علت تخلیه نکردن آب در ماشین لباسشویی اسنوا

علت تخلیه نکردن آب در ماشین لباسشویی اسنوا

نقص در فرآیند تخلیه آب ماشین لباسشویی

سیستم تخلیه ماشین لباسشویی در طول چرخه شست و شو، آب را از دیگ یا درام دستگاه خارج می ‌کند. سپس، پمپ آب را از پایین دستگاه به داخل شیلنگ تخلیه می ‌برد. هنگامی که آب به انتهای شلنگ می ‌رسد، از لوله تخلیه خارج می ‌شود. در واقع، می ‌توان گفت که اجزا مختلفی در این فرآیند نقش دارند. از این رو، تخلیه نشدن ماشین لباسشویی نیز می ‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد؛ از جمله گرفتگی شلنگ تخلیه یا خرابی پمپ. در این مطلب از نمایندگی تعمیرات اسنوا پشتیبان، به این موضوع می ‌پردازیم که چرا ماشین لباسشویی اسنوا آب تخلیه نمی ‌کند. البته بدون توجه به عامل مشکل و پیش از عیب‌یابی یا انجام هر اقدامی برای تعمیر دستگاه، بهتر است با یک متخصص در زمینه تعمیر لباسشویی اسنوا تماس بگیرید.

زمانی که ماشین لباسشویی اسنوا آب تخلیه نمی ‌کند، چه کار کنیم؟

زمانی که ماشین لباسشویی اسنوا آب تخلیه نمی ‌کند، چه کار کنیم؟

مشکلات تخلیه ماشین لباسشویی به دو گونه هستند؛ یا آب از خود ماشین خارج نمی ‌شود یا آب از دستگاه خارج می ‌شود، اما از طریق لوله های تخلیه جریان نمی ‌یابد. برای تخلیه آب راکد از ماشین لباسشویی، اولین راه، تخلیه آب به شکل دستی است. همچنین می ‌توانید این کار را از طریق شلنگ تخلیه انجام دهید (البته اگر سالم باشد).

چندین عامل خاص می ‌توانند چنین مشکلاتی را ایجاد کنند و ممکن است تشخیص آن‌ها، کار دشواری باشد. به عنوان مثال، اگر ماشین لباسشویی شما به طور کامل نمی ‌چرخد ​​و لباس شما هنوز خیس است، احتمال آنکه پمپ تخلیه خراب باشد یا در بخشی گرفتگی وجود داشته باشد، بیشتر است. برخی از این موارد را خودتان می ‌توانید برطرف کنید. اما برخی دیگر را باید به تعمیرکاران لوازم خانگی بسپارید. در ادامه، به اقدامات لازم در زمانی که ماشین لباسشویی اسنوا آب تخلیه نمی ‌کند، می ‌پردازیم.

ممکن است شلنگ تخلیه یا فیلتر پمپ مسدود شده باشد

اگر آب ماشین لباسشویی شما تخلیه نمی ‌شود، ممکن است شیلنگ تخلیه مسدود شده باشد. برای بررسی این مورد، ابتدا باید مطمئن شوید که شلنگ خم نشده است. زیرا گاهی اوقات، راه حل مشکل به سادگی باز کردن پیچ‌خوردگی های یک شلنگ است.

برای بررسی گرفتگی، ابتدا باید تا حد امکان آب از دستگاه خارج شود، چراکه ممکن است زمانی که شلنگ تخلیه را جدا می ‌کنید، آب باقیمانده بیرون بیاید. شما می ‌توانید به سادگی آب را با استفاده از یک فنجان خارج کنید. سپس، یک سطل و چند حوله بردارید تا زیر شلنگ قرار دهید و آن را از دیوار باز کنید. در مرحله بعد، باید هر دو سر شلنگ بررسی شوند و مقداری آب از آن عبور دهید تا پاک شود.

اشیا کوچک همیشه در ماشین لباسشویی گیر می ‌کنند و اغلب تا پمپ تخلیه می ‌روند. این پمپ در قسمت جلویی یا پشتی دستگاه خواهد بود. البته در برخی مدل‌ها، برای دسترسی به آن، باید پنل جلویی را بردارید. در مرحله بعد، شما باید پمپ را بیرون بکشید تا به دنبال اشیائی مانند سکه ها باشید و ببینید آیا فیلتر مسدود شده است یا خیر.

اگر ماشین لباسشویی اسنوا آب تخلیه نمی ‌کند، پمپ تخلیه را بررسی کنید

اگر می ‌توانید صدای پمپ را بشنوید و به نظر می ‌رسد که در حال کار است، ممکن است یک تکه پارچه یا یک شیء دیگر مانع کار آن شده است. برای رفع این مشکل، باید دستگاه را خاموش و تخلیه کنید. سپس، پنل ماشین لباسشویی را بردارید تا به پمپ آب دسترسی داشته باشید. باید مطمئن شوید که خود پمپ مسدود شده یا گرفتگی در لوله منتهی به پمپ است.

اکثر پمپ ها دارای روکش های قابل جداسازی دارند و در داخل آن‌ها، یک صفحه فیلتر خواهید دید. اگر این صفحه مسدود شده باشد، تمیز کردن آن و مونتاژ مجدد پمپ احتمالا مشکل را برطرف می ‌کند. شما باید هرگونه پرز را از روی صفحه فیلتر بردارید و آن را در آب بشویید.

در برخی از ماشین های لباسشویی، پمپ در پشت دستگاه قرار دارد. در برخی دیگر نیز در قسمت جلوی دستگاه و در زیر درب یافت می ‌شود. شما باید پس از پیدا کردن پمپ تخلیه، پروانه های آن را بررسی کنید و مطمئن شوید که درست حرکت می ‌کنند و هیچ مانعی در بین آن ها گیر نکرده است. سپس، پمپ و پنل را دوباره نصب کرده و دستگاه را تست کنید.

اگر هیچ صدایی از پمپ نمی ‌آید یا اگر هیچ مانعی در پمپ یا شلنگ تخلیه پیدا نکردید، ممکن است این قطعه خراب شده باشد. در چنین مواقعی، بهتر است پمپ تخلیه را تعویض کنید. توجه داشته باشید که تعویض این نوع قطعات، کار یک تعمیرکار لوازم خانگی است. البته این امکان برای افراد ماهر وجود دارد که در زمانی که ماشین لباسشویی اسنوا آب تخلیه نمی ‌کند،  پمپ تخلیه را تعویض کنند.

خرابی تسمه

پمپ تخلیه توسط یک تسمه محرک کار می ‌کند که اطراف موتور ماشین لباسشویی قرار می ‌گیرند. اگر این تسمه پاره باشد یا سر جایش سفت نباشد، ماشین لباسشویی اسنوا آب تخلیه نمی ‌کند یا در فرآیند تخلیه، دچار مشکل می ‌شود. برای رفع مشکلات مرتبط با فرآیند تخلیه آب، باید دستگاه را به سمت خود برگردانید تا تسمه را بررسی کنید. شما می ‌توانند این کار را خودتان انجام دهید. اما تعمیرکاران بهتر می ‌توانند تعمیراتی در این سطح را انجام دهند.

بررسی سوئیچ درب در زمان‌هایی که ماشین لباسشویی اسنوا آب تخلیه نمی ‌کند

سوئیچ درب می ‌تواند تشخیص دهد که آیا درب ماشین لباسشویی بسته است یا خیر. از این رو، اگر درب بسته نباشد، از شروع کار اجرای چرخه شست و شو جلوگیری می ‌کند. اما اگر تا به حال درب ماشین لباسشویی را در اواسط چرخه باز کرده باشید، احتمالا متوجه شده‌اید که تا زمانی که درب آن دوباره بسته می ‌شود، مکث می ‌کند. با این حال، اگر مشکلی در سوئیچ درب رخ دهد، می ‌تواند منجر به بروز مشکل در فرآیند تخلیه شود. همچنین ممکن است قطعه‌ای که هنگام بسته شدن درب، سوئیچ را روشن می ‌کند، شکسته شده باشد. برای اینکه ببینید آیا خود سوئیچ هنوز کار می ‌کند یا خیر، از انگشت خود یا نوک یک مداد برای فعال کردن سوئیچ استفاده کنید.

توجه داشته باشید که همه ماشین ها لباسشویی سوئیچ درب یکسان ندارد، اما معمولا در زمانی که یک چرخه شست و شو در حال انجام است، درب های همه مدل ها به طور خودکار قفل می ‌شود. اگر ماشین لباسشویی اسنوا آب تخلیه نمی ‌کند و متوجه شدید که درب قفل شده است، یک مشکل مکانیکی وجود دارد. در این صورت، به کمک یک تعمیرکار حرفه‌ای نیاز دارد.

تاثیر مشکلات سیستم لوله‌کشی خانه بر فرآیند تخلیه ماشین لباسشویی

زمانی که ماشین لباسشویی اسنوا آب تخلیه نمی ‌کند، افکار ما به این سمت می ‌روند که خود ماشین خراب است. با این حال، گاهی اوقات مشکل از لوله های متصل به آن، نشات می ‌گیرد. برای بررسی سیستم لوله‌کشی، سعی کنید شلنگ تخلیه را از لوله جدا کنید. در عین حال، مراقب باشید که شلنگ را به صورت عمودی نگه دارید تا آب موجود در آن روی زمین نریزد. اگر انسداد در جایی دور از شروع خط لوله نباشد، ممکن است بتوان آن را رفع کرد. همچنین می ‌توانید کمی آب در لوله بریزید تا ببینید که آیا عبور می ‌کند یا خیر. اگر به نظر می ‌رسد که لوله کشی ساختمان باعث بروز مشکل در فرآیند تخلیه ماشین لباسشویی است، پیشنهاد می ‌کنیم برای رفع این مشکل، با یک لوله‌کش حرفه‌ای تماس بگیرید.

از متخصصان بپرسید که چرا ماشین لباسشویی اسنوا آب تخلیه نمی ‌کند

از متخصصان بپرسید که چرا ماشین لباسشویی اسنوا آب تخلیه نمی ‌کند

اگر هنوز در مورد اینکه چرا ماشین لباسشویی شما آب را تخلیه نمی ‌کند، مطمئن نیستید، بهتر است که با یک متخصص تماس بگیرید. متخصصان تعمیرات لوازم خانگی از عوامل احتمالی که باید به دنبال آن ها باشند، آگاهی دارند. حتی این امکان وجود دارد که آن ها در مورد مسائل مرتبط با برند و مدل دستگاه شما، اطلاعات خاصی داشته باشند. اما اگر به نظر می ‌رسد که مشکل مربوط به سیستم لوله کشی است، باید از یک لوله‌کش کمک بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 3.5]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش