علت آبریزی از ماشین لباسشویی اسنوا

علت آبریزی از ماشین لباسشویی اسنوا

علت آبریزی از ماشین لباسشویی اسنوا

نشت آب از قسمت های مختلفی از ماشین لباسشویی اسنوا ممکن است اتفاق بیوفتد که تقریبا علت های یکسانی نسبت به بقیه ی ماشین لباسشویی ها دارد. ما برای آگاهی شما دوست عزیز تمام موارد را به صورت خلاصه بیان می کنیم تا به آسانی مشکل خود را رفع کنید.

آبریزی از ماشین لباسشویی اسنوا می تواند به دلیل وجود مشکل در شیلنگ تخلیه، شیلنگ ورودی  آب، استفاده زیاد از مواد شوینده، خرابی درب ماشین لباسشویی و یا لولای درب، ایراد در پمپ تخلیه، فیلتر تخلیه و غیره باشد. در ادامه این مطلب که توسط  نمایندگی اسنوا پشتیبان تهیه شده است به بررسی این موضوع می پردازیم، با ما همراه باشید.

ایراد در شیلنگ های ورودی و خروجی آب ماشین لباسشویی اسنوا

راحت ترین راه برای بررسی نشت آب از ماشین لباسشویی اسنوا، چک کردن شیلنگ های ورودی و خروجی آب می باشد. ماشین لباسشویی دارای 3 شیلنگ است. 2 شیلنگ ورودی و 1 شیلنگ خروجی که آب را به فاضلاب منتقل می کند.

اگر هرکدام از این شیلنگ ها دچار پارگی، پوسیدگی شده باشد و یا مهره های متصل کننده ی آن ها به ماشین لباسشویی دچار مشکل شده باشد آب جاری می شود.

نکته: به آب جاری شده از ماشین لباسشویی اسنوا توجه کنید. اگر آب کثیف است به دنبال ایراد در شیلنگ خروجی و تخلیه باشید اما اگر آب تمیز است به دنبال ایراد در شیلنگ های ورودی دستگاه باشید.

پیدا کردن نشت آب از زیر یا پشت ماشین لباسشویی اسنوا کار سختی است و شما باید با دقت زیاد و احتیاط تمام موارد را بررسی کرده و در صورت نیاز حتما از تعمیرکار در زمینه تعمیر لباسشویی اسنوا کمک بخواهید.

علت آبریزی از ماشین لباسشویی اسنوا

علت آبریزی از ماشین لباسشویی اسنوا

ممکن است تا به حال دیده باشید زمانی که ماشین لباسشویی اسنوا شروع به کار می کند از درب آن آب جاری می شود. غالب مشکلاتی که از درب ماشین لباسشویی است را می توان به این صورت برطرف کرد:

لاستیک ماشین لباسشویی اسنوا از جنس ماده ای به نام پلی اتیلن است که رطوبت و گرمای داخل ماشین لباسشویی را در حین کار به خود جذب می کند و باعث چسبندگی لاستیک به شیشه درب می شود.

عمده ترین دلیل نشت آب از درب ماشین لباسشویی اسنوا کثیف بودن و جرم گرفتن این لاستیک نرم و چسبنده است.

از مهم ترین کارهایی که برای حفظ و نگهداری ماشین لباسشویی اسنوا می توانید انجام دهید این است که پس از هر شست و شو درب را حداقل 2 الی 3 ساعت باز نگه دارید تا گرما و رطوبت از داخل دیگ ماشین لباسشویی خارج شود و قطعات به کار رفته در داخل دستگاه نیز خشک شود.

حتما از پارچه ی خشک و تمیزی برای تمیز کردن لاستیک درب ماشین لباسشویی اسنوا استفاده نمایید و شیار های داخلی لاستیک را نیز تمیز و خشک کنید.

ساده ترین و البته موثرترین راه برای افزایش طول عمر ماشین لباسشویی اسنوا این است که آن لاستیک پلی اتیلن را که حالت آب بند دارد را تمیز نگه دارید تا از جرم گرفتن آن در گذر زمان جلوگیری شود.

البته بهتر است در گذر زمان لاستیک دور درب ماشین لباسشویی اسنوا عوض شود زیرا با گذشت زمان و استفاده ی مداوم از دستگاه میزان چسبندگی و کیفیت لاستیک که در معرض مواد شوینده و آب گرم و سرد قرار گرفته است از بین می رود و به خوبی به شیشه نمی چسبد. به عبارتی خاصیت آب بندی خود را از دست می دهد.

دیگ ماشین لباسشویی اسنوا و نشت آب

دیگ ماشین لباسشویی اسنوا در مدل های جدید از جنس پلاستیک فشرده است. اگر این دیگ ترک خورده باشد و یا در گذر زمان پوسیده شده باشد، آب از ماشین لباسشویی جاری می شود.

حالتی دیگر که مربوط به ماشین لباسشویی است مربوط به کاسه نمد و بلبرینگ دستگاه است. اگر خراب شده باشد معمولا زمانی که حجم آب داخل دیگ زیاد است از آن قسمت آب جاری می شود. اما اگر در حالت عادی نشت آب مداوم اتفاق بیوفتد این امکان وجود دارد که از دیگ ماشین لباسشویی پاکشوما باشد.

هیچگاه و در هیچ زمانی خودتان دست به تعمیر قطعات داخلی ماشین لباسشویی اسنوا نزنید ممکن است در صورت نداشتن تخصص در آن زمینه مشکلاتی دیگر ایجاد شود.

فیلتر تخلیه و جاری شدن آب

در اکثر مواقع جاری شدن آب و نشت آب از فیلتر تخلیه ماشین لباسشویی اسنوا می باشد. حتما توجه داشته باشید که هر چند وقت یک بار فیلتر تخلیه را تمیز کنید زیرا در صورت کثیف شدن و یا گرفتگی فیلتر تخلیه آب به راحتی از ماشین لباسشویی اسنوا جاری و نشت می کند.

پمپ تخلیه و پوسته ی پمپ تخلیه نیز می تواند باعث نشت آب از ماشین لباسشویی اسنوا شود.

اگر پمپ تخلیه و یا پوسته ی پمپ تخلیه دچار شکستگی یا ترک خوردگی باشد آب از ماشین لباسشویی اسنوا نشت می کند که نشت آن از زیر ماشین لباسشویی صورت می گیرد.

جا پودری ماشین لباسشویی اسنوا باعث نشت آب می شود

شکستگی و یا ترک برداشتن قسمتی از جا پودری باعث نشت آب می شود. جا پودری ماشین لباسشویی اسنوا از 2 قسمت تشکیل شده است. یک قسمت ثابت دارد که لوله های ورودی و خروجی آب ماشین لباسشویی به آن متصل هستند و یک قسمت متحرک که شما پودر و یا مایع لباسشویی را داخل آن می ریزید. شکستگی و ترک برداشتن هر قسمت از آن باعث جاری شدن آب از ماشین لباسشویی اسنوا می شود.

کیپ شدن مسیر جاپودری ماشین لباسشویی اسنوا نیز باعث جاری شدن آب می شود. بدین صورت که زیر مخزن جا پودری یک شیلنگ رابط وجود دارد که آب و مواد شوینده به واسطه ی آن وارد مخزن شست و شو می شود. حال اگر این شیلنگ جرم بگیرد و رسوب تشکیل شود آب و مواد شوینده وارد مخزن نمی شود و از قسمت زیرین جا پودری جاری می شود و باعث نشت آب می شود.

استفاده زیاد از پودر و یا مواد شوینده در ماشین لباسشویی اسنوا

زمان که پتو، پرده و یا ملافه های سنگین و هم چنین کیف و یا کفش را داخل ماشین لباسشویی اسنوا می اندازید حتما از مواد شوینده ی کمتری استفاده نمایید زیرا فشار آب زیاد باعث جاری شدن آب و کف از قسمت جاپودری می شود.

علت آبریزی از ماشین لباسشویی اسنوا آیا شل شدن لولای درب ماشین لباسشویی اسنوا باعث نشت آب می شود؟

آیا شل شدن لولای درب ماشین لباسشویی اسنوا باعث نشت آب می شود؟

زمانی که لرزش ماشین لباسشویی اسنوا در هر حالتی مانند آبگیری، تخلیه و آب کشی و غیره زیاد باشد لولای درب ماشین لباسشویی در گذر زمان شل می شود. همین علت باعث می شود که درب ماشین لباسشویی کاملا بسته نشود و از قسمت زیرین درب ماشین لباسشویی اسنوا آب نشت کند.

امکان دارد از پشت ماشین لباسشویی اسنوا نیز آب نشت کند

شیلنگ هایی که در پشت ماشین لباسشویی اسنوا وجود دارد می تواند دلیل نشت آب باشد. برای بررسی این مورد لازم است که ماشین لباسشویی اسنوا را به سمت جلو کشیده تا دیگر موازی دیوار نباشد. سپس تمام شیلنگ های ورودی و خروجی آن را که در ابتدا بیان شد بررسی کرده و در صورت عیب یابی آن را برطرف کرد. خیس و یا مرطوب بودن دیواری که در پشت ماشین لباسشویی اسنوا است می تواند به فهمیدن نشت آب از پشت ماشین لباسشویی کمک شایانی کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 1.5]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش