض قطعه قادر به خاتمه آن خواهید بود.

 • صدا از ساختار فنی و داخلی خود موتور است، البته این مورد برای یخچال‌های پیر است و اگر یخچال شما زیر 10 سال عمر دارند به هیچ عنوان این مورد را بررسی نکنید.

درصورت برخورد با تولید صدا از ساختار اصلی موتور شما مجبور به تعویض موتور یخچال خواهید بود که پس از 10 سال برای برند اسنوا عادی است.

برای شناسایی علت صدای زیاد یخچال فریزر اسنوا پیشنهاد می‌کنیم در ابتدا به صورت دقیق پیچ‌ها را بررسی و آنها را سفت کنید، درصورت رفع نشدن صدا باید با تکنسین تماس حاصل کنید.

3. مشکل در ساختار فنی دیفراست

همانطور که می‌دانید حتی بدون وجود هیچگونه مشکل ساختاری زمانی که یخچال فریزر اسنوا روی حالت دیفراست تنظیم شود ما شونده صدای شکستن یخ یا شرشر آب از یخچال فریزر خود خواهیم بود که با استفاده از عملکرد المنت و هیتر انجام می‌شود.

به همین دلیل به اولین علت صدای زیاد یخچال فریزر اسنوا منطقی حالت دیفراست گفته شده و نیاز به نگرانی ندارد؛ اما در برخی به دلیل وجود مشکل ساختاری در هیتر یا المنت سروصدای یخچال افزایش پیدا خواهد کرد که شما با مقایسه آن نسبت به قبل کامل متوجه تفاوت خواهید شد.

 4. وجود نقص ساختاری در فن‌های یخچال فریزر اسنوا

نه تنها در برند اسنوا بلکه در تمامی یخچال فریزرهای موجود ما مشاهده‌کننده کارگرد سه نوع فن برای موتور و کمپرسور، کندانسور، اوپراتور برخوردار هستیم؛ درصورت وجود مشکل ساختاری در هرکدام از این موارد به دلیل حرکت فن ما شونده صدای بسیار شدید از یخچال خواهیم بود که تا زمان تعویض یا تعمیر رفع نخواهد شد.

درصورت برخورد با این مشکل در ابتدا فن موتور را بررسی کنید، سپس درصورت سالم بودن دمای یخچال را چک کنید، اگر دما گرم بود به بررسی فن‌های کندانسور و اپراتور بپردازید زیرا درصورت مشکل ساختاری در این دو فن دمای یخچال گرم‌ می‌شود.

5. صدای مشکل فنی در یخساز یخچال فریزر اسنوا

علت صدای زیاد یخچال فریزر اسنوا در برخی از مواقع می‌تواند مشکل ساختاری در یخچال اسنوا تولید‌کننده یخ باشد، برای بررسی آن شما باید یخساز را خاموش کنید، درصورتی که صدا قطع شود یعنی تولید صدا از یخساز است.

به هیچ عنوان برای تعمیر یخساز به صورت دستی اقدام نکنید، زیرا یخساز از ساختار پیچیده‌ای برخوردار است و هر تداخل ساختاری می‌تواند باعث اجبار به تعویض قطعات باشد.

 6. ایجاد صدای بسیار زیاد به علت خرابی در لولای درب

برخلاف باور بسیاری از افراد ایجاد صدای بسیار زیاد یخچال به دلیل مشکل در ساختار فنی نبوده و تنها ما شنونده صدای خرابی در لولای درب یخچال هستیم. لولای درب قسمتی از یخچال است که به بدنه متصل شده تا بین درب یخچال و بدنه آن اتصال ایجاد کند، در صورتی که ساختار این متصل‌کننده دارای ترک و فرسودگی باشد، شما زمان باز و بسته کردن درب یخچال با صدای ناهنجاری روبرو خواهید شد.

برای رفع این صدا شما می‌توانید به تعمیر یا تعویض لوله‌های درب بپردازید، البته این کار نباید توسط یک فرد بدون تجربه انجام شود و پیشنهاد می‌کنیم حتما از کمک یک متخصص بهره ببرید.

 انواع صداهای یخچال فریزر اسنوا

 انواع صداهای یخچال فریزر اسنوا

برای بررسی علت صدای زیاد یخچال فریزر اسنوا شما باید قادر به تشخیص نوع صدا تولید شده نیز باشید، زیرا هر صدا متعلق به یک مشکل خاص است.برای مثال صدای قل قل کردن و جوشیدن یخچال با صدای تق تق کردن بسیار متفاوت بوده و می‌تواند نمایش دهنده مشکلات کاملا مختلفی در ساختار فنی یخچال باشد.

 1. صدای قل قل کردن توسط یخچال فریزر اسنوا 

یکی از صداهایی که ممکن است شما پس از اسباب کشی و نصب اولیه یخچال فریزر اسنوا آن را بشنوید قل قل کردن یخچال است.

در اسباب کشی و جابجایی دستگاه امکان ورود روغن کمپرسور به لوله‌های گاز بخچال وجود دارد که باعث ایجاد صدای قل قل روغن خواهد شد.

برای رفع این صدا هیچ گونه راه‌حل راحتی وجود ندارد و به مرور زمان به صورت خودکار از بین خواهد رفت. البته اگر این صدای آزرده و پس از گذشت زمان رفع نشود، شما باید لوله‌های کندانسور را به صورت کاملا شستشو داده و به شارژ مجدد گاز یخچال بپردازید.

 2. ایجاد صدای وز وز کردن در یخچال

یکی دیگر از صداهای غیر طبیعی یخچال فریزر اسنوا وز وز کردن است که برای شرایط بسیار پیچیده یا تراز نبودن یخچالی ایجاد خواهد شد. همانطور که می‌دانید تراز نبودن یخچال و فریزر می‌تواند باعث کاهش طول عمر آن باشد، به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم شنیدن این صدا را نادیده نگیرید.

 3. صدای خرخر یخچال 

یکی دیگر از صداهای بسیار عجیب و غیر طبیعی یخچال فریزر اسنوا خر خر کردن است؛ این صدا طبق تجربه و اطلاعات به دست آمده نشان دهنده فرسودگی‌های یخچال و قدیمی بودن آن می‌باشد. برای رفع صدای خر خر شما باید لوله‌ها را شستشو داده و به شارژ مجدد گاز یخچال بپردازید.

 ۴. صدای لرزش یخچال فریزر 

علت صدای زیاد یخچال فریزر اسنوا در برخی از موارد به دلیل یخچال و فریزر می‌باشد؛ برای مثال اگر شما وسایل را به درستی در داخل یخچال قرار نداده باشید باعث لرزش یخچال و ایجاد صدای ویبره خواهد بود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 10 میانگین: 2.9]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش