علت لرزش و صدای زیاد ماشین لباسشویی اسنوا

علت لرزش و صدای زیاد ماشین لباسشویی اسنوا

آیا صدای بیش از حد و تکان خوردن ماشین لباسشویی طبیعی هستند؟

دیگ شست و شوی اغلب ماشین ‌های لباسشویی به طور متوسط ​​بین 600 تا 1400 دور در دقیقه می چرخد. در نتیجه، عجیب نیست که این دستگاه سر و صدا داشته باشد. اما مواردی نظیر لرزش، تکان خوردن، صداهای بلند مانند تق تق و حرکت کردن دستگاه طبیعی نیستند. از سوی دیگر، این موارد می ‌توانند برای خود شما و افرادی که در طبقات بالایی و پایینی شما زندگی می کنند نیز آزاردهنده باشند. همچنین می ‌توانند به ماشین لباسشویی شما آسیب جدی برسانند. اما در این بین، عیب‌یابی صحیح دستگاه می ‌تواند به شما در تعیین علت لرزش کمک کند. در این مطلب از نمایندگی تعمیرات اسنوا پشتیبان به مشکل لرزش و صدای زیاد ماشین لباسشویی اسنوا و راهکارهای حل آن می ‌پردازیم.

نکات مهم برای رفع مشکل لرزش و صدای زیاد ماشین لباسشویی اسنوا

طبیعی است که هنگام چرخش دیگ ماشین لباسشویی، دستگاه مقدار کمی تکان بخورد. با این حال، اگر ماشین لباسشویی شما تکان‌ های شدید دارد، کوبیده می شود یا حرکت می کند، نقصی وجود دارد که باعث بروز این مشکل شده است. در این مواقع، ابتدا باید بررسی کنید که آیا لباس‌ ها به طور یکنواخت توزیع شده ‌اند یا خیر. در اغلب موارد، هنگام شستن اقلام بزرگ مانند روتختی، بار درون دیگ ماشین لباسشویی نامتعادل می ‌شود.

برای رفع مشکل لرزش و صدای زیاد ماشین لباسشویی اسنوا، دستگاه را بررسی کنید تا مطمئن شوید که تراز است. زیرا تراز نبودن پایه‌ های ماشین لباسشویی باعث عدم تعادل و لرزش می شود. علاوه بر این، کف بسیاری از خانه‌‌ ها کمی ناهمواری دارد و سطح ناهموار نیز می تواند باعث تکان‌ خوردن ماشین لباسشویی شما ‌شود.

مشکل لرزش و صدای زیاد ماشین لباسشویی اسنوا، دلایل فنی مختلفی دارد. همچنین چند راه حل وجود دارند که می ‌توانید آن ‌ها را امتحان کنید تا ببینید از لرزش ماشین لباسشویی شما جلوگیری می کنند یا خیر. برخی از آن ‌ها بسیار سریع و آسان هستند، در حالی که انجام برخی دیگر به مهارت بیشتری نیاز دارند. در ادامه، به نکات مهم برای رفع مشکل لرزش و صدای زیاد ماشین لباسشویی اسنوا می پردازیم.

باز کردن پیچ های حمل و نقل؛ از راهکارهای ساده حل مشکل لرزش لباسشویی

باز کردن پیچ های حمل و نقل؛ از راهکارهای ساده حل مشکل لرزش لباسشویی

پیچ های حمل و نقل (ترنسلیت / ترنسفر) قطعات پلاستیکی سختی هستند که سیستم تعلیق فنری ماشین لباسشویی را در جای خود محکم می کنند. در برخی موارد، آن‌ ها در طول نصب دستگاه باز نمی شوند. این اتفاق باعث مشکل لرزش و صدای زیاد ماشین لباسشویی اسنوا می شود.

در اکثر مدل ها، می توانید با یک آچار معمولی این پیچ ها را باز کرده و مشکل را رفع کنید. اما شاید لازم باشد سوراخ هایی که این پیچ ها در آن‌ها قرار داشتند را با پوشش های پلاستیکی بپوشانید. برای اطمینان بیشتر، دفترچه راهنمای را بررسی کنید تا از دستورالعمل های خاص ماشین لباسشویی خود آگاه شوید.

لباس ها را در دیگ ماشین لباسشویی پخش کنید

اگر ماشین لباسشویی شما می لرزد، اولین چیزی که باید بررسی کنید، میزان بار در درام یا دیگ است. اگر در حال شستن اقلام بزرگ مانند پتو یا روتختی هستید، ممکن است بار به طور نامتعادل در ماشین لباسشویی توزیع شود و باعث عدم تعادل دستگاه شود. جالب است بدانید که در اکثر گزارشات خرابی، روتختی های سایز بزرگ باعث تکان خوردن بیش از حد ماشین لباسشویی شده بودند.

همچنین ممکن است به دلیل شستن حد لباس های زیاد به طور همزمان، ماشین لباسشویی شما نامتعادل باشد. راه حل این است که درب آن را باز کنید و لباس های شسته شده را در دیگ دستگاه توزیع کنید. ممکن است لازم باشد چند تکه را بردارید تا ماشین لباسشویی متعادل شود.

نامتعادل بودن ماشین لباسشویی

یکی از علل احتمالی لرزش و صدای زیاد ماشین لباسشویی اسنوا نامتعادل بودن دستگاه است. همانطور که در بخش مقدمه اشاره کردیم، سرعت چرخش درام یک ماشین لباسشویی متوسط ​​بین 600 تا 1400 دور در دقیقه است. در نتیجه، اگر ماشین لباسشویی متعادل نباشد، ممکن است در طول چرخش تکان بخورد. در برخی مدل‌ ها، این اتفاق باعث ریختن آب روی زمین نیز می شود. عدم تعادل ماشین لباسشویی می تواند ناشی از آن باشد که دستگاه روی سطح زمین قرار نمی گیرد.

توجه داشته باشید که دو پایه جلویی اکثر ماشین های لباسشویی به شکل خودکار تنظیم می شوند. برای حفظ تعادل دستگاه می توانید آن‌ ها را بالا برده یا پایین بیاورید. البته گاهی اوقات، همه پایه های دستگاه به شکل خود تنظیم می شوند. ممکن است بتوانید آن ها را با انگشتان خود تنظیم کنید. اما در غیر این صورت، باید با استفاده از یک انبر این کار را انجام دهید.

پیش از تنظیم پایه های ماشین لباسشویی، باید ببینید که می توانید این کار را به تنهایی انجام دهید یا به کمک شخص دیگری نیاز دارید. بهتر است یک نفر ماشین لباسشویی را بلند کند و دیگری پایه ها را تنظیم کند. برای دستورالعمل های دقیق در مورد نحوه تراز کردن ماشین لباسشویی به راهنمای تعمیر و نگهداری آن مراجعه کنید.

آیا خرابی فیلتر پمپ، علت لرزش و صدای زیاد ماشین لباسشویی اسنوا است؟

ممکن است انسداد فیلتر پمپ باعث لرزش ماشین لباسشویی شود. این فیلتر برای جلوگیری از ورود اجسام خارجی مانند دکمه یا سکه به لوله تخلیه نصب می شود و در اغلب مدل ها، در پایین ماشین لباسشویی قرار دارد. برای تمیز کردن فیلتر پمپ، درپوش را باز کنید تا به فیلتر دسترسی داشته باشید. برخی از مدل های ماشین لباسشویی یک شیلنگ کوچک در پشت درپوش دارند که آب داخل فیلتر از آن تخلیه می شود. برخی دیگر فقط با بیرون کشیدن فیلتر، آب را تخلیه می کنند. در هر دو مورد، بهتر است که یک کاسه یا چند حوله زیر فیلتر قرار دهید.

اگر شلنگی مشاهده کرد، آن را بیرون بکشید و منتظر بمانید تا تمام آب خارج شود. اگر نه، فیلتر را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید و آن را بیرون بکشید. هرگونه آلودگی، مو یا جسم خارجی را از فیلتر جدا کنید. سپس آن را زیر شیر آب بشویید. حفره فیلتر را بررسی کنید تا ببینید چیزی مانند خاک، سکه یا دکمه در آن گیر کرده است یا خیر. آن را با یک پارچه مرطوب پاک کنید. در نهایت، فیلتر را با چرخاندن در جهت عقربه‌ های ساعت، محکم کنید.

فنرهای ماشین لباسشویی را بررسی کنید

اغلب ماشین های لباسشویی دارای ضربه گیرهایی هستند که تعبیه شده اند تا حرکت دیگ را کاهش دهند. این فنرها به قاب پایه متصل می شوند. اما با گذشت زمان، این اجزا مهم نیز ضعیف می شوند یا آسیب می ببینند. همین اتفاق می تواند باعث لرزش و صدای زیاد ماشین لباسشویی اسنوا شود

اگر می خواهید فنر ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید مشکلی ندارند، دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود را بررسی کنید تا بدانید که باید کدام پنل را باز کنید. اما اگر از توانایی خود در تعمیر این قطعات مطمئن نیستید، با یک متخصص تماس بگیرید.

رفع لرزش و صدای زیاد ماشین لباسشویی اسنوا با کمک متخصصان

رفع لرزش و صدای زیاد ماشین لباسشویی اسنوا با کمک متخصصان

لرزش یا حرکات شدید ماشین لباسشویی بر فرآیند شستشوی آن تاثیر می گذارد و حتی می تواند به دستگاه آسیب برساند. از سوی دیگر، لرزش های شدید ماشین لباسشویی شما می توانند باعث آسیب دیدن برخی قسمت های خانه مانند کابینت شوند. راهکار هایی ساده وجود دارند که به شما کمک می کنند تا دستگاه را به تنهایی در خانه تعمیر کنید. اما اگر هیچ یک از این روش‌ ها مشکل شما را رفع نکرده اند، باید با تعمیرکاران مجرب در زمینه تعمیر لباسشویی اسنوا تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 3.3]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش