علت روشن شدن چراغ یخچال فریزر اسنوا

علت روشن شدن چراغ یخچال فریزر اسنوا

علت روشن شدن چراغ یخچال فریزر اسنوا 

یک سوال پر چالش برای خریداران برند اسنوا علت روشن شدن چراغ یخچال فریزر اسنوا است، درحالی که شما این متن را مطالعه می‌کنید، حتما چراغ یخچال شما شروع به چشمک زدن‌ کرده و بخشی از ساختار فنی آن با مشکل روبرو شده است. به همین دلیل در این متن که توسط  نمایندگی تعمیرات اسنوا پشتیبان تهیه شده است، توضیحاتی درباره علت‌های متنوع روشن شدن چراغ یخچال ارائه داده‌ایم، با ما همراه باشید.

انواع چراغ‌های یخچال فریزر اسنوا 

در یخچال فریزر اسنوا معمولاً سه چراغ ال‌ای دی تعبیه شده است که هر کدام از آنها نمایشگر یک پیغام خواهند بود و هدف طراحی آنها کم کردن نگرانی مصرف‌کننده از خراب بودن یخچال خود و اعلام وضعیت یخچال در تمامی شرایط است.

یکی از این چراغ‌ها با رنگ سبز طراحی شده است این چراغ نشان دهنده کارکرد درست دستگاه در بیشتر مواقع می‌باشد؛ زمانی که چراغ سبز روشن است یعنی هیچ کدام از قطعات یخچال با مشکل مواجه نشده و یخچال کاملا سلامت خواهد بود.

چراغ دوم با رنگ زرد طراحی شده که نشان دهنده یک حالت خاص با نام Fast Freaze است و تا اتمام استفاده از این حالت خاموش نخواهد شد.

چراغ سوم با رنگ قرمز طراحی شده که یکی از مزایای برتر یخچال فریزر اسنوا نسبت به یخچال‌های دیگر شناخته می‌شود، این چراغ عملکرد عیب یابی دارد و زمان روشن خواهد شد که در یخچال شما سه حالت وجود داشته باشد.

 • افزایش یا کاهش بیشتر از حد دما
 • خراب شدن یک قطعه خاص در یخچال
 • هشدار درباره خراب شدن یخچال در آینده

چرا در برخی از مواقع چراغ قرمز یخچال فریزر اسنوا روشن می‌شود؟

چرا در برخی از مواقع چراغ قرمز یخچال فریزر اسنوا روشن می‌شود؟

همانطور که می‌دانید از زمان قدیم رنگ قرمز در چراغ‌ها نشان دهنده هشدار و خرابی است به همین دلیل در یخچال فریزر اسنوا برای اعلام خرابی قطعات یخچال و هشدار درباره ایجاد خطر یک چراغ قرمز روی سطح درب یخچال طراحی شده است.

در بیشتر مواقع چشمک زدن و روشن شدن چراغ یخچال فریزر اسنوا می‌تواند بر اثر درجه و دمای یخچال باشد، اما دلایل دیگری برای آن نیز دارد.

برای مثال در برخی از یخچال‌ها چراغ قرمز همراه یک صفحه نمایش طراحی شده که به شما کدی را اعلام می‌کند؛ این کد می‌تواند نمایش دهنده قطعه خراب شده در یخچال برای سهولت تعمیر آن باشد؛ که در ادامه آنها را برای شما توضیح داده‌ایم.

 چرا چراغ یخچال فریزر اسنوا همراه با کد روشن می‌شود؟

بسیاری از مصرف‌کنندگان یخچال فریزر اسنوا پس از مدتی با روشن شدن چراغ صفحه یخچال و چشمک زدن‌ آن روبرو می‌شوند. این علامت نشان‌دهنده ایجاد مشکل در ساختار فنی یخچال یا فریزر است که همراه با کد خاص خود مختص به قطعات مخصوصی می‌باشد.

 در زمان قدیم یخچال فریزرها این کاربرد را نداشته و مصرف‌کننده تنها در زمان خراب شدن یخچال با مشکلات فنی آن روبرو می‌شدند، اما امروزه یه دلیل پیشرفت تکنولوژی خود یخچال مشکل فنی را با استفاده از روشن شدن چراغ به همراه کد فنی اعلام خواهد کرد تا مصرف‌کننده قبل از ایجاد مشکل جدی از آن جلوگیری کند.

عملکرد روشن شدن چراغ یخچال فریزر اسنوا چگونه است؟

صفحه نمایشگر یخچال فریزر اسنوا از برد الکترونیک ساختار فنی یخچال فرمان می‌گیرد. درصورتی که آلمان‌ها یا قطعات یخچال و فریزر با مشکل روبرو شده یا کار نکند؛ برد به صورت هوشمندانه یک ارور برای هشدار به مصرف‌کننده ایجاد خواهد کرد.

هر ارور ارائه داده شده توسط برد الکترونیک مانند H1، F1، FA و… نمایش‌دهنده یک مشکل‌ خاص است که در ادامه به توضیح آن‌ها در انواع برندهای اسنوا خواهیم پرداخت.

 

 علت روشن شدن چراغ قرمز یخچال اسنوا برند کمبی 676

 • F 1: زمانی که این کد ارسال می‌شود یعنی اپراتور یخ زده است و یخچال بدون اپراتور توان کارکرد نخواهد داشت.
 • F 2: سنسور فریزر اسنوا خراب است و نمی‌تواند دما را به یخچال اطلاع دهد که در نتیجه باعث گرم شدن فریزر می‌شود.
 • F 3: علت روشن شدن چراغ یخچال فریزر اسنوا همراه با این کد به معنی خراب بودن سنسور داخل یخچال و اعلام نکردن دمای یخچال می‌باشد.
 • F 4: این کد در یخچال و فریزر به معنی مشکل فنی در قطعه دیفراست است که می‌تواند کارکرد یخچال را به صورت کامل منحل کند.
 • F 5: یکی از دلایل اصلی روشن شدن چراغ یخچال اسنوا می‌تواند اختلال در فرآیند برفک ‌زدایی باشد
 • F 6: خراب بودن سیستم آی سی حافظه آپروم  یخچال نشان‌دهنده کد 6 است؛ درصورت برخورد با آن یخچال را از برق بکشید و با یک تعمیرکار معتبر تماس حاصل کنید.
 • F 7: خراب بودن فن یخچال به دلیل ایجاد هوای گرم هشدار دهنده کد 7 است که باید حتما به آن توجه کنید.
 • F 8 :ایجاد مشکل فنی در ساختار فنی فریزر که باعث از بین رفتن سرمای درون فریزر و خراب شدن مواد غذایی موجود در فریزر خواهد شد.
 • H: در برخی از مواقع یخچال شما گاز خود را از دست خواهد داد و نمی‌تواند به تولید هوای سرد بپردازد، به همین دلیل سیستم هوشمند یخچال این کد را برای شارژ گاز و اعلام هوای گرم یخچال نمایش خواهد داد.
 • H1، HI: این کد نمایش دهنده گرم بودن فریزر به دلیل کم بود گاز در آن است، با اعلام این کد شما باید یخچال خود را خاموش کرده و سپس به شارژ مجدد گاز بپردازید.

علت روشن شدن چراغ یخچال فریزر اسنوا برند ساید بای ساید 

 • F1: خراب بودن سنسور فریزر که باعث می‌شود امکان آنالیز دمای فریزر از بین رفته و یخچال در اقدام به شروع یا پایان کار دچار اختلال شود.
 • F3: ایجاد مشکل و نقص فنی در عملیات دیفراست ایجاد‌کننده این کد است، زیرا ذوب برفک از بین رفته و یخچال پر از برفک و یخ خواهد شد.
 • C1: امکان وجود مشکل در سیستم موتور یخچال فریزر اسنوا یا ایجاد نشتی گاز در یخچال وجود خواهد داشت، درصورت برخورد با این یخچال سریعا آن را از برق بکشید.
 • D1: خراب بودن سنسور دیفراست و اختلال در تشخیص دمای دقیق
 • D2: اگر شما دیفراست به صورت دستی و خودسر فعال کنید، یخچال به شما این هشدار را ارسال خواهد کرد، زیرا بسیار خطرناک بوده و ممکن است باعث سوختن موتور یخچال باشد.
 • DR: علت روشن شدن چراغ یخچال فریزر اسنوا می‌تواند خراب شدن سوئیچ یخچال باشد که ایجاد‌کننده اختلال در کارکرد و روشن شدن یخچال است.
 • DH: سوئیچ هوم بار می‌تواند خراب باشد، با ایجاد مشکل فنی در ساختار این قطعه یخچال دیگر توانایی یخ‌سازی نخواهد داشت.
 • DF: مشکل در ساختار سوئیچ فریزر می‌تواند ایجاد‌کننده هشدار با این کد در صفحه نمایشگر باشد.
 • E1 :علت روشن شدن چراغ یخچال فریزر اسنوا می‌تواند نمایش‌دهنده ایجاد مشکل در ساختار سنسور قالب یخ باشد؛ یعنی یخچال قادر به تولید یخ نخواهد بود.
 • E9: این ارور نشان‌دهنده مشکل در آبرسانی یخچال می‌باشد، درصورتی که آبرسانی یخچال با مشکل مواجه باشد امکان تولید هوای سرد را نخواهد داشت.
 • ET: امکان وجود نقص در ساختار زیر سوئیچ زیر قالب یخ، با دیدن این ارور همزمان با روشن شدن چراغ یخچال به هیچ عنوان خودتان دستکاری نکرده و با تعمیرکار تماس بگیرید.
 • ES: کد مخصوص خراب بودن میکروسوئیچ در  که یخچال فریزر اسنوا است که باعث می‌شود درب یخچال بسته نشده و دمای سرد یخچال از بین خواهد رفت.
 • EA: خراب بودن موتور یخساز یکی از مهم‌ترین دلایل یخچال می‌باشد که به برد الکترونیک وابسته است و هشدار را از طریق روشن شدن چراغ قرمز یخچال اسنوا نمایش خواهد داد.
 • EU: آیا با خراب بودن سوئیچ بال مرغی آشنایی دارید؟ این قطعه برخلاف باور بسیاری دارای ساختار بسیار مهمی نبوده و لازم نیست بلافاصله به تعمیر آن بپردازید.
 • R1: این کد نشان‌دهنده خراب بودن سنسور یخچال می‌باشد.
 • RT: در یخچال فریزر اسنوا مدل ساید بای ساید خراب بودن سنسور دمای محیط و اختلال در تشخیص دمای اطراف یخچال با این کد نمایش داده می‌شود.

در صورت روشن شدن چراغ یخچال فریزر اسنوا باید چه کار کنیم؟

معمولا برای تماس با تعمیرکار یخچال فریزر حداقل به یک روز زمان نیاز دارید، به همین دلیل پس از روشن شدن چراغ یخچال فریزر اسنوا در ابتدا کارکرد یخچال را باید بررسی کنید. اگر یخچال هنوز در حال ایجاد سرما بود تا زمان تعمیر از آن استفاده کنید؛ اما اگر یخچال دارای هوای گرم باشد، آن را از برق کشیده و مواد غذایی خود را در یخچال دیگری انتقال دهید.

نکته 

در زمان خاموش کردن یخچال حتماً ارور ارائه شده را یادداشت کنید، زیرا تشخیص مشکل فنی یخچال تنها به ارور تعیین شده بستگی خواهد داشت و معرفی آن کار تعمیر کار را آسان می‌کند.

روشن شدن چراغ یخچال فریزر بدون ارور

روشن شدن چراغ یخچال فریزر بدون ارور

علت روشن شدن چراغ یخچال فریزر اسنوا یکی از چالش‌های مصرف‌کنندگان یخچال فریزر اسنوا است اما سوال مهم‌تر در زمینه روشن شدن چراغ یخچال فریزر بدون نمایش ارور خواهد بود.

 در این موارد امکان دارد که درب یخچال به خوبی بسته نشده یا میکروسوئیچ درب آسیب دیده باشد و شما باید در کمترین زمان ممکن با تماس با یک تکنسین متخصص در زمینه تعمیر یخچال اسنوا به تعمیر آن بپردازید.

خاموش و روشن کردن یخچال در صورت روشن بودن چراغ هشدار دهنده

در برخی از مواقع چراغ هشدار دهنده یخچال فریزر اسنوا با باز و بسته کردن درب یا قطع کردن برق یخچال خاموش می‌شود، درصورتی که این‌ کار تشدید‌کننده مشکل موجود در آینده خواهد بود و بهتر است که به هیچ عنوان این کار را نکنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 3.2]

5 thoughts on “علت روشن شدن چراغ یخچال فریزر اسنوا”

 1. سلام.
  یخچال اسنوا ۸۱۰ دارم .
  انگار‌که درش باز باشه ، هر چند دیقه یبار این صدا رو میده و صفحه ویجیتال ، زرد میشه و خاموش میشه .
  دما یخچال و فریزر هم خوبه .
  درشم بسته س .
  راهنمایی میفرماییین.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش