علت روشن نشدن ماشین لباسشویی اسنوا

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی اسنوا

با مشکل روشن نشدن ماشین لباسشویی اسنوا چه کنیم؟

تفاوتی ندارد که هر روز یا یک بار در هفته لباس ها را بشویید؛ در هر صورت، داشتن یک ماشین لباسشویی از برندهای محبوب ایرانی مثل اسنوا در خانه یک ضرورت است و زمانی که این دستگاه از کار می‌ افتد، امور منزل دچار اختلال می شوند. ممکن است خودتان برخی نکات مهم برای نگهداری ماشین لباسشویی را بدانید و برای تعمیر آن، دست به کار شوید. اما وقتی با مشکلاتی مانند روشن نشدن ماشین لباسشویی اسنوا مواجه باشد، انتخاب راه حل صحیح بستگی به این دارد که چه چیزی باعث بروز مشکل شده است. در این مطلب از نمایندگی تعمیرات اسنوا پشتیبان، دلایل اصلی بروز این مشکل و راهکارهایی برای رفع آن را مرور می ‌کنیم.

با این راهکارها مشکل روشن نشدن ماشین لباسشویی اسنوا را رفع کنید

با این راهکارها مشکل روشن نشدن ماشین لباسشویی اسنوا را رفع کنید

عوامل مختلفی وجود دارند که باعث می‌ شوند ماشین لباسشویی شما روشن نشود. اما خبر خوب این است که می توانید برخی از این موارد را با استفاده از تکنیک های ساده در خانه برطرف کنید. با این حال، مواردی وجود دارند که فقط متخصصان می توانند آن‌ ها را رفع کنند. در ادامه، به نکات مهم برای پیدا کردن علت روشن نشدن ماشین لباسشویی و بر طرف کردن این مشکل می‌پردازیم.

بررسی اتصال ماشین لباسشویی به برق

عدم اتصال دستگاه به برق، اولین دلیل برای بروز مواردی مانند مشکل روشن نشدن ماشین لباسشویی اسنوا است. خود قطع برق نیز دلایل مختلفی دارد، اما تنها دو راه برای بررسی این مورد وجود دارند. بهتر است بررسی عامل مشکل را با دوشاخه برق که به بخش پشتی ماشین لباسشویی متصل است، شروع کنید.

توجه داشته باشید که در مواردی که ماشین لباسشویی تکان می خورد یا لرزش دارد، ممکن است دوشاخه از پریز بیرون بیاید. این اتفاق باعث می‌ شود که دستگاه به طور کلی کار نکند و یا در یک چرخه شست‌وشو متوقف شود. البته این احتمال هم وجود دارد که دوشاخه شل شده باشد. بنابراین، بهتر است برای اطمینان، آن را محکم در پریز فشار دهید.

مورد دیگری که می تواند باعث قطع ناگهانی اتصال ماشین لباسشویی به برق شود، فعال شدن قطع کننده مدار است. هنگامی که یک مدار با ورودی یا خروجی بیش از حد بارگذاری می شود، این اتفاق می افتد. به عنوان مثال، روشن کردن دو دستگاه در یک مدار می تواند باعث بروز مشکل در قطع کننده مدار شود.

برای بررسی این مورد، جعبه قطع کننده یا مدار شکن خانه خود را پیدا کرده و آن را باز کنید. تمام سوئیچ ها باید در یک جهت باشند. البته گاهی اوقات، دو ستون در جهت مخالف دیگر ستون ها هستند. اگر یکی از قطع کننده ها در میانه قرار دارد یا در جهت مخالف مابقی سوئیچ ها است، آن را به حالت “خاموش” و سپس، “روشن” باز گردانید تا جریان برق دوباره به ماشین لباسشویی برسد.

شکستن دستگیره ها و شفت ها باعث روشن نشدن ماشین لباسشویی اسنوا می شود

اگر دستگیره های ماشین لباسشویی شما دیگر به درستی کار نکنند، احتمال آنکه دستگاه روشن نشود نیز افزایش می یابد. در نتیجه، بهتر است نگاه دقیق تری به این اجزا بیاندازید. به ویژه در ماشین لباسشویی های قدیمی، این دستگیره ها از پلاستیک کهنه و شکننده ساخته شده اند. همچنین این احتمال وجود دارد که دستگیره ای که روی شفت سوئیچ ترک خورده است، دیگر سوئیچ درب را فعال نکند.

برای بررسی این مورد، دستگیره ها را از پنل کنترل ماشین لباسشویی خود جدا کنید و آن‌ ها را برگردانید. بهتر است برای تعمیر این اجزا، با تمیز کردن آن ها شروع کنید، در مرحله بعد، باید ترک‌ ها به‌ دقت بررسی شوند. البته گم شدن قطعات ‌کوچک نیز می توانند باعث شوند که شفت سوئیچ درب دستگاه را قفل نکند.

سوئیچ درب را تست کنید

اگر سوئیچ درب کار نکند، ماشین لباسشویی روشن نمی ‌شود. در واقع، اگر درب این نوع دستگاه ها باز بماند مقدار زیادی آب در اطراف پخش می شود. از این رو، هنگامی که چرخه شست‌وشو در حال اجرا است، سوئیچ درب ماشین لباسشویی را قفل می کند. در حالت عادی، اگر درب باز باشد، سوئیچ نمی تواند این کار را انجام دهد. بنابراین، ماشین لباسشویی روشن نمی شود. از سوی دیگر، باید این فرمان به اجزا الکتریکی ارسال شود که زبانه فشاری یا همان سوئیچ درب فعال شده است و شروع چرخه شستشو بی خطر می باشد.

اگر سوئیچ درب خراب باشد، سیگنال “درب بسته” ارسال نمی شود و ماشین لباسشویی شما شروع به کار نمی کند. توجه داشته باشید در مواردی که چراغ‌ ها و پنل کاربری دستگاه روشن می شوند، احتمال بروز این مشکل بیشتر است. اما در برخی موارد، ماشین لباسشویی به شما پیام خطا می‌ دهد. برای شناسایی این پیام ها، به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کنید.

سوئیچ استارت یا تایمر معیوب؛ از مهمترین علل روشن نشدن ماشین لباسشویی اسنوا

یکی از رایج ترین مشکلات ماشین های لباسشویی خرابی سوئیچ استارت یا تایمر است. همانطور که از نامش پیدا است، سوئیچ استارت یا کلید شروع، دکمه ای است که برای شروع چرخه شستشو فشار می دهید و تایمر همان جزئی است که نوع چرخه در حال اجرا، زمانی که ماشین لباسشویی متوقف می ‌شود و شروع هر چرخه را کنترل می ‌کند.

در بسیاری از مدل ها، سوئیچ استارت بخشی از پنل جلویی دستگاه است. در نتیجه، می توان این سوئیچ را در چند مرحله و به آسانی تست و تعویض کرد. البته پیشنهاد ما این است که پیش از بازکردن پنل، با یک تعمیرکار مجرب تماس بگیرید.

خرابی موتور ماشین لباسشویی

موتور ماشین لباسشویی یکی از اجزائی است که باعث بروز مشکلاتی مانند روشن نشدن ماشین لباسشویی اسنوا می شود. توجه داشته باشید که تعمیر این موتور نیازمند تجربه و مهارت بالایی است. از این رو، پیشنهاد می کنیم این کار را به تعمیرکاران حرفه ای بسپارید. اما در اغلب موارد، می توانید تنها با گوش دادن متوجه شوید که آیا موتور مشکل دارد یا خیر. در واقع، وقتی موتورها خراب می شوند، صدایی مانند زمزمه کردن، از آن ها شنیده می شود. البته در ماشین لباسشویی های که با صدای بلند کار می کنند نیز باید موتور را بررسی کنید. همچنین اگر ماشین لباسشویی شما شروع به کار می کند و پس از گذشت زمانی کوتاه، از کار می افتد، موتور آن معیوب است.

اگر در تعمیر لوازم خانگی مهارت دارید، می ‌توانید اطلاعات ساخت و مدل ماشین لباسشویی خود را بررسی کنید تا راهی برای دسترسی به موتور دستگاه بیابید. سپس، باید موتور را با یک مولتی متر تست کرده یا آن را جایگزین کنید.

آیا نقص برد کنترل اصلی می تواند باعث روشن نشدن ماشین لباسشویی اسنوا شود؟

برد کنترل اصلی مغز کامپیوتری ماشین لباسشویی شما است. البته مدل های قدیمی دارای بردهای نسبتا ساده هستند. در حالی که دستگاه های جدید مانند رایانه های کوچک عمل می کنند. در واقع، برد کنترل اصلی همان چیزی است که تمام فرمان ها را از اجزای مختلف دریافت می ‌کند و بر اساس آن ها، ماشین لباسشویی را کنترل می‌کند.

اگر این برد مشکل داشته باشد، دستگاه کاملا از کار می افتد یا روشن می شود، اما هیچ کاری نمی کند. در برخی از ماشین های لباسشویی، برد کنترل اصلی در پنل کنترل بالایی نصب شده است. اما در مدل های جدیدتر، این برد در پشت پد کنترل در جلو قرار دارد.

رفع مشکل روشن نشدن ماشین لباسشویی اسنوا با کمک متخصصان

رفع مشکل روشن نشدن ماشین لباسشویی اسنوا با کمک متخصصان

اگر ماشین لباسشویی شما روشن نمی شود، باید اجزای مختلف آن را بررسی کنید. البته مهمتر از هر چیزی، انجام سرویس های دوره ای منظم است. زیرا اقداماتی از این دست، باعث جلوگیری از بروز مشکلاتی مانند روشن نشدن ماشین لباسشویی اسنوا می شوند. اما اگر می خواهید مشکل را رفع کنید، حتما با ابزار مناسب مانند مولتی متر، این کار را انجام دهید. البته در بسیاری از موارد، مشکل جدی تر از آن است که خودتان بتوانید آن را رفع کنید. در چنین مواقعی، بهتر است از یک تعمیرکار مجرب در زمینه تعمیر لباسشویی اسنوا کمک بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 9 میانگین: 2.3]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش