ارور e1 در لباسشویی اسنوا

علت نمایش ارور e1 در ماشین لباسشویی اسنوا

رابطه برد الکترونیکی و بروز ارور e1

برد الکترونیکی در ماشین لباسشویی اسنوا، مانند مغز آن عمل می کند. وجود سنسور های متعدد از جمله سنسور فشار آب، سنسور بسته شدن درب و سنسور دمای آب، در کنار برد الکترونیکی به شما کمک می کنند تا در صورت بروز هر گونه مشکل در هر یک از قسمت های لباسشویی، احتیاجی به باز کردن و بررسی تمام بخش های لباسشویی نداشته باشید. کدهای ارور نشان می دهند که ایراد کار از کدام قسمت است. یکی از این ارورها در ماشین لباسشویی اسنوا، ارور e1 است که دلایل مختلفی باعث بروز آن می شوند. در این مطلب از نمایندگی تعمیرات اسنوا پشتیبان به بررسی ارور e1 در لباسشویی اسنوا و راهکار های رفع آن می پردازیم.

ظاهر شدن ارور e1 در لباسشویی اسنوا

ظاهر شدن ارور e1 در لباسشویی اسنوا

زمانی که آبگیری ماشین لباسشویی به درستی انجام نشود و ناهماهنگی بین قطعات قسمت آبگیری وجود داشته باشد، ارورe1  در لباسشویی اسنوا ظاهر می شود. معمولا در اثر خرابی هیدروستات، محفظه داخلی دستگاه، به موقع پر نمی‌شود. البته امکان این نیز وجود دارد که مشکل از هیدروستات نباشد و شیلنگ های اطراف این قطعه مسدود شده باشند. به طور کلی، دلایل ظاهر شدن ارور e1 در لباسشویی اسنوا عبارتند از:

  • کثیف بودن شیر الکتریکی یا فیلتر ورودی آب
  • بسته بودن شیر آب
  • معیوب بودن هیدروستات یا شیلنگ آن
  • نامرغوب و یا معیوب بودن شیر الکتریکی
  • کار کردن پمپ تخلیه در حین آبگیری
  • بررسی نشدن سطح آب توسط برد الکترونیکی

بسته بودن شیر آب؛ اولین دلیل ارور e1 در لباسشویی اسنوا

بسته بودن شیر آب، یکی از ساده ترین دلایل بروز ارور e1 است. لباسشویی برای شستن لباس ها، به آب نیاز دارد بدیهی است که باید ابتدا از باز بودن شیر ورودی آب و یا قطع نبودن اتصال آن اطمینان حاصل کنید و سپس به بررسی بقیه دلایل بپردازید.

کثیف بودن شیر الکتریکی یا فیلتر ورودی آب

وظیفه شیر الکتریکی، تامین آب لباسشویی برای شستشوی لباس ها است. فیلتر ورودی آب این شیر به مرور زمان و پس از کار کردن های مداوم، رسوب می گیرد و یا مشکلی در اجزای مکانیکی یا الکترونیکی شیر الکتریکی به وجود می آید. در این حالت ارور e1 در لباسشویی اسنوا ظاهر می شود. برای رفع این مشکل، در این حالت باید از یک تکنسین کمک بخواهید تا شیر الکتریکی را رسوب گیری و تمیز کند. البته قبل از آن باید چک کنید که شیر آب ورودی مسدود یا پاره نباشد و یا اتصال آن با لباسشویی قطع نشده باشد.

معیوب بودن هیدروستات یا شیلنگ آن

هیدروستات قطعه‌ای است که کار تنظیم سطح آب در ماشین لباسشویی را بر عهده دارد. فرمان ندادن هیدروستات به شیر الکتریکی، دلیل اصلی ظاهر شدن ارور e1 در لباسشویی اسنوا است. احتمال دارد مشکل از خود هیدروستات باشد که خراب است و یا شیلنگ هیدروستات مسدود شده باشد. با وجود سوراخ و نشتی در شیلنگ، هوای داخل آن فشرده نخواهد شد و فرمان قطع شدن آب ورودی صادر نمی ‌شود. در چنین وضعیتی بهتر است با یک متخصص حرفه‌ای مشورت کنید. در صورت خراب بودن هیدروستات یا شیلنگ آن، معمولا تعویض این قطعات راهی به صرفه تر است.

نامرغوب و یا معیوب بودن شیر الکتریکی

یخ زدن آب و ترکیدگی لوله ها و یا فشار زیاد آب، باعث از کار افتادن شیر الکتریکی می شود. هنگامی که شیر الکتریکی با مشکل مواجه شود، ماشین لباسشویی اسنوا آبگیری نمی کند و در این حالت، دستگاه دچار ارور e1 می شود. جنس نامرغوب شیر الکتریکی نیز باعث از کار افتادن زود هنگام آن و بروز این ارور می شود. تمامی مسائل مربوط به شیر الکتریکی باید توسط تکنسین بررسی شوند.

عملکرد پمپ تخلیه در حین آبگیری

در برخی مواقع، شیر الکتریکی به درستی کار کرده و لباسشویی آبگیری می کند؛ اما چیزی که باعث به وجود آمدن ارور e1 می شود، کار کردن پمپ تخلیه حین آبگیری است. زیرا از یک سو آبگیری انجام شده و از سوی دیگر تخلیه می شود. آبگیری و تخلیه همزمان نیز باعث آسیب رسیدن به لباسشویی و طولانی شدن چرخه شستشو خواهد شد. در این حالت باید دستگاه توسط تعمیرکار متخصص باز شده و بررسی شود.

بررسی نشدن سطح آب توسط برد الکترونیکی

خرابی برد الکترونیکی هم می تواند باعث خطا در تنظیم سطح آب لباسشویی شود. بنابراین اگر برد خراب شود، فرمان قطع آب به شیر الکتریکی صادر نخواهد شد. در نهایت تنظیم سطح آب بهم می ریزد و میزان آب در دیگ افزایش می یابد. در این حالت بیش از حد به دستگاه، فشار می آید و ارور e1  ظاهر می شود. برد الکترونیکی را معمولا با تعویض چند قطعه کوچک، می توان تعمیر کرد اما اگر خرابی آن حاد باشد، باید توسط فرد متخصص باز و بررسی شود. در صورت لزوم ممکن است نیاز به تعویض کامل آن وجود داشته باشد.

ارورها و کد خطاهای مشابه ارور e1 در لباسشویی اسنوا

ارورها و کد خطاهای مشابه ارور e1 در لباسشویی اسنوا

در برخی موارد، دلایل رخ دادن خطا ها و ارور ها در لباسشویی می توانند مشترک باشند. همین مسئله، تشخیص نوع مشکل را برای فردی که دانش فنی کافی نداشته باشد، دشوار می کند. برخی از ارورها که دلایل مشترکی با ارور e1 در لباسشویی اسنوا دارند، عبارتند از:

  • ارور IE
  • ارور OE
  • ارور e9
  • ارور e2

ارور IE

این ارور شبیه ترین ارور به e1 در لباسشویی اسنوا است. در این حالت، مشکل اصلی، بسته بودن شیر آب، مسدود بودن فیلتر ورودی آب، خراب بودن شیر الکتریکی، خرابی پمپ تخلیه، ایراد داشتن هیدروستات و یا خرابی برد الکترونیکی است که خیلی از این دلایل، دلایل بروز ارور e1 نیز هستند.

ارور OE

این ارور نیز مربوط به ایراد در تخلیه آب است. خراب بودن پمپ تخلیه، گره یا پیچ خوردن لوله تخلیه، انجام تخلیه و آّبگیری به طور همزمان و خراب بودن هیدروستات باعث ایجاد این ارور می شوند که مشابه دلایل دخ دادن ارور e1 است.

ارور e9

زمانی که هیدروستات یا برد دستگاه دچار مشکل شده‌ باشند، این ارور در ماشین لباسشویی اسنوا نمایش داده می ‌شود. اگر مشکل از برد باشد باید آن را تعویض کرد؛ در صورتی که اگر هیدروستات باعث به وجود آمدن این اختلال شده باشد ممکن است بتوان با تعمیر، آن را به حالت اولیه بازگرداند. در صورتی که این ارور لباسشویی اسنوا، مربوط به هیدروستات باشد، باید مقاومت آن بررسی شود.

ارور e2

این ارور به کد خطای e1 شباهت‌ هایی دارد اما در حقیقت این دو، در نقطه مقابل هم دیگر قرار دارند. در ارور e1، هیدروستات قدرت راه‌اندازی جریان آب را ندارد. در حالی که در ارور e2، هیدروستات قدرت تشخیص کافی بودن سطح آب را ندارد و دستور متوقف شدن آن را نمی‌ دهد. برای رفع این خطا باید هیدروستات و شیر الکتریکی بررسی شوند.

مراجعه به یک متخصص؛ بهترین راه رفع ارور e1 در لباسشویی اسنوا

مراجعه به یک متخصص؛ بهترین راه رفع ارور e1 در لباسشویی اسنوا

در این مطلب با ارور e1 در لباسشویی اسنوا و راهکارهای رفع آن آشنا شدیم. این ارور چند کد خطای مشابه نیز دارد و تشخیص و تعمیر دقیق آن نیازمند تجربه و تخصص در این زمینه است. پیشنهاد ما به شما این است که اگر دانش فنی کافی در این زمینه را ندارید، برای تعمیر هر یک از این مشکلات، بهتر است به یک تعمیرکار متخصص  در زمینه تعمیر لباسشویی اسنوا مراجعه کنید تا از سلامت دستگاه، اطمینان حاصل کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش