علت سرد نکردن یخچال فریزر اسنوا

علت سرد نکردن یخچال فریزر اسنوا

علت سرد نکردن یخچال فریزر اسنوا

بسیاری از افراد پس از خرید این سوال را دارند که علت سرد نکردن یخچال فریزر اسنوا چیست و چرا پس از مدت کوتاهی یخچال فریزر آنها با مشکل فنی روبرو می‌شود.؟ سرد نکردن یخچال فریزر اسنوا یک مشکل فنی در ساختار اصلی یخچال نبوده و می‌تواند تاثیر‌پذیر از عملکرد مصرف‌کننده باشد، به همین دلیل شما در ابتدا باید دلیل سرد نکردن را بررسی کرده و در صورت ناتوانی در رفع مشکل به تعمیرکار برای بررسی زنگ بزنید. در ادامه این مطلب که توسط نمایندگی تعمیرات اسنوا پشتیبان تهیه شده است به بررسی این مشکل می پردازیم.

اطلاعاتی در زمینه علت سرد نکردن یخچال فریزر اسنوا

سرد کردن یخچال فریزر نه تنها در برند اسنوا بلکه در تمامی برندهای دیگر نیز برای خانواده‌هایی که مصرف درست از یخچال ندارند پیش خواهد آمد. حتی ممکن است در صورت تعمیر یا مصرف درست پس از مدتی به دلایل دیگر دوباره برای آن‌ها تکرار شود. به همین دلیل شما باید با تک تک علت‌های سرد نکردن یخچال فریزر اسنوا آشنا باشید تا از این روند جلوگیری کرده و یخچال شما آسیب نبیند.

دقت داشته باشید تفاوتی ندارد که یخچال یا فریزر شما کار نکند یا هر دوی آنها از کار افتاده باشند؛ تمامی این اتفاقاتی می‌تواند تاثیرپذیر از عوامل مختلف باشد که در ادامه به توضیح آن‌ها خواهیم پرداخت.

حالت‌های مختلف سرد نکردن یخچال فریزر اسنوا 

برای بررسی علت سرد نکردن یخچال فریزر اسنوا شما در ابتدا باید حالت سرد نکردن را تشخیص دهید برای مثال در برخی از مواقع تنها یخچال خنک نمی‌کند و فریزر به خوبی در حال کار کردن خواهد بود؛ اما ممکن است این موضوع برعکس باشد. به همین دلیل در ابتدا حالت سرد کردن یخچال را بررسی کرده و سپس از موارد ذکر شده آن را پیدا کنید.

آیا همیشه سرد نکردن یخچال فریزر اسنوا نیاز به تعمیر دارد؟

خیر. در برخی از موارد به راحتی شما با بررسی مشکل می‌توانید آن را رفع کرده و بدون پرداخت هزینه تعمیر به استفاده مجدد از یخچال فریزر خود بپردازید. در ادامه این موارد را برای شما ذکر کرده‌ایم.

دلایل خنک نکردن یخچال فریزر اسنوا بدون نیاز به تعمیر

دلایل خنک نکردن یخچال فریزر اسنوا بدون نیاز به تعمیر

1. امکان خراب بودن لاستیک درب یخچال فریزر اسنوا

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که دلیل نگه داشتن هوای سرد در یخچال استفاده از لاستیک بسیار قوی در درب آن است؟ در صورتی که لاستیک درب یخچال فریزر اسنوا به خوبی نچسبیده یا خراب شده باشد، باعث بیرون رفتن هوای خنک و گرم شدن جریان هوا در یخچال به مرور زمان خواهد بود.

برای بررسی این علت سرد نکردن یخچال فریزر اسنوا می‌توانید از یک کاغذ بهره برده و آن را در بین درب یخچال قرار داده و بکشید؛ در صورتی که کاغذ با اصطحکاک بیرون کشیده شود یعنی لاستیک سالم است اما اگر شما اصطحکاک کافی را احساس نکنید به معنی خراب بودن لاستیک درب یخچال فریزر خواهد بود.

همچنین درصورت خراب بودن لاستیک درب یخچال، شما تنها نیاز به پرداخت هزینه بسیار کم برای تعویض لاستیک خواهید داشت و دوباره می‌توانید به مصرف عادی از یخچال فریزر خود بپردازید.

 2. امکان تنظیم دمای اشتباه در یخچال فریزر

برخی از افراد بر این باور هستند که اگر در زمستان دمای یخچال آنها مناسب است، در تابستان نیز با همان میزان دما باید یخچال مواد غذایی را سرد کند. در صورتی که یخچال فریزر در تمامی برندها برای فصول مختلف نیاز به دمای مختلف خواهد داشت.

طبق اطلاعات جمع آوری شده از یخچال فریزر اسنوا در فصل زمستان دمای ۳ تا ۴ درجه و در فصل تابستان دمای ۱ تا ۲ درجه سانتی‌گراد برای آن مناسب بوده و شما با سرد نکردن یخچال فریزر روبرو نخواهید شد.

 3. قرارگیری هوای گرم بیش از حد در اطراف یخچال فریزر اسنوا 

زمانی که در اطراف یخچال شما وسایلی مانند گاز، آبگرمکن، بخاری و… وجود داشته باشد، بر میزان دمای یخچال تاثیر گذاشته می‌توانید تولید کننده دمای گرم و خراب شدن یخچال فریزر شما شود.

 4. استفاده بیشتر از حد از فضای داخلی یخچال فریزر اسنوا 

دلیل بزرگ بودن یخچال فریزر اسنوا این است که شما از تمامی فضای آن قادر به استفاده خواهید بود. استفاده بیشتر از حد می‌تواند علتی برای سرد نکردن یخچال فریزر باشد زیرا یخچال فریزر قادر به تولید دما برای حد مشخصی از مواد غذایی در فضای خود خواهد بود و مصرف بیشتر از آن باعث ایجاد مشکل می‌شود.

برای مثال در برخی از مواقع شما مواد غذایی را در فضای قرار می‌دهید که راه تحرک هوا و هوا‌سازی خنک در یخچال را مسدود خواهد کرد به همین دلیل از لحاظ علمی می‌توان گفت یخچال دچار تنگی نفس شده است.

برای بررسی این مشکل شما باید مواد غذایی بیشتر از حد را از یخچال خارج کرده تا دریچه‌های تنفسی یخچال باز شود؛ سپس چند ساعت صبر کرده و دوباره دمای یخچال را بررسی کنید.

علت سرد نکردن یخچال فریزر اسنوا با دلایل فنی

 

علت سرد نکردن یخچال فریزر اسنوا با دلایل فنی

دلایل فنی بسیار زیادی برای خراب بودن یخچال فریزر اسنوا وجود دارد، ما در این بخش تنها قسمت کوچکی از آنها را برای شما مانند خراب بودن قطعات مختلف المنت، اپراتور، دمپر، سنسور، فن اپراتور، برد کنترل گرما دما، قطعات دیفراست، برد الکترونیکی و… اشاره کرده‌ایم.

 • خراب بودن برد الکترونیکی در یخچال فریزر اسنوا 

اولین قطعه فنی مهم در یخچال فریزر که می‌تواند علت اصلی سرد نکردن یخچال باشد، برد الکترونیکی است. برد الکترونیکی به عنوان کنترل‌کننده تمامی عملکردها و حرکات مختلف در این یخچال شناخته شده و بدون آن هیچ عملکردی مانند سرد کردن یخچال انجام نخواهد شد.

بررسی برد الکترونیکی درصورت سرد نکردن یخچال فریزر کار هر کسی نیست و شما برای آن باید از یک تعمیرکار ماهر در زمینه تعمیر یخچال اسنوا کمک بگیرید، اما یکی از نشانه‌های اصلی خراب بودن برد الکترونیکی مخصوصا در یخچال فریزر اسنوا تغییرات دمایی و از بین رفع تعادل میزان دما است‌.

• ایجاد مشکل فنی در دمپر 

علت سرد نکردن یخچال فریزر اسنوا در برخی از مواقع مشکل فنی در قطعه دمپر است، این قطعه به عنوان یکی از قطعات مکانیکی مهم ارتباط بین فریزر و یخچال از بین خواهد رفت و برودت انجام نمی‌شود. به همین دلیل شما با سرد بودن فریزر اسنوا و گرم بودن یخچال روبرو خواهید شد.

• المنت اوپراتور با مشکل مواجه شده است

آیا می‌دانستید در یخچال فریزر اسنوا عملیات یخ‌زدایی را قطعه المنت اپراتور انجام می‌دهد؟ ایجاد مشکل فنی در این قطعه شرایط سرد بودن یخچال را تا حد زیادی تغییر خواهد داد؛ زیرا باعث جمع شدن هوای سرد در انتهای یخچال کنار فن اپراتور و فریزر خواهد بود. در نتیجه شما با سرد بودن فریزر و گرم بودن یخچال اسنوا روبرو می‌شوید.

 • تنظیمات برد کنترل دما از بین رفته باشد

در برخی از مواقع علت سرد نکردن یخچال فریزر اسنوا می‌تواند از بین رفتن مشخصات دقیق تنظیمات برد کنترل دما باشد، نکته قابل اهمیت در این مورد تاثیر‌گذاری یخچال و فریزر بر یکدیگر است. برای مثال اگر برد کنترل دما یخچال دچار مشکل تنظیماتی شود فریزر نیز با تداخل دما روبرو خواهد شد و از هم جدا نیستند.

از نظر علمی می‌توان گفت برد کنترل دما در این یخچال فریزر مسئولیت ارسال ولتاژ به موتور فن و کمپرسور را بر عهده خواهد داشت و درصورت مشکل فنی یا برهم خوردن تنظیمات عملکرد آن شما با ارسال ولتاژهای متفاوت به یخچال یا فریزر روبرو خواهید بود.

• خرابی فن اپراتور علت سرد نکردن یخچال فریزر اسنوا 

یکی از دلایل اصلی سرد نکردن یخچال فریزر اسنوا خراب بودن فن اپراتور در این ساختار است. مشکل فنی در این قطعه باعث گرم شدن یخچال در کمترین زمان ممکن خواهد شد. البته قابل ذکر است که کار نکردن فن اپراتور باعث تولید نکردن سرما نیست اما سرما قابلیت گردش در یخچال را نخواهد داشت.

• سنسور یخچال اسنوا مشکل فنی دار

دمای یخچال فریزر همیشه نیاز به اندازه‌گیری دارو و وظیفه این کار بر عهده سنسور دما است، درصورتی که سنسور دارای مشکل فنی باشد درجه هوای دقیق به برد اصلی انتقال پیدا نکرده و یخچال قادر به تولید دمای مورد نیاز نیست.

برای مثال درصورتی که سنسور دارای مشکل فنی باشد نمی‌تواند به برد اصلی سیگنال ارسال کند و برد نیز طبق تنظیمات خود مانند زمان خاموش بودن یخچال شروع به تولید هوای گرم خواهد کرد.

علت سرد نکردن فریزر اسنوا چیست؟

برعکس علت سرد نکردن یخچال فریزر اسنوا، زمانی که تنها فریزر سرد نمی‌شود تنها چند دلیل کوچک مانند نقص فنی برد کنترل دما، تنظیم اشتباه درجه دما در فریزر، خراب شدن پره‌های یخچال اسنوا، خراب بودن موتور، جرم گرفتگی سیم پیچ خازن وجود خواهد داشت.

البته در بیشتر مواقع تنها به دلیل تنظیم دمای اشتباه است، زیرا بسیاری از مصرف‌کنندگان نسبت به چگونگی تنظیم دمای فریزر در فصل‌های مختلف آشنایی ندارند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 10 میانگین: 3]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش