علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی اسنوا

علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی اسنوا

زمانی که ماشین لباسشویی اسنوا را شروع به راه اندازی و کار می کنید، آبگیری خود را سریع تر برای عمل شست و شو آغاز می کند. حال اگر نقص و ایرادی در آبگیری ماشین لباسشویی اسنوا وجود داشته باشد علاوه بر زمان زیاد برای شست و شوی لباس ها با دست، هزینه ی آب و مواد شوینده نیز افزایش می باید. پس آبگیری نکردن ماشین لباسشویی اسنوا از بزرگ ترین و رایج ترین مشکلات دستگاه می باشد که در اغلب، با تعمیر قطعات جزئی از دستگاه اسنوا می توان آن نقص ها را برطرف نمود. به شما توصیه می کنیم تا انتهای مقاله از نمایندگی تعمیرات اسنوا پشتیبان با ما همراه بمانید و مطالب ذکر شده را مورد بررسی و مطالعه تان قرار دهید.

در بین تمامی مواردی که برای آبگیری نکردن ماشین لباسشویی اسنوا وجود دارد اصلی ترین ایراد در شیر برقی دستگاه است که باید قطعات آن و عملکرد آن مورد بررسی قرار گیرد.

شیر برقی در انواع و اقسام مدل ها در بازار موجود می باشد که شما بسته به نوع شیر برقی به کار رفته در ماشین لباسشویی اسنوا باید آن را تهیه و خریداری کنید. در واقع شیر برقی دستگاه شما می تواند دو قلو، سه قلو و یا حتی چهار قلو باشد. ولی هدف اصلی نصب و طراحی آن ها در ماشین لباسشویی اسنوا که عمل قطع شدن و وصل شدن آب را می دهد یکسان می باشد.

بنابراین عملکرد صحیح و درست شیر برقی ماشین لباسشویی اسنوا باید مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد تا در صورت وجود ایراد در عملکرد آن، این قطعه ی دستگاه را تعمیر و یا تعویض نمایید.

از آن جایی که شیر برقی ماشین لباسشویی اسنوا و عمل آبگیری کردن دستگاه باهم ارتباط مستقیم دارد پس بهتر است از تعمیر کار با تجربه در زمینه تعمیر لباسشویی اسنوا کمک بخواهید و اقدام خودسرانه انجام ندهید تا زودتر ایراد آن برطرف شود.

بعد از بررسی شیر برقی و مطمئن شدن از سالم بودن آن که ایرادی در عملکرد قطعه وجود ندارد باید فشار آب منزل را بررسی نمایید.

اگر فشار آب به خوبی نباشد و آب به میزان مناسب نتواند وارد ماشین لباسشویی اسنوا شود شما باید عمل شست و شو را تا زمان مناسب شدن فشار آب متوقف کنید. اگر میزان فشار آب مناسب نباشد آبگیری کردن دستگاه هم به درستی انجام نمی شود و به ماشین لباسشویی اسنوا فشار وارد می شود. پس لازم است که در هنگام رو به رو شدن با این موضوع دست نگه دارید و شست و شوی لباس ها را به تعویق بیندازید.

حال اگر فشار آب منزل برای شست و شو مناسب بود در قدم بعدی باید چه کاری انجام دهیم؟

حال اگر فشار آب منزل برای شست و شو مناسب بود در قدم بعدی باید چه کاری انجام دهیم؟

برای پاسخ به این پرسش باید بگوییم شما باید شیر های ورودی به ماشین لباسشویی اسنوا را بررسی نمایید. در صورت وجود هر نوع نقص در شیلنگ های دستگاه سبب آبگیری نکردن ماشین لباسشویی اسنوا می شود. حال بهتر است با مشکلات و نقص هایی که ممکن است برای شیلنگ ورودی دستگاه ایجاد شود صحبت کنیم.

از جمله این مشکلات می تواند جرم گرفتگی و ایجاد رسوب در قسمتی از شیلنگ باشد. اگر این مشکل وجود داشته باشد باید شیلنگ ورودی ماشین لباسشویی اسنوا تمیز و جرم زدایی شود.

اگر شیلنگ ورودی ماشین لباسشویی اسنوا در گذر زمان و تماس زیاد با مواد شوینده پوسیده و یا پاره شده باشد ممکن است آب به طور کامل به درون ماشین لباسشویی نرسد و در طول راه نشت کند. بنابراین در صورت وجود این مشکل نیاز به تعویض شیلنگ های ورودی ماشین لباسشویی اسنوا است. هم چنین اگر هر کدام از شیلنگ ها پیچ خورده باشد باعث می شود حجم آب عبور کرده از لوله کاهش پیدا کند. بنابراین لوله های ورودی و یا خروجی سهم بسزایی در حجم عبوری آب دارند.

فرمان اشتباه برد الکترونیکی از دیگر دلایل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی اسنوا می باشد. برد الکترونیکی وظیفه ی کنترل و مدیریت تمامی اعمال ماشین لباسشویی را دارد. حال اگر فرمان های برد الکترونیکی به درستی صورت نگیرد و یا اصلا فرمانی به قطعات برای انجام وظیفه ی خود صادر نشود، برد الکترونیکی ماشین لباسشویی اسنوا دچار مشکل شده است و باید توسط تعمیر کار تعمیر و یا در صورت نیاز تعویض شود.

توجه داشته باشید که برد الکترونیکی ماشین لباسشویی اسنوا از مهم ترین و حساس ترین قطعات موجود در دستگاه می باشد که حتما باید توسط متخصص مربوطه بررسی شود. در غیر این صورت با انجام عمل خودسرانه سبب هزینه های اضافی و زیاد می شود.

آیا هیدروستات ماشین لباسشویی اسنوا ارتباطی با آبگیری نکردن دستگاه دارد؟

هیدروستات ماشین لباسشویی اسنوا در واقع قطعه است که میزان آب درون دیگ ماشین لباسشویی را تشخیص می دهد و به کمک شیر برقی و برد الکترونیکی از ورود آب دستگاه جلوگیری می کند. حال اگر در تشخیص میزان آب ورودی دچار تشخیص نادرست شود آب کمتری وارد دیگ شده و به میزان آب لازم برای عمل آبگیری نرسیده است، بنابراین آبگیری صورت نمی گیرد و شست و شویی از ماشین لباسشویی اسنوا انجام نمی گیرد. پس لازم است عملکرد هیدروستات نیز مورد توجه و بررسی قرار بگیرد.

جاپودری ماشین لباسشویی اسنوا

جاپودری ماشین لباسشویی اسنوا

در مواردی ممکن است جا پودری ماشین لباسشویی اسنوا دچار گرفتگی و تشکیل رسوب در سوراخ های ریزی شده باشد که در سقف آن قرار دارد و باعث می شود که آبگیری ماشین لباسشویی به درستی صورت نگیرد. بنابراین با بررسی همین مورد که ساده و آسان به نظر می رسد می توانید مشکل خود را برطرف نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش